Neymar do Realu? Mistrovský tah Florentina Peréze

Podle španělského tisku vstoupil rázně do přestupového boje o Neymara Real Madrid. Klub hledá náhradu za svého někdejšího forvarda Cristiana Ronalda, jehož by se stal brazilský reprezentant plnohodnotným nástupcem.

Embed from Getty Images

Na první pohled údajný přestup velký smysl nedává. Třeba Luis Figo by mohl vyprávět, jaké čeká hráče peklo, když přestoupí z Barcelony do Realu Madrid. Na druhou stranu, síla peněz může překonat všechny překážky.

Je jasné, že Neymar chce jít z pařížského PSG jinam, ať už ho k tomu vede cokoli. Ovšem Pařížané koupili hvězdného záložníka za velký balík peněz, které chce dostat minimálně zpět, v lepším případě na případném odchodu své největší hvězdy ještě nějaké peníze vydělat. Ovšem není mnoho klubů, které by si mohly dovolit tohoto 27letého hráče koupit.

V jednu chvíli se zdálo, že se Neymar vrátí do Barcelony, ale ani ta v současné době nenabídla pro PSG uspokojivé množství peněz. Hvězdné útočné trio Mesi, Suarez a Neymar by přitom strašilo své případné protivníky už v noci před zápasem.

Když už se zdálo, že jednání o přestupu skončila na mrtvém bodě, objevil se na scéně snad jediný člověk, od kterého by se to čekalo snad nejméně ze všech: Florentino Perez, předseda největšího fotbalového rivala Barcelony, Realu Madrid, jehož pramen peněz se zdá být nevyčerpatelný.

Španělská média již vyzradila i konkrétní nabídku za přestup hráče – 120 miliónů eur, k tomu pětiletá smlouva s ročním příjmem 40 miliónů eur. I v současném fotbalovém světě se zdají být částky neuvěřitelné. Zkušený funkcionář vycítil příležitost. Vidí, že jeho klub není před začátkem sezóny v optimálním stavu a potřebuje okysličit. Vždyť na americkém turné jej deklasoval městský rival Atlético v poměru 3:7.

Přestup by mohl být vázán také s hráčskou kompenzací. Do francouzské metropole by mohl zamířit Gareth Bale, který nenašel společnou řeč s trenérem Zidanem, nebo Luka Modrič hledající ve své kariéře novou motivaci. Pokud by se přestup uskutečnil, byla by to jistě největší přestupová bomba tohoto léta.

Ovšem všechno má své pro a proti. Neymar je náladový hráč, poslední dobou je často zraněný a na jeho místě hraje v Realu Eden Hazard, který přišel za velké peníze z londýnské Chelsea. Navíc by brazilská hvězda měla výrazně větší plat než další hráči, což v kabině nemusí dělat dobrotu. Byl by jeho příchod pro Bílý balet pozitivní impuls?

Když si něco Florentino Perez usmyslí, většinou to uskuteční. On sám už teď dobře ví, že odchod Ronalda byla obrovská chyba, ale kdyby přišel Neymar, výkonnostní mezeru v týmu by určitě zacelil. Ovšem v případě přestupu si Brazilec musí uvědomit, že se stane fotbalovým nepřítelem celého Katalánska. Nově by se musel vyrovnat také s touto rolí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..