Opatření proti opatřením. Přežije Extraliga zimu?

Některá vedení klubů hrající českou nejvyšší soutěž by příští sezonu zrušila úplně. Jiní tvrdí, že hokej musí běžet ať se děje cokoliv. Já jsem zastáncem názoru, že by jsme se neměli poddávat strachu z dneska už mnohdy nesrozumitelných opatření. Na druhou stranu je pochopitelné, že vedení klubů děsí nejistota, která pramení hlavně z prázdných stadionů. Letní Generali Česká Cup netáhne tak, jak se možná čekalo a ani povolenou kapacitu se často nedokázalo naplnit.

Zdroj: Bomby k tyči

Jak ze situace vybruslit? Ve stále známějším podcastu Bomby k tyči, se o problematice rozmluvil Jakub Koreis. Každý, kdo racionálně uvažuje a má hokej v krvi, musí s Jakubem souhlasit.

První bod. Vzhledem k tomu, že na stadiony ze začátku Tipsport extraligy bude vpuštěno jen určité procento kapacity, podle posledních nařízení to bude o něco více, než je tomu v právě probíhajícím letním poháru, vzroste exkluzivita vstupenek a tak si může každá organizace navýšit cenu lístku.

Jak ale říká Koreis, nebylo by úplně vhodné, aby se cena vstupenky vyšplhala třeba na tisíc korun.

Bod číslo dvě je produkce jednotlivých utkání. Aby lidi bavilo na hokej jít, aby se těšili stejně, jako když je plný dům. Zápas musí mít na lidi efekt, že se zúčastnili něčeho jedinečného.

To v tuto chvíli těžce zaostává a divák má na stadionu pocit, jako kdyby se přišel podívat na trénink s bonusem, že občas promluví rozhlas. Tím se oslím můstkem dostáváme k bodu číslo tři.

Fanoušci, kteří se na stadion nedostanou a jejich jediné spojení s milovaným klubem v akci je například přes portál hokejka.tv, by měli mít rovněž pocit, že sledují zápas z první řady.

Zatímco dnes mají spíše pocit, že komentátor komentuje doma z postele záběry z mobilního telefonu. Pokud by se zlepšila kvalita přenosů, mohla by si podle Koreise hokejka.tv logicky účtovat vyšší taxu než do teď. To zní více než rozumně.

Kromě streamů na hokejka.tv tu samozřejmě máme přenosy na ČT Sport a O2 TV Sport. V Bombách k tyči zaznělo, že je nutné, aby se tyto dvě televizní společnosti domluvili mezi sebou.

Hokej by se vysílal jako v době play off od 17:30 a od 18:00. Když nemůže fanoušek na stadion, musí být hokeje plná televize, dodává Koreis.

Bod číslo čtyři přímo navazuje na bod předchozí. Čím větší prostor by hokej dostal v éteru, tím větší prostor by se vytvořil pro reklamu sponzorů.

Pátý bod je ten nejvíce nepříjemný, zároveň asi nejdůležitější. Výplaty hráčů, to je zase prostor, kde se dá, podle slov Jakuba Koreise, ušetřit nejvíce.

Ovšem s tím předpokladem, že se plošně určí nejnižší plat. Pokud by nastala situace, že by se sezona 2020/2021 zrušila, hráči by tím přišli o veškeré příjmy. Dostat 50 % platu je logicky o 50 % víc, než nedostat plat žádný.

Ve chvíli, kdy budou hráči vědět co je čeká, tedy budou nastaveny přesná kritéria, dokážou si přehodnotit svoje životní standardy a lépe celou situaci vstřebat, říká Jakub Koreis.

Všichni se to bojí říct nahlas, nicméně nikdo z manažerů by evidentně nebyl proti, aby se sezona zrušila. Proto se nabízí otázka. Přežije Extraliga zimu?

Zdroj: Bomby k tyči

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Kdyby nejvyší soutěže hokeje a fotbalu zustali na ČT na té jejich “slavné” ČT sport bylo by to ku prospěch fanoušku ale když vše má pod palcem darebná 02tv která si diktuje které týmy kdy a v kolik hodin budou hrát aby to vyhovovalo 02tv a ne fanouškum tak je to na prd ☹ Všude v Evropě jsou omezeny počty divaku na stadionech což je nemilé ale nezbytné ale pokud lidé budou zodpovědní tak věřim že se jak do hokejových hal tak fotbalových stadionech pustí 40% diváku z celkové kapacity během září 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.