Spojte se s námi

Evropská liga

Plzeň se pokusí přiblížit vedoucímu FCSB

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň si prohrou v Luganu výrazně ztížila svojí cestu do jarních vyřazovacích bojů. I tak jsou ale stále v dobré pozici, jelikož na druhý Hapoel Beer Shevu mají náskok 2 bodů.

Plzenští fotbalisté se s FCSB utkají letos už po čtvrté a právě domácí odvetný zápas, který Plzeň prohrála 1-4, rozhodl o tom, že rumunský klub šel do dalšího kola Ligy mistrů, tam však neuspěl a osud tomu chtěl, aby se tyto dva soupeři utkali znova.

Hráčům trenéra Pavla Vrby se daří především v domácí HET lize, kde dokázali vyhrát všech 14 úvodních zápasů.

FCSB po neúspěchu v Lize mistrů odstartoval skvěle svojí cestu v Evropské lize, kde vyhrál úvodní tři duely a posledně remizoval s Hapoelem 1-1. FCSB byl až do posledního zápasu neporažený ve 13 zápasech v řadě, ale ligová prohra 1-0 s Poli lasi tak nahrává Plzeňským fotbalistům.

Plzeň ještě nikdy rumunský tým neporazila, 3x se rozešli nerozhodně a 4x prohráli. To FCSB se s českými týmy utkal celkem 11x a z toho dokázal 4x zvítězit. Co se týče venkovních zápasů, tak zvítězil ve dvou z pěti.

http://gty.im/847035160

V posledních 3 vzájemných zápasech padlo celkem 11 gólů a vzhledem k tomu, že se v poslední době oběma týmům daří střílet pravidelně mnoho gólů, tak věřím, že se podobného výsledku dočkáme i nyní.

FCSB už má postup jistý a v posledním kole navíc přivítají poslední Lugano. Na druhou stranu je první místo určitě mnohem příjemnější, než jít do jarní vyřazovací fáze z místa druhého.

Proto se nedá očekávat, že by rumunský tým tento zápas vypustil a trenér Nicolae Dica své hráče šetřil. Remíza se mi tak zdá poměrně reálná.

Reklama

Oblíbené