Reklama

Nejsme blízko žádnému příchodu, kádr ale uzavřený není. Splnili jsme, co jsme chtěli, říká Tomáš Rosický

Sparta před sezónou přivedla tři posily. Z Liberce přišel křídelník Jakub Pešek, z dánského Aarhusu levý obránce Casper Hojer a z Fiorentiny Dávid Hancko. Další posily na cestě už nejsou, kádr je téměr kompletní.

Jakub Pešek se do Sparty vrátil po čtyřech letech a zaplnil tak díru po Srdjanu Plavšičovi. Sparta za něj zaplatila bezmála 15 miliónů korun

„Jakub je pracovitý hráč, silný v situacích jeden na jednoho. Je rychlý, má dobrý pohyb a orientaci na hřišti, nemá problém hrát na obou krajích, má za sebou dvě produktivní sezony v Liberci. Takovou typologii hráče v křídelní pozici v týmu chceme,“ okomentoval Tomáš Rosický.

Dávid Hancko uplynulé dvě sezóny působil ve Spartě formou hostování, nyní už ale patří Spartě. Ta ho vykoupila z Fiorentiny zhruba za 64 miliónů korun. Stal se čtvrtou nejdražší posilou Sparty.

Casper Hojer přišel z dánského Aarhussu za 18 miliónů korun. Ten se minulou sezónu stal třetím nejlepším nahrávačem a nejproduktivnějším obráncem dánské ligy. Zamlouvá se tak Pavlu Vrbovi, jenž chce mít ofenzivní krajní obránce.

„Casper je již vyhraný, zkušenější typ obránce s vyváženou ofenzivní a defenzivní činností,“ pochvaluje si sportovní ředitel Sparty.

V minulých týdnech se hovořilo o zájmu o útočníka Michaela Krmenčíka, ten ale pravděpodobně podepíše smlouvu na druhém břehu Vltavy, tedy ve Slavii.

Zájem Sparta měla i o Michala Sadílka a Martina Koscelníka. Oba hráči minulou sezonu odehráli v Liberci. Sadílek ale preferuje zahraniční angažmá a podle slov Tomáše Rosického ve sparťanském pořadu ZEPTEJ SE s Martinem Koscelníkem v kontaktu není.

„Kádr určitě v téhle fázi sezóny není uzavřený. Náš úzký okruh hráčů samozřejmě monitorujeme, nicméně naše priority – Pešek, Háncko, Hojer a podpis Adama Hložka – jsme splnili,“ doplnil Rosický.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Přesně tak Spartě chybí vyborný kvalitní pravý obránce místo pruměráka Vidheima a mladý statný ale pohybově technicky kvalitní golový hroťák – ale Rosický se pochválí že přivedli 28 letého Peška kterému se povedla 1 sezona a udajně 3.nejlepšiho obránce Dánské ligy ( je divné že když je to takovej super obránce za nějakých 700 tis.€ že ho nevzal jiný kvalitnější klub z lepší ligy než je Česká? ). A Hancko u něj se musíme modlit aby každou sezonu pul roku nepromarodil k čemuž má bohužel dispozice…… Sparta se nezbavila pruměráku a primadon – Vidheim Dočkal Pavelka Sáček Juliš Heči a tak opravdu nelze očekávat titul naopak po sezoně bude poslouchat a číst kecy Rosického že i 2. nebo 3. místo je dobré a že přiští sezonu je jasný cíl titul pro Spartu😁☹ Oba dva Rosičtí tam již rok neměli být a místo nich na jejich postech měli být kvalitní charakterní pracovití odborníci a ne 1 mamánek který na žadnou duležitou funkci ve Spartě nemá a není mu stydno brát si za to 2.5 leté kurveni Sparty tak obrovské peníze a jeho protekční bratřiček alkoholik a gambler !!

   • Koukám, že jste do seznamu primadon nově zařadil i Sáčka 🙂 čím si to zasloužil? nebo už taky bere 2 mil měsíčně :))

    • Sáček patří do kolonky pruměráku . Ten to věčný talent se 4 roky plácá ve Spartě byť v jeho letech pokud by byl kvalitní fotbalista tak je již na zahraničnim angažma s prodejní cenou minimalně 3-3.5 mil. € ! Za 4 roky ve Spartě nemít ani 1 skvělou sezonu která by znamemala velký zájem týmu z Bundesligy Holandské Francouzské Belgické ligy………. to svědčí o jediném že se z něj dělá buh ví jaký fotbalista ale pro něj je strop Sparta nebo nějaké Polsko Maďarsko ☹ Hráč co neurazí ale ani nenadchne něco jako byli Mareček nebo Holek……

   • Vážený pane chápu kritiku ,ale i okolnosti,pokud jde o nákupy hráčů atd.Vaše kritika je ryze fereneticky směřovaná na Rosického ,taky kritizuji ,ale vy už víte Pešek špatně Hojer slabota ,nepŕipadáte si trapně ještě nic neproběhlo a vy už víte?! Možná fandíte spartě ,al připadáte mně ,jako fanatik a to je ještě slušný výraz!

    • Já ale nepíšu že Pešek špatně jen že to je 28 letý hráč kterému za těch 10 let kariery v dospělem fotbale vyšla 1 sezona a že je mi divné když je Hojer udajně 3 nejlépe hodnocený obránce Danské ligy že po něm nesáhl za 700tis.€ kvalitnější tým z kvalitnější ligy………… nic víc 😉

   • Omlouvám se za debilni komentář , nemám dobrý období.Nachytal jsem svého přítele se ženskou.

 1. BAN ten se dával na Efotbalu po práskání toho, kdo prý ho v nejbližší době “koupí.” Muhehe

 2. Pokud bude hrát Sparta na jednoho útočníka,tak je to o ničem.Všechny velké týmy současnosti hrají na dva,nebo dokonce tři útočníky.Pokud má být Hložek platný v útoku a dávat goly,tak k sobě potřebuje ještě jednoho hráče do tandemu.

  • Sparta hraje prakticky na tři útočníky. Nebo máte pocit, že DMK s Krejčím st málo útočí? Naopak mám pocit, že jich je vepředu až moc a chtělo by to víc jistit zadek..
   ..ale zpět k tématu, vzhledem k faktu, že Dynamo Moskva se kterýžm Sparta jentaktak plichtila, porazil včera Jablonec 2:0, tak před Rapidem a sezónou moc optimistický nejsem…

 3. Pan Vrba to vyšperkuje snad se Sparťanský národ nebude klepat týden do předu,když se dočte,že příjíždí Dynamo nebo Hradec,jak v minulé sezoně.Kdo nebude jezdit po zadku od začátku do konce šup do Béčka na doučování k odborníkovi Váchovi.Nebo po žních k Turkovi do Vlašimi.

 4. No, tak to je Sparta zas bez titulu. Hrajou tam ty samé střeva, jako minulou sezonu, kdy pomalu neudrželi ani 2. místo

  • Druhé místo pro Spartu je neúspěch, to víme všichni co jí fandíme.
   Ale tvrdit, že ”pomalu neudrželi ani 2. místo”, když skončili s náskokem 5 bodů na třetího, to chce bujnou fantazii.
   A nebo velkou dávku zaslepenosti.

 5. To, že Rosičtí nepředvádí žádné zázraky na přestupovém poli, je už delší dobu všem jasné. Otázka ovšem je, kolik finančních prostředků jim Křetinský pro každé přestupové okno uvolní. Já mám takový pocit, že právě toto je alfa a omega celého problému. No a jak známo, bez peněz do hospody nelez, v našem případě na přestupový trh.

 6. Myslím, že se čekalo, že Vrbič se trochu víc prosadí a bude vidět nějaká změna. Místo toho se zařadil a vytvořil trojblok s Čuprem a Rosou … už se ani neříká, že titul se udělat MUSÍ ale pouze, že je to přirozený cíl … takže zase druhý

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené