Reklama

Ocelářský drak na úvod finále sežehnul Bílé Tygry s grácií. 1:0 pro Třinec

Čekali jste na úvod finále opatrný hokej? Takový ten typický první zápas, kdy se na začátku oba celky oťukávají, přičemž nikdo nechce udělat žádnou chybu? Tak na tohle mohli diváci v omezeném počtu ve Werk Aréně zapomenout. Ofenzíva totiž hrála v otevíracím duelu o Masarykův pohár hlavní roli.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Podobně se na horké třinecké půdě mohli naposledy cítit hráči Komety, když přijeli na úvodní čtvrtfinále. Oceláři totiž na soupeře opět nastoupili ve velkém stylu. 

Jakoby už úplně zapomněli na utrápené semifinále, kde se bojovalo o každý centimetr ledu. Obránce třinecké družiny viděl rozdíl především ve stylu hry soupeře: „Liberec hraje jinak než Boleslav. Dnes to bylo víc hokejové, nebylo to tolik urputné,” řekl střelec šesté branky domácích.

Bílým Tygrům se vstup do finálové série rozhodně nepovedl. A to po všech směrech. Vše počínaje Petrem Kváčou v liberecké kleci.

Šikovný brankář byl přitom na svůj bývalý klub namotivován. V celé sezóně hladově lapil puky všech soupeřů. 

Slabá sedmiminutovka byla ale nad jeho síly. Třinečtí navíc netrestali v první třetině po akcích do Zlaté helmy. Všechny tři branky dali spíš z větší vzdálenosti a všechny tři by Kváča při své obvyklé formě nejspíš lapil.

Zdroj: Livesport

Do liberecké branky se tak poprvé od 2. března postavil Jaroslav Pavelka: „Když to přijde, musíte tam jít. Od toho jsem tady,“ řekl na svůj finálový start pro iSport.

Zápas se přitom mohl vyvíjet zcela odlišným směrem. Stačilo by, kdyby před úvodní brankou hosté využili obrovský závar, kde zachraňovali situaci třinečtí obránci v brankovišti.

Nebo kdyby někdo od semifinále pohnul Kacetlovi brankou ze správného místa. Jenomže gólman Ocelářů znovu ukázal, že má branku postavenou dobře. Když už ho soupeř překonal, zvonila tyč.

Domácí však trestají každou příležitost gólem. I trenér Tygrů Patrik Augusta viděl po utkání jako rozhodující faktor první třetinu: „Dnešní utkání rozhodla první třetina, ve které jsme inkasovali tři branky po našich chybách, které jsme před tím nadělali.”

Ocelářům pomohla k vysokému vítězství produktivní hra obránců. Kromě Milana Doudery pálili ostrými i beci Tomáš Kundrátek a Ralfs Freibergs.

Obránci jsou ve hře od toho, aby dobře bránili. Že nám pomohli i směrem dopředu je super,” rozplýval se v pozápasovém hodnocení Václav Varaďa.

Kromě hromady gólů jsme však mohli vidět ve Werk Aréně taky spoustu šarvátek a trestných minut. V rukavičkách se rozhodně nehrálo.

Největší vášně vyvolal liberecký Adam Musil v polovině závěrečné časti, jenž doklepl po společné výměně názorů pěstí ležícího Tomáše Marcinka na ledě. Za rozhodnutého stavu si to namířil rovnou pod sprchu. 

Vedli jsme o tři góly a soupeř chtěl se zápasem něco udělat. Chtěli si udělat půdu na zítra,” řekl k ostrým událostem na ledě Milan Doudera.

Je pravda, že fanoušci sice chtějí vidět tvrdou hru, ale tohle bylo bez debat daleko za hranou fair play.

Zraky fanoušků se tak otáčí směrem za Viktorem Ujčíkem, který by měl za Musilův zkrat vynést nějaký verdikt pod hlavičkou Disciplinární komise.

A pokud ne, musel by být útočník Tygrů v dalších zápasech na pozoru. Spokojená Werk Aréna totiž viděla kromě gólů a zákeřného excesu pěstní souboj v podání Vlacha a Rodewalda. 

Tento souboj připomínal typickou hospodskou výměnu názorů, kde se kromě emocí valila i krev. Celou bitku doprovázeli tentokrát už i diváci v ochozech, kteří při svém skromném počtu vytvořili důstojnou kulisu.

Taky k tomu měli důvod, neboť si v prvním letošním finálovém utkání přišli opravdu na všechno. „Bylo to super, až jsme si říkali, že na to nejsme zvyklí,” vtipkoval Doudera.

Další utkání se hraje v třineckém svatostánku už dnes od 17 hodin. Bude začínat od nuly a pravděpodobně uvidíme taky poněkud jiný obraz hry. Na úvod se toho ale dělo víc než dost!

Zdroj: Tisport Extraliga, iSport, HC Oceláři Třinec

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené