Mužstvo si konečně zvyklo na trenéra, vysvětluje Ladislav Minář vydařený start Sigmy Olomouc

Sigma Olomouc zažívá vynikající vstup do nové sezony. V ligové tabulce totiž nahání Spartu a Slavii, za sebou nechává Viktorii Plzeň. Co za tím stojí? Čekají tým v zimě nějaké změny? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro Ruik sportovní manažer Ladislav Minář.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Na Hané zatím může panovat maximální spokojenost. Sigma si totiž vede skvěle. Sportovní manažer Ladislav Minář spokojenost s výsledky neskrývá, zůstává ale obezřetný.

„Měl bych hodnotit až po skončení podzimní části, protože stále máme ještě pět kol, to je dohromady 15 bodů, takže tam se může přihodit ještě strašně moc. Můžete si polepšit, ale může vám to také strašně ublížit, takže v tuto dobu není hodnocení sezony optimální,“ nechal se slyšet.

Oproti loňské sezoně, kdy Olomouc nehrála ani o Evropu, se jedná o velkou změnu. Dle Mináře za tím jsou zejména dva faktory. Mužstvo si zvyklo na nového trenéra a přítomnost Romana Hubníka.

K prvnímu faktoru se vyjádřil Minář následovně: „V minulé sezoně byl ten zásah obrovský. Rozdíl v mentalitě těch trenérů (Jílka a Látala – pozn. red.) byl obrovský a my jsme s tím počítali, ale nemysleli jsme, že to bude tak dlouho trvat. I když… Ono to trvalo na podzim, kde jsme byli hodně kritizováni a tam to dobrý nebylo. Na jaře jsme ale začali velmi dobře a tam nám, řekl bych, ublížila ta pauza kvůli koronaviru. Je otázka, jestli bychom to jaro neměli stejný, jako máme teď podzim, kdyby nebyl koronavirus.“

Co se týká Romana Hubníka, tak jej sportovní manažer Hanáků vnímá jako velkou osobnost. „Přinesl obrovskou zkušenost a určitý klid, určitou komunikaci a organizaci, co se týká defenzivy,“ má jasno o jeho přínosu.

Bývalý hráč Plzně či Sparty sice má smlouvu do roku 2022, Ladislav Minář však tvrdí, že Hubník v týmu bude hrát tak dlouho, jak dlouho bude mít přínos pro tým a jak dlouho mu bude držet zdraví. Mohou to tedy klidně být i čtyři roky, délka smlouvy není rozhodujícím faktorem.

Sigma v této sezoně navíc měla proti jiným klubům i trochu toho štěstí, co se týká nakažených koronavirem: „Samozřejmě nám sem tam někdo vyskočí, ale musíme zaklepat, zatím je to dobré. I když někdo vyskočí, pořád je to lepší než to, co se stalo některým klubům, kde těch hráčů bylo pozitivních několik.“

„Nedá se to uhlídat, ale na druhou stranu si myslím, že tomu jdeme hodně naproti. Dodržujeme to, co bychom v rámci hygienických opatření poctivě dodržovat měli, i když se nedá ovlivnit vše,“ dodal sportovní manažer Olomouce.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

Do hanácké metropole přes léto nedošlo mnoho posil. Vyjma Romana Hubníka přišla pouze dvojice Florent Poulolo a Dominik Radič, přičemž se zatím prosazuje spíše první jmenovaný. Dle Ladislava Mináře za tím stojí zejména fakt, že trénoval s Getafe a pohyboval se mezi špičkovými hráči.

To Radič si musí na kvalitu Fortuna ligy ještě zvyknout. „Ať si kdo chce, říká co chce, česká liga je kolem pátého místa, co se týká fyzické náročnosti a připravenosti, osobních soubojů. Nepomáhá mu ani to, že se nehraje MSFL,“ vyjádřil se na adresu chorvatského útočníka.

A že by mělo dojít k nějakým větším změnám v zimě? To prý čekat nelze: „Může se stát, že jeden hráč odejde a jeden hráč přijde, ale myslím, že nic zásadního se nestane. Není prostor na to, abychom řekli, že odejde 1-2 hráči a my máme čas na to získat další… Nemáme na to čas. Maximálně kus za kus. Spíš budeme muset řešit změny až k letnímu přestupovému období.“

Smlouva totiž končí hned šesti hráčům. „Víme, že u některých zájem o prodloužení nebude, o některých zase víme, že by rádi pokračovali, ale respektujeme, že jsou tady od žáků a chtějí si přivydělat někde jinde a chtějí hlavně změnit prostředí, takže pro nás bude hlavním cílem směrem k létu přivést 2-3 hráče. Hlavně na ty pozice, které nám odejdou a o kterých už třeba rok a půl víme, že smlouvy prodlužovat nechtějí,“ přiznal Ladislav Minář, že nastanou změny.

V létě navíc vyprší kontrakt i kouči Radoslavu Látalovi. Nyní je ale prý předčasné se o tom bavit: „Pokud se nám bude dařit i na jaře v tomto duchu, jak se nám daří teď na podzim, tak se naskýtá, abychom spolu pokračovali dál. Ale nevíme, co bude za těchhle 5 kol podzimních natož za dalších 18, které na jaře odehrajeme ve 4 měsících.“

Zdroj: sigmafotbal.cz

Hanáci nyní budou čelit dilematu, zdali upřednostnit sportovní či finanční stránku: „Můžete upřednostnit sportovní stránku, ale může váš na konci sezony trápit to, že jsme měli někoho uvolnit, ať máme nějaké finance. Uvolníme někoho v lednu za finance, tak nás může trápit to, že jsme to neměli udělat, protože sportovně by nám ten hráč chyběl a my bychom mohli třeba udělat velmi dobré umístění. “

„Najít tu vyváženost je na diskusi v širším počtu lidí, se kterými se bavíme o sportovní stránce, není to o rozhodnutí Mináře,“ říká Ladislav Minář.

Nějakou dobu se už řeší také možný prodej klubu, situace se ale stále vyvíjí a nic nového a zásadního se v tomto ohledu nestalo. S čím ale klub může být spokojený, tak se svým hospodařením. Koronavirus jej totiž z ekonomického pohledu tolik nezasáhl.

„Sigma je na úrovni 70 % klubů v české lize. Troufnu si říct, že 70 % klubů v české lize určitě nemá zabezpečený rozpočet hned na začátku sezony a víceméně se dorovnává v průběhu sezony, takže si nemyslím, že by Sigma vybočovala z nějakého standardu, než jsou předchozí sezony,“ vyjádřil se k ekonomické situaci Sigmy Olomouc její sportovní manažer.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Odejde určitě Houska místo něj by bylo dobré dotáhnout ze Splzně zpátky Hořavu,aby dělal hru ,jako kdysi.Sponzoři by do Sigmy vstoupili dávno,kdyby tam neseděli žaby na prameni,tak to popisují Olomoučtí fanoušci.Je to škoda pro celou Hanou, neboť mládež má Sigma dlouhodobě na té nejvyšší úrovni viz. poslední objev Zima ve Slávii.Momentálně mně udivil článek o tom ,že Sigma Olomouc je nejvíce faulujícím týmem v Lize.To se divím Sigma se vždy prezentovala technickým herním projevem a spíše si nechala nakopat.Možná zavedl tento styl trenér Látal on pokud se pamatuji byl zarputilý bojovník a umněl nejen rány přijímat ale,taky rozdávat.Jen jestli to není na škodu fotbalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.