Obranný zákrok roku! Podívejte se na parádní skluz Kimpembeho v situaci 1v4

V neděli večer se odehrál šlágr francouzské Ligue 1 mezi Lille a PSG. I když byli Pařížané favority utkání, tak zápas skončil bez gólů 0:0. A mohlo být pro ně ještě hůř nebýt obětavého zákroku Kimpembeho.

Zdroj: Pixabay

Pařížané nastoupili v poměrně oslabené sestavě. Neymar, který je stále zraněný, utkání sledoval z tribuny a Kylian Mbappé začínal na lavičce. Oproti tomu domácímu celku z Lille chyběli zraněný Renato Sanches a Luiz Araujo.

V první půli byli lepší hosté, vytvořili si i několik velmi slibných šancí, ale skórovat se jim nepodařilo. V druhém dějství přicházely postupně šance obou celků, góly ale ne a ne padat.

Klíčový moment přišel v 77. minutě. Pařížané ztratili po vlastním rohu balón a nejednou se proti jejich brance valili 4 hráči Lille, proti nim už zůstal pouze osamocený Kimpembe.

Ten však zachoval chladnou hlavu a veledůležitým skluzem zachránil PSG. Při tomto zákroku se bohužel zranil a musel být následně vystřídán.

V utkání se poté stav skóre už nezměnil, nepomohl tomu ani příchod Mbappého a tak se body dělily.

Domácí zůstávají i nadále vedoucím celkem Ligue 1, Paříž se nachází na místě třetím.

Zdroj: livesport.cz, IG bielsistacz, Twitter