Reklama

Park-Ji Sung prosí fanoušky Manchesteru United, aby přestali zpívat jeho oslavný chorál. Prý je rasistický

Old Trafford sice nepatří k místům, kde bychom mohli zažít nejbouřlivější atmosféru na světě, nicméně fanoušci Manchesteru United své legendy a oblíbence uctívají a oslavují klidně i několik let po jejich odchodu. Jeden ze svých chorálů ale budou muset přestat zpívat.

Park-Ji Sung možná nepatří mezi největší osobnosti v historii Manchesteru United, mezi klubovými legendami si však své místo zasloužil. V letech 2005 až 2012 odvedl pro Red Devils pořádný kus práce a získal si snad všechny fanoušky.

Jihokorejec si vysloužil přezdívku “motorová myš” a fanoušci jej oslavovali několika chorály. V jednom z nich se zpívá o jezení psů v jeho domovině. A právě ten si už nepřeje na stadionech slýchat.

Svou prosbu spolu s odůvodněním vyjádřil v oficiálním klubovém podcastu pod názvem Podcast UTD.

Naposledy chorál zaznamenal v srpnu, když se Manchester United představil na půdě Wolverhamptonu. V daném zápase naskočila nová posila Wolves, Jihokorejec Hwang Hee-chan.

„Je mi líto, že to musel slyšet. Vím, že fanoušci touto písní nechtějí nikoho urážet, přesto je musím poprosit, aby s narážkami o jezení psů přestali. V dnešní době je to urážka korejského lidu,“ nechal se slyšet Park.

„V Koreji se toho hodně změnilo. Dřív jsme jídali psí maso, ale v dnešní době to zejména mladší generace nesnáší. Kultura se změnila. Pro Korejce je nepříjemné takové narážky slýchat,“ dodala legenda asijského fotbalu.

Manchester United za svým bývalým hráčem stojí a plně jeho požadavek podporuje a respektuje. O totéž klub žádá své fanoušky.

Zdroj: Manchester United

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené