Reklama

Peking 2022: Česko zná první jména! V širší nominaci až 140 hokejistů

Absolutně vrcholná akce ledního hokeje se blíží. Už v únoru, nestane-li se něco neočekávaného, se střetnou na jednom středobodě sportovního světa nejlepší hokejisté celé planety. I proto je třeba vzít přípravu na nominaci reprezentantů velmi pečlivě.

Některé státy už odhalily první tři jména. Například tým Kanady už avizoval, že v dresu javorových listů nebude chybět hvězdné trio Connor McDavid, Sidney Crosby a Alex Pietrangelo. Ve Švédskem táboře zazněla zase jména Mika Zibanejad, Victor Hedman a Gabriel Landeskog.

Teď už zná první tři jména taky hokejová reprezentace České republiky. Na turnaj v Pekingu zveřejnila trojici hokejistů ve čtvrtek odpoledne. Reprezentační obléknou v únoru David Pastrňák, Ondřej Palát a Jakub Voráček.

Všichni tři podávají v nejlepší lize světa dlouhodobě vynikající výkony. Jsou to lídři a jedni z těch, na které budeme při olympijském turnaji hodně spoléhat,” řekl Petr Nedvěd.

Prozatím však generální manažer Petr Nedvěd a hlavní kouč Filip Pešán skládají v ústraní širší nominaci, kterou musejí odevzdat do poloviny října. Nicméně je tak nějak v představách všech fanoušků, že těžko budou v konečné nominaci chybět jména jako například Martin Nečas, Tomáš Hertl či Filip Hronek.

Velký otazník visí nad Jakubem Vránou z Detroitu, který musí na operaci. Mimo hokejové dění na ledě by měl zůstat odhadem čtyři měsíce, čímž se mu případná cesta do Pekingu značně komplikuje.

Celkově bude širší soupiska opravdu netradičně široká: „Půjde o nejširší možný seznam všech v úvahu připadajících hráčů, na kterém budou jména ze zámoří i z evropských soutěží, pokud by se situace s účastí NHL změnila. V našem případě půjde pravděpodobně o 120 až 140 jmen,“ řekl k nominaci Zikmund.

NHL totiž po dlouhých měsících vyjednávání nakonec účast svých hráčů na turnaji pod pěti kruhy přiklepla, zároveň si však nechala otevřena zadní vrátka. Kdyby se situace kolem koronaviru do té doby výrazně zhoršila, má nárok své rozhodnutí změnit.

Taky proto chce mít naše reprezentace výrazně šířící portfolio hráčů, aby byla připravena na obě varianty. Olympijský turnaj se bude konat od 4. do 20. února 2022.

Zdroj: Český hokej

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené