Pokleknutí reprezentace? Dle Šmicera v pořádku, dle Holoubka ne

Pokleknutí hráčů české fotbalové reprezentace rozpoutalo vlnu diskuzí. Věnovali se mu i členové pondělního dílu TIKI TAKA. Zatímco Vladimír Šmicer pokleknutí chápe, David Holoubek už tolik ne. K situaci se vyjádřil i Milan Baroš.

Zdroj: Entropiq/bunkershot.cz

Hráči Skotska poklekli už při zářijovém vzájemném klání. Tehdy tým vedl David Holoubek a s pokleknutím soupeře nepočítal.

„O ničem takovém nevím. Písklo se, hráči soupeře si klekli, my zůstali stát a pak jsme do nich šli. Tohle by do fotbalu nemělo patřit.”

To Vladimír Šmicer pokleknutí chápe, zvláště pokud je o to sami Skotové požádali.

„Myslím, že není nic proti tomu, že si naši fotbalisté klekli. Jestli je o to Skotové požádali, tak tím vyjádřili respekt k té kampani, k soupeři.”

Zároveň však někdejší skvělý záložník rozumí tomu, že při domácím utkání hráči zůstali stát.

„Takže proč ne, ale rozumím také tomu, že jsme nepoklekli tady doma. My tady respektujeme normálně všechny, nebo ne? Nemusím si k tomu ještě klekat.”

Na závěr celou situaci odlehčil Milan Baroš, jenž mezi hráči tmavé pleti našel skvělé kamarády.

„Když jsem hrál v zahraničí, tak jsme v kabině měli spoustu hráčů tmavé pleti a můžu říct, že to byli jedni z mých nejlepších kamarádů, se kterými jsem se bavil. Možná proto, že sám jsem taky.”

Zdroj: TIKI TAKA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Naivně jsem se domníval, že při reprezentačních akcích si jsou reprezentanti a zejména jejich vedení vědomi, že zastupují český stát a všechny jeho občany, a nemohou se tak chovat svévolně. Očekával bych, že v tomto směru má FAČR (a obdobně vedení ostatních sportů) zpracovaný nějaký manuál, který byl podroben nějaké širší veřejné diskusi, a který odpovídá většinovému chápání důstojnosti reprezentace. Já osobně patřím k těm, kteří se cítí pokleknutím hráčů i realizačního týmu poníženi, neboť reprezentanti poklekli i za mne, ač k tomu nevidím nejmenší důvod. Zajímalo by mne, kdo o tom vlastně rozhodl (kdo obdržel žádost Skotů a kdo jí vyhověl).

  2. Proto to gesto kdy se Baroš chytil za nos a mával před svým obličejem druhou rukou , jako že protihráč smrdí ? Pro ty co nepamatují, protihráč byl tmavé pleti. )))

  3. Tak jestli je poklekavání hráču reprezentace pro Šmicra v pořádku tak doufám že nikdy nebude mít žadnou funkci jak ve Fačru tak Lfa a v televizi bude co nejméně !!

  4. Je s podivem,že tak výborný fotbalista se stal debilem.Od něho co slovo,to perla!Udělal by lépe,kdyby mlčel.

  5. Je to absolutně nevhodné něco tak zpolitizovaného by se Česka reprezentace měla vyhnout. Je to neetické a absolutně nevhodné vůči ČR.

  6. Tak Vláďa byl vždycky s myšlením pomalejší, tak doma chápal, že nepoklekli a venku chápe, že poklekli.

  7. Tak Šmíca tomu nasadil korunu – doma ne, venku ano. To mi připomíná hlášku z jednoho filmu “… ale budeme nahatý jenom odsud – posud …”. Z fleku může do politiky :-))

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.