Reklama

Ondřej Synek končí velkolepou kariéru, v níž se zapsal mezi nejlepší veslaře v historii

Ondřej Synek krátce před svými 39. narozeninami končí s kariérou profesionálního sportovce. Do paměti se jeho jméno vrylo i těm, kteří toho příliš o veslování nevědí. Loučí se coby jeden z nejlepších veslařů v historii.

Vyučený zlatník Ondřej Synek brzy oslaví 39. narozeniny, oslaví je však již ve sportovním důchodu, který si vzhledem k neuvěřitelně úspěšné kariéře bezesporu zaslouží.

Bohužel se český veslař nemohl kvůli zdravotním komplikacím zúčastnit letošních olympijských her, přijde i o domácí mistrovství světa, které v příštím roce hostí Račice.

V červnu mu byl totiž diagnostikován tzv. syndrom nejasného snížení výkonu. V ten moment začal přemýšlet nad koncem kariéry, který nyní oznámil.

Chuť zúčastnit se sice měl, nicméně jak sám řekl, cítí, že už jeho čas nadešel. „Opravu jsem unavený za těch 21 let. Nevynechal jsem jedinou sezonu, vždy jsem se připravoval a bylo to vidět i na výsledcích,“ nechal se slyšet.

Koneckonců byl Synek hned 18x za sebou ve finále mistrovství světa. Získal také pěknou řádku medailí. Koneckonců 14 let v řadě získával jeden cenný kov za druhým.

Dvě stříbra a jeden bronz získal na olympijských hrách, pětkrát byl zlatý na mistrovstvích světa, čímž se zařadil mezi rekordmany. Pouze Němec Kolbe a Novozélanďan Drysdal jsou na tom stejně.

Čtyřikrát přivezl zlato také z mistrovství Evropy.

Mimo to získal na MS tři stříbra a tři bronzové medaile. Desetkrát byl vyhlášen nejlepším veslařem v České republice.

A co bude dělat po kariéře? U veslování samozřejmě zůstane, jen změní roli. Od pátku bude působit jako vedoucí trenér na Dukle.

„Nabídku jsem dostal poprvé již v roce 2013. Musel jsem splnit nějaká kritéria, vystudovat vysokou školu a podobně. Už se na novou roli těším. Myslím, že mám sportu co dát. Věřím, že můžeme veslování posunout a vychovat nové Synky a Knapkové,“ neskrýval optimismus jeden z nejlepších veslařů v historii.

Nezbývá nic jiného, než na závěr poděkovat Ondřeji Synkovi za veškeré úspěchy a popřát mnoho štěstí v další kariéře.

Zdroje: iDNES, ČT Sport, iRozhlas

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené