Spojte se s námi


Evropská liga

Plzeň se pokusí přiblížit vedoucímu FCSB

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň si prohrou v Luganu výrazně ztížila svojí cestu do jarních vyřazovacích bojů. I tak jsou ale stále v dobré pozici, jelikož na druhý Hapoel Beer Shevu mají náskok 2 bodů.

Plzenští fotbalisté se s FCSB utkají letos už po čtvrté a právě domácí odvetný zápas, který Plzeň prohrála 1-4, rozhodl o tom, že rumunský klub šel do dalšího kola Ligy mistrů, tam však neuspěl a osud tomu chtěl, aby se tyto dva soupeři utkali znova.

Hráčům trenéra Pavla Vrby se daří především v domácí HET lize, kde dokázali vyhrát všech 14 úvodních zápasů.

FCSB po neúspěchu v Lize mistrů odstartoval skvěle svojí cestu v Evropské lize, kde vyhrál úvodní tři duely a posledně remizoval s Hapoelem 1-1. FCSB byl až do posledního zápasu neporažený ve 13 zápasech v řadě, ale ligová prohra 1-0 s Poli lasi tak nahrává Plzeňským fotbalistům.

Plzeň ještě nikdy rumunský tým neporazila, 3x se rozešli nerozhodně a 4x prohráli. To FCSB se s českými týmy utkal celkem 11x a z toho dokázal 4x zvítězit. Co se týče venkovních zápasů, tak zvítězil ve dvou z pěti.

http://gty.im/847035160

V posledních 3 vzájemných zápasech padlo celkem 11 gólů a vzhledem k tomu, že se v poslední době oběma týmům daří střílet pravidelně mnoho gólů, tak věřím, že se podobného výsledku dočkáme i nyní.

FCSB už má postup jistý a v posledním kole navíc přivítají poslední Lugano. Na druhou stranu je první místo určitě mnohem příjemnější, než jít do jarní vyřazovací fáze z místa druhého.

Proto se nedá očekávat, že by rumunský tým tento zápas vypustil a trenér Nicolae Dica své hráče šetřil. Remíza se mi tak zdá poměrně reálná.

Reklama

Evropská liga

Ve kterých pohárových předkolech začínají české týmy?

V evropských pohárech se v sezóně 2022/2023 objeví čtyři české týmy. Nebudou chybět obvyklí zástupci jako Sparta, Plzeň nebo Slavia. Možnost se dostat do základní skupiny má i tým z Uherského Hradiště, FC Slovácko.

Publikováno

dne

V evropských pohárech se v sezóně 2022/2023 objeví čtyři české týmy. Nebudou chybět obvyklí zástupci jako Sparta, Plzeň nebo Slavia. Možnost se dostat do základní skupiny má i tým z Uherského Hradiště, FC Slovácko.

Česká republika hájí v koeficientu šestnáctou pozici. Ta umožňuje mít čtyři týmy v evropských ligách. Číslo čtyři ale nemuselo být finální, pokud by Mol cup vyhrál tým, který se po konci sezony nenacházel na jedné ze čtyř předních příček. Vítězem Mol cupu se ale stalo Slovácko, které v lize skončilo na čtvrté příčce, český fotbal tedy bude mít v pohárech jen čtyři zástupce.

Viktoria Plzeň

Mistrovská Plzeň půjde jako nasazená do druhého předkola Ligy mistrů. To se Plzni povedlo naposledy před čtyřmi lety, plzeňská jízda tenkrát skončila ve třetím předkole Ligy mistrů. Tehdy Viktoria nepostoupila přes rumunskou FCSB. Pokud by se Plzeňský tým dostal do třetího předkola, tak by byl opět nasazený a zároveň by získal jistotu účasti v základní skupině Evropské konferenční ligy.

Pokud by Plzeň vypadla ve druhém předkole ligy mistrů, tak by se Bílkův výběr přesunul do třetího předkola Evropské ligy kde by narazil na soupeře, který vypadl také ve druhém předkole Ligy mistrů.

FC Viktoria Plzeň

Slavia Praha

Slavia bude hrát konferenční ligu, začne ve druhém předkole. Ve všech předkolech, kam by se sešívaní mohli dostat, by byly nasazení.

Slovácko

Slovácko si vítězstvím v Mol cupu zajistilo třetí předkolo Evropské konferenční ligy. Pokud však Feyenoord zvítězí ve finále Evropské ligy, tak se tým z Uherského Hradiště dostane až do třetího kola Evropské ligy.

Existuje však ještě jedna možnost, která by posunula Slovácko taktéž do třetího předkola Evropské ligy. Pokud by římské AS porazilo ve finále nizozemský Feyenoord, ale umístilo by se v Serii A na šesté pozici, tak by se uvolnilo místo právě pro tým z Uherského Hradiště.

Sparta Praha

Posledním zástupce českého fotbalu v pohárové Evropě je Sparta. Karabec a spol. by si měli zahrát druhé kolo Evropské konferenční ligy.

Zdroj: sportyzive, SK Slavia Praha, FC VIKTORIA Plzeň

Pokračovat ve čtení

Evropská liga

Finále Evropské ligy mezi Frankfurtem a Rangers přineslo krom napínavého fotbalu i dva pohledy na fotbalové fanoušky

Ve středu se odehrálo v Seville finále Evropské ligy mezi Eintrachtem Frankfurt a Rangers FC. Oba týmy mají silné fanouškovské základny, které o sobě daly pořádně vědět.

Publikováno

dne

Ve středu se odehrálo v Seville finále Evropské ligy mezi Eintrachtem Frankfurt a Rangers FC. Oba týmy mají silné fanouškovské základny, které o sobě daly pořádně vědět.

Oba fanouškovské tábory se střetly v ulicích Sevilly ještě před výkopem

Stadion Ramón Sánchez Pizjuán v největším městě Andalusie hostil ve středu večer zápas o titul mistra Evrospké ligy. Město očekávalo nápor fanoušků, kterých přijelo do jižního Španělska okolo 150 tisíc.

Fandové obou táborů o sobě dali vědět ještě před zahájením zápasu. Na začátku dvou hlavních ulic vedoucích ke stadionu totiž fanoušci Frankfurtu zaútočili na skotské příznivce. Před venkovními bary se strhla hromadná mela a vzduchem létaly židle.

Na místo střetu dorazily po šesté večer policejní vozy, aby uklidnily nepokoje. Policie zatkla dle španělského deníku Marca pět německých fanoušků za výtržnosti a napadení svých skotských rivalů.

Na stadionu to byla jiná podívaná, fanoušci Frankfurtu byli nakonec ti šťastnější

Hrstka příznivců ale nezkazila celkový dojem z večera, na stadionu jsme totiž mohli vidět úplně jiný obraz fandění. Obě fanouškovské skupiny, které rozdělily stadion na dvě poloviny, jednu bílou a druhou.

https://twitter.com/tsf_podcast/status/1527000073414008832

Obrázky zaplněného stadionu ale nemohou popsat atmosféru, kterou oba tábory během celého večera vytvořily. Chorály zněly celým stadionem až do závěrečného penaltového vyústění, kde byl nakonec šťastnějším týmem celek z Frankfurtu.

Ti fanoušci německého klubu, co se nedostaly do Španělska, ale nemuseli vůbec strádat. Příznivci Frankfurtu se totiž sešli ve velkolepém počtu na vlastním stadionu v Německu a záběry z Deutsche Bank Parku se staly ihned na sociálních sítích virální.

I přes obrovské davy fanoušků jsme na stadionech nespatřili těžkooděnce ani policejní psy. Doufejme, že bude ve fotbale převládat ten druhý pohled na fandění, protože dělá tento sport ještě krásnějším

Zdroj: Marca, Twitter

Pokračovat ve čtení

Evropská liga

Kapitán Frankfurtu se pochlubil, jak vypadá jeho hlava po kontaktu s kolíky hráče Rangers

Eintracht Frankfurt to dokázal. Vyhrál první evropskou trofej od roku 1980 a ovládl Evropskou ligu. Svou daň za to však zaplatil kapitán hesenského celku Sebastian Rode, který v úvodu utkání poznal ostrost kolíků jednoho z hráčů Rangers.

Publikováno

dne

Eintracht Frankfurt to dokázal. Vyhrál první evropskou trofej od roku 1980 a ovládl Evropskou ligu. Svou daň za to však zaplatil kapitán hesenského celku Sebastian Rode, který v úvodu utkání poznal ostrost kolíků jednoho z hráčů Rangers.

Pro české fotbalové příznivce nepříjemná připomínka. Už v páté minutě finálového zápasu Evropské ligy došlo k tvrdému zákroku jednoho z hráčů Rangers. John Lundstram totiž připomněl událost, kdy Kemar Roof trefil svými kolíky do hlavy Ondřeje Koláře.

Kapitán Frankfurtu Sebastian Rode však měl velké štěstí. Jednak jej Lundstram netrefil „plnou palbou“ a jednalo se spíše o velké „škrábnutí“. I díky tomu byl schopen hrát celou základní hrací dobu.

Přesto se jednalo o děsivé obrázky. Krve nebylo zrovna málo. Lundstram navíc nedostal ani žlutou kartu, takže se pochopitelně nabízela otázka, zdali je od rozhodčího takový nastavený metr dobrou volbou.

Zápas se naštěstí nikterak více nezvrtl. K vidění sice bylo pár tvrdších zákroků, řezničina se ovšem nekonala a Frankfurt dokázal zvítězit na penalty.

Kapitán Eintrachtu Rode si po zápase nechal zašít tržnou ránu na hlavě a posléze se pochlubil fotografií na sociálních sítích, jakže to vlastně vypadá. Oproti slávistovi Kolářovi vskutku ještě dobře.

Zdroj: Sebastian Rode, UEFA, Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené