Spojte se s námi

Fortuna liga

Nejsme blízko žádnému příchodu, kádr ale uzavřený není. Splnili jsme, co jsme chtěli, říká Tomáš Rosický

Sparta před sezónou přivedla tři posily. Z Liberce přišel křídelník Jakub Pešek, z dánského Aarhusu levý obránce Casper Hojer a z Fiorentiny Dávid Hancko. Další posily na cestě už nejsou, kádr je téměr kompletní.

Published

on

Sparta před sezónou přivedla tři posily. Z Liberce přišel křídelník Jakub Pešek, z dánského Aarhusu levý obránce Casper Hojer a z Fiorentiny Dávid Hancko. Další posily na cestě už nejsou, kádr je téměr kompletní.

Jakub Pešek se do Sparty vrátil po čtyřech letech a zaplnil tak díru po Srdjanu Plavšičovi. Sparta za něj zaplatila bezmála 15 miliónů korun

„Jakub je pracovitý hráč, silný v situacích jeden na jednoho. Je rychlý, má dobrý pohyb a orientaci na hřišti, nemá problém hrát na obou krajích, má za sebou dvě produktivní sezony v Liberci. Takovou typologii hráče v křídelní pozici v týmu chceme,“ okomentoval Tomáš Rosický.

Dávid Hancko uplynulé dvě sezóny působil ve Spartě formou hostování, nyní už ale patří Spartě. Ta ho vykoupila z Fiorentiny zhruba za 64 miliónů korun. Stal se čtvrtou nejdražší posilou Sparty.

Casper Hojer přišel z dánského Aarhussu za 18 miliónů korun. Ten se minulou sezónu stal třetím nejlepším nahrávačem a nejproduktivnějším obráncem dánské ligy. Zamlouvá se tak Pavlu Vrbovi, jenž chce mít ofenzivní krajní obránce.

„Casper je již vyhraný, zkušenější typ obránce s vyváženou ofenzivní a defenzivní činností,“ pochvaluje si sportovní ředitel Sparty.

V minulých týdnech se hovořilo o zájmu o útočníka Michaela Krmenčíka, ten ale pravděpodobně podepíše smlouvu na druhém břehu Vltavy, tedy ve Slavii.

Zájem Sparta měla i o Michala Sadílka a Martina Koscelníka. Oba hráči minulou sezonu odehráli v Liberci. Sadílek ale preferuje zahraniční angažmá a podle slov Tomáše Rosického ve sparťanském pořadu ZEPTEJ SE s Martinem Koscelníkem v kontaktu není.

„Kádr určitě v téhle fázi sezóny není uzavřený. Náš úzký okruh hráčů samozřejmě monitorujeme, nicméně naše priority – Pešek, Háncko, Hojer a podpis Adama Hložka – jsme splnili,“ doplnil Rosický.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama
25 Comments

25 Comments

 1. Lukáš

  15. 7. 2021 at 11:11

  Ani nejste blízko žádnému poháru…

  • Hanz

   15. 7. 2021 at 12:57

   Duchaplný komentář

   • Andrej

    15. 7. 2021 at 19:11

    Zdůvodněte svůj argument duchaplně,prosím duchaplně a věcně! Nic hloupého pane duchaplný jsem v článku ,odpovědích nenašel!

  • Mycwa

   15. 7. 2021 at 13:19

   A dál ?

 2. Rudolf

  15. 7. 2021 at 13:12

  Spartě určitě schází vysoký, tvrdý a ne bojácný hroťák. Hložek je výborný podhroťák.

  • Millwall

   15. 7. 2021 at 13:44

   Přesně tak Spartě chybí vyborný kvalitní pravý obránce místo pruměráka Vidheima a mladý statný ale pohybově technicky kvalitní golový hroťák – ale Rosický se pochválí že přivedli 28 letého Peška kterému se povedla 1 sezona a udajně 3.nejlepšiho obránce Dánské ligy ( je divné že když je to takovej super obránce za nějakých 700 tis.€ že ho nevzal jiný kvalitnější klub z lepší ligy než je Česká? ). A Hancko u něj se musíme modlit aby každou sezonu pul roku nepromarodil k čemuž má bohužel dispozice…… Sparta se nezbavila pruměráku a primadon – Vidheim Dočkal Pavelka Sáček Juliš Heči a tak opravdu nelze očekávat titul naopak po sezoně bude poslouchat a číst kecy Rosického že i 2. nebo 3. místo je dobré a že přiští sezonu je jasný cíl titul pro Spartu😁☹ Oba dva Rosičtí tam již rok neměli být a místo nich na jejich postech měli být kvalitní charakterní pracovití odborníci a ne 1 mamánek který na žadnou duležitou funkci ve Spartě nemá a není mu stydno brát si za to 2.5 leté kurveni Sparty tak obrovské peníze a jeho protekční bratřiček alkoholik a gambler !!

   • TK

    15. 7. 2021 at 14:05

    Koukám, že jste do seznamu primadon nově zařadil i Sáčka 🙂 čím si to zasloužil? nebo už taky bere 2 mil měsíčně :))

    • Millwall

     15. 7. 2021 at 19:24

     Sáček patří do kolonky pruměráku . Ten to věčný talent se 4 roky plácá ve Spartě byť v jeho letech pokud by byl kvalitní fotbalista tak je již na zahraničnim angažma s prodejní cenou minimalně 3-3.5 mil. € ! Za 4 roky ve Spartě nemít ani 1 skvělou sezonu která by znamemala velký zájem týmu z Bundesligy Holandské Francouzské Belgické ligy………. to svědčí o jediném že se z něj dělá buh ví jaký fotbalista ale pro něj je strop Sparta nebo nějaké Polsko Maďarsko ☹ Hráč co neurazí ale ani nenadchne něco jako byli Mareček nebo Holek……

   • Andrej

    15. 7. 2021 at 19:16

    Vážený pane chápu kritiku ,ale i okolnosti,pokud jde o nákupy hráčů atd.Vaše kritika je ryze fereneticky směřovaná na Rosického ,taky kritizuji ,ale vy už víte Pešek špatně Hojer slabota ,nepŕipadáte si trapně ještě nic neproběhlo a vy už víte?! Možná fandíte spartě ,al připadáte mně ,jako fanatik a to je ještě slušný výraz!

    • Millwall

     15. 7. 2021 at 19:29

     Já ale nepíšu že Pešek špatně jen že to je 28 letý hráč kterému za těch 10 let kariery v dospělem fotbale vyšla 1 sezona a že je mi divné když je Hojer udajně 3 nejlépe hodnocený obránce Danské ligy že po něm nesáhl za 700tis.€ kvalitnější tým z kvalitnější ligy………… nic víc 😉

   • Millwall

    16. 7. 2021 at 6:44

    Omlouvám se za debilni komentář , nemám dobrý období.Nachytal jsem svého přítele se ženskou.

    • pumpido

     16. 7. 2021 at 12:20

     kdo ora pole me chrani pluh muj

 3. Mycwa

  15. 7. 2021 at 13:18

  Mýval dostal konečně BAN nebo co to že tu už pár dnů neblije ?

  • Pepe

   15. 7. 2021 at 14:14

   Škoda, že nemůžeš dostat BAN ty 🙂 🙂 MISTR LIGY SK SLAVIA PRAHA 🙂 🙂

 4. Kissman

  15. 7. 2021 at 13:34

  Hlavně, že nepřišel arogantní namyšlený Krmenčík! Zaplať Pánbůh.

 5. oskar

  15. 7. 2021 at 13:43

  BAN ten se dával na Efotbalu po práskání toho, kdo prý ho v nejbližší době „koupí.“ Muhehe

 6. robert 67

  15. 7. 2021 at 13:55

  Pokud bude hrát Sparta na jednoho útočníka,tak je to o ničem.Všechny velké týmy současnosti hrají na dva,nebo dokonce tři útočníky.Pokud má být Hložek platný v útoku a dávat goly,tak k sobě potřebuje ještě jednoho hráče do tandemu.

  • TK

   15. 7. 2021 at 14:03

   Sparta hraje prakticky na tři útočníky. Nebo máte pocit, že DMK s Krejčím st málo útočí? Naopak mám pocit, že jich je vepředu až moc a chtělo by to víc jistit zadek..
   ..ale zpět k tématu, vzhledem k faktu, že Dynamo Moskva se kterýžm Sparta jentaktak plichtila, porazil včera Jablonec 2:0, tak před Rapidem a sezónou moc optimistický nejsem…

 7. Runy

  15. 7. 2021 at 15:18

  Pan Vrba to vyšperkuje snad se Sparťanský národ nebude klepat týden do předu,když se dočte,že příjíždí Dynamo nebo Hradec,jak v minulé sezoně.Kdo nebude jezdit po zadku od začátku do konce šup do Béčka na doučování k odborníkovi Váchovi.Nebo po žních k Turkovi do Vlašimi.

 8. ApuNahasapimaPetilon

  15. 7. 2021 at 19:16

  No, tak to je Sparta zas bez titulu. Hrajou tam ty samé střeva, jako minulou sezonu, kdy pomalu neudrželi ani 2. místo

  • zetB

   15. 7. 2021 at 21:25

   Druhé místo pro Spartu je neúspěch, to víme všichni co jí fandíme.
   Ale tvrdit, že “pomalu neudrželi ani 2. místo“, když skončili s náskokem 5 bodů na třetího, to chce bujnou fantazii.
   A nebo velkou dávku zaslepenosti.

 9. Andrej

  15. 7. 2021 at 19:17

  Nepředbíhejte ODBORNÍCI!

 10. Zappa

  15. 7. 2021 at 21:30

  To, že Rosičtí nepředvádí žádné zázraky na přestupovém poli, je už delší dobu všem jasné. Otázka ovšem je, kolik finančních prostředků jim Křetinský pro každé přestupové okno uvolní. Já mám takový pocit, že právě toto je alfa a omega celého problému. No a jak známo, bez peněz do hospody nelez, v našem případě na přestupový trh.

 11. Oskar

  16. 7. 2021 at 7:27

  Milwolle já jsem volný chtěl bych se s tebou pomazlit.

 12. Laduk

  16. 7. 2021 at 9:09

  Myslím, že se čekalo, že Vrbič se trochu víc prosadí a bude vidět nějaká změna. Místo toho se zařadil a vytvořil trojblok s Čuprem a Rosou … už se ani neříká, že titul se udělat MUSÍ ale pouze, že je to přirozený cíl … takže zase druhý

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fortuna liga

Od Krmenčíka čekáme více, říká kriticky Trpišovský

Michael Krmenčík se zatím ve Slavii spíše trápí. Na kontě má pouhou jednu branku, což rozhodně není to, co si od nového angažmá český útočník představoval. Spokojen s jeho přínosem není ani kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Published

on

Michael Krmenčík se zatím ve Slavii spíše trápí. Na kontě má pouhou jednu branku, což rozhodně není to, co si od nového angažmá český útočník představoval. Spokojen s jeho přínosem není ani kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Michael Krmenčík přicházel do Slavie jako velká posila. Po velmi podařeném angažmá v řeckém PAOKu si od něj vedení Slavie slibovalo přísun mnoha branek. To se ale zatím nekoná.

Střelecky se totiž Krmenčík zatím trápí. Zatímco jeho kolegové v útoku Schranz s Kuchtou mají shodně po šesti gólech, Michael Krmenčík se zatím prosadil jenom jednou. A to ještě brankou z pokutového kopu.

Není divu, že určitou nespokojenost nad jeho výkony vyjadřují fanoušci Slavie, nyní se s kritickým ohlasem přidalo i vedení pražského klubu.

„Musí nám pomoci více, než nám pomáhá. Čekáme od něj větší přínos než dosud,“ uvedl poměrně kriticky trenér Jindřich Trpišovský.

„Je to o mentalitě. Když se daří, umí hrát každý. Potřebujeme se opřít o hráče, kteří mají zkušenosti a těžké zápasy zvládají. Problém je, že třeba sedmnáctiletý Samek to zvládá,“ dodal Trpišovský.

Za horším vstupem do sezóny může v případě Krmenčíka stát i vleklé zranění, kvůli kterému nemohl nastoupit do úvodních utkání. Do plného zápasového tempa se pak slávistický útočník dostal až ve druhé polovině září.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Asistent trenéra Köstl: Teď nejsme úplně v nejlepším období, můžeme to ale hned odčinit. Doufám, že nám pomohou fanoušci

akové období realizační tým Jindřicha Trpišovského ve Slavii skutečně ještě nezažil. Z posledních 5 soutěžních zápasů vyhráli sešívaní jen jeden a dost pokulhávají i výkony. Vše napravit ale mohou červenobílí už ve středu. 

Published

on

Takové období realizační tým Jindřicha Trpišovského ve Slavii skutečně ještě nezažil. Z posledních 5 soutěžních zápasů vyhráli sešívaní jen jeden a dost pokulhávají i výkony. Vše napravit ale mohou červenobílí už ve středu. 

Je těžké hovořit v souvislosti se Slavií o nějaké velké krizi, když od čela tabulky je dělí jen pár bodů a zápas k dobru. Ovšem je vidět, že sešívaní nejsou takový válec, jakým byli v minulých sezónách. 

Prohrát derby bylo dříve nemožné, Jindřich Trpišovský tento pocit předtím ještě nezažil. K tomu se navázala naprosto zbytečná ztráta v Českých Budějovicích, kde Slavia po poločase prohrávala 0:2. Udobřit si své fanoušky mohou červenobílí už ve středu v ligové dohrávce proti Sigmě Olomouc. 

„Teď nejsme úplně v nejlepším období, které jsme tady měli, ale jsme rádi, že můžete hrát takhle zápasy za sebou. Hned ve středu můžeme hodně z toho odčinit a doufáme, že nám k tomu pomůžou i fanoušci, kteří jsou skvělí každý zápas, i v Budějovicích byli úžasní. Věřím, že z větší části zaplní stadion, protože nás čeká těžký soupeř a těžký zápas. Doufám, že výsledkem potěšíme fanoušky,“ uvedl pro klubový web asistent trenéra Jaroslav Köstl. 

Právě na domácí fanoušky se teď sešívaní musejí spoléhat. V Edenu se totiž představí hned třikrát za sebou. Nejprve proti Sigmě Olomouc, o víkendu proti Viktorii Plzeň a poté ve čtvrtek v Konferenční lize proti Maccabi Haifě. 

Sigma měla skvělý vstup do sezóny, kdy hrála velice atraktivní ofenzivní fotbal, šest gólů nastřílel Hála. Poté ale trochu výkony upadly, nicméně je stále velmi nebezpečná. 

„Na začátku soutěže měla Olomouc velmi dobrou ofenzivu, trošku horší byli do defenzivy, takže v těch zápasech padalo hodně gólů. Poslední dobou se jim to trošku ustálilo. Pohybují se v horní polovině tabulky. Dbají hodně na defenzivu a trošku utlumili ofenzivu. Budeme se snažit využít skulinek, které tam budou a snažit se zvítězit,“ má jasno Köstl. 

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Vízek: Od Plavšiče nic nečekám, nelíbil se mi už ve Spartě. Ostatním by ale měl Trpišovský dodat více sebevědomí

Srdjanovi Plavšičovi zatím angažmá ve Slavii nevychází podle představ, dlouho se zotavoval ze zranění a jeho výkony po návratu jsou zatím matné. Ladislav Vízek od něj ale vůbec nic nečeká.

Published

on

Srdjanovi Plavšičovi zatím angažmá ve Slavii nevychází podle představ, dlouho se zotavoval ze zranění a jeho výkony po návratu jsou zatím matné. Ladislav Vízek od něj ale vůbec nic nečeká.

Na jaře to vyvolalo velký poprask. Srdjan Plavšič neprodlouží ve Spartě končící smlouvu a zadarmo odejde k největšímu rivalovi, do Slavie. Srbský fotbalista si ještě proti sobě poštval všechny fanoušky, když tvrdil, že se Slavií nejedná.

V sešívaném dresu se ale zatím moc nechytá. Začátek sezóny měl sice poměrně slušný, ale v duelu s Ferencvárosem jej tvrdým zákrokem vyřadil ze hry Civič a od té doby jsou výkony srbského záložníka hodně špatné.

Slavii se v posledních zápasech nedaří tolik, jako dříve a Jindřich Trpišovský se tak snaží točit sestavou, jak to jen jde. To se ale úplně nelíbí Ladislavu Vízkovi.

„Trochu se divím tomu, jak je Jindra netrpělivý. Krmelec hraje poločas, ale hned jde dolů. Další kluci to samý. Nedivím se tomu snad jen u Plavšiče. Od něj nic nečekám, mně se nelíbil už ve Spartě. Tam měl ještě sem tam dobrej mač, ve Slavii ale úplně vyčpěl,“ uvedl Vízek pro Deník Sport.

„Jindra by měl klukům typu Krmenčíka dodávat sebevědomí, ukázat jim, že za nimi stojí. Kdyby se to v kariéře stalo mně, nervozitou bych nespal. Pořád bych měl v hlavě, že jednou zahraju blbě a hned jdu dolů… Mezi hráči musí být napnelismus. Takové zacházení potkalo všechny: Stancia, Tecla, Kuchtu,“ dodal Vízek.

Trpišovský si v Českých Budějovicích připravil o poločase hned tři střídání. Stáhl Krmenčíka, Ekpaie a Traorého, na jejich místa přišli Kuchta, Lingr a Ševčík. A bylo to okamžitě znát, zvlášť Kuchta se Ševčíkem kompletně otočili obraz hry a sešívaní za 15 minut vyrovnali na 2:2.

Poločasové střídání není ve Slavii nic nového, ve čtvrtečním duelu s Maccabi si tuto hořkou pilulku spolknul Plavšič, kterého nahradil Samek. V derby proti Spartě naopak zůstal po pauze v kabině Samek, na druhou část naskočil Stanciu.

V duelu na Feyenoordu Trpišovský také sáhl o poločase pro tři změny, když Stancia, Ekpaie a Tecla nahradili Lingr, Plavšič a Kuchta. I tehdy to ale mělo pozitivní účinek, Slavia snížila na 1:2 a byla nizozemskému celku oproti prvnímu poločasu vyrovnaným soupeřem.

Zdroj: Deník Sport, Livesport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené

Reklama