Nejen ve FORTUNA:LIZE, i v Premier League videorozhodčí hrubě chybují

Šéf sudích v anglické Premier League přiznal, že v dosavadním ročníku nejsledovanější soutěže světa byly zaznamenány již čtyři chybná rozhodnutí videorozhodčích. Budiž fanouškům domácího fotbalu smutnou útěchou, že k excesům dochází i na Ostrovech.

Embed from Getty Images

Šéf komise sudích Mike Riley dnes potvrdil nelichotivý verdikt – hned 4 rozhodnutí videorozhodčích v zápasech Premier League byla chybná a situace na hřišti byly špatně posouzeny.

Konkrétně se jednalo o vyrovnávací gól hráče Newcastlu Fabiana Schära v zápase proti Watfordu, kterému předcházela hra rukou. V druhém případě se jednalo o přehlédnutí očividného úmyslného šlápnutí Youri Tielemanse z Leicesteru na hráče Bournemouthu Calluma Wilsona.

Embed from Getty Images

Třetí chyba nastala při zápase Bournemouthu a Manchesteru City, kde nebyla nařízena penalta za zákrok Lermy na Davida Silvu. Posledním pochybení bylo odpuštění penalty, jíž měli zahrávat Kladiváři za zákrok Trybulla z Norwiche na útočníka Hallera.

Celkem bylo od začátku ročníku videorozhodčím zkontrolováno 227 situací, z toho 6x byly díky videu změněny verdikty rozhodčích. V 10 dalších závažných či méně závažných případech měl videorozhodčí rozhodnutí rozhodčích změnit.

Rétorika Mika Rileyho je obdobná jako v případě českých činovníků ve vedení LFA: “Stále se učíme, systém je ve svém počátku. Čím déle s ním pracujeme, tím lépe s ním nakládáme. Chyby vznikly kvůli individuálnímu posouzení videorozhodčích, do výsledného verdiktu vstupovaly různé faktory. Snažíme se, aby k chybám docházelo co nejméně.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..