Miroslav Forman: Ve Spartě jsem maximálně spokojený

Útočník Miroslav Forman kroutí v A týmu pražské Sparty již desátou sezónu. V nejvyšší soutěži odehrál 427 zápasu, ve kterých posbíral 210 bodů za 76 gólů a 134 asistencí. V letošní sezóně čeká sparťanského srdcaře boj o titul a i v tak nabitém programu si udělal čas na rozhovor pro náš web.

Zdroj: hcsparta.cz

V kolika letech a kde začala tvá hokejová kariéra?

S hokejem jsem začal ve 4 letech v Kralupech nad Vltavou.

Kdo byl tvým hokejový vzorem?

Prvním vzorem byl Pavel Patera a samozřejmě Jaromír Jágr, který byl vzorem pro většinu hokejistů v mém věku. Později jsem se spíše snažil sledovat hráče kolem sebe a brát si od nich ty dobré věci.

Ve Spartě si působil v mládežnických kategoriích a dokázal se prosadit do A týmu. Jak těžké bylo prosadit se v tak velkém klubu s obrovskou konkurencí?

Když se ohlédnu zpátky, tak ani nevím, jak se mi to povedlo, ale i v té obrovské konkurenci jsem si hodně věřil. Tvrdě jsem dřel a šel štěstí naproti.

Kdo je tvým osudovým trenérem?

Mám víc oblíbených trenérů, ale tím osudový byl Pavel Arnošt, kterého jsem měl poslední rok v juniorce. V té době sem chtěl skončit s hokejem, ale díky němu jsem vydržel a u hokeje zůstal. Byl to trenér, který mi věřil a hodně mi do budoucna pomohl.

Když jsi dostal šanci v A-týmu, tak tam působili hráči jako David Výborný, Petr Ton, Ondřej Kratěna nebo Michal Broš. Dala ti něco spolupráce s těmito zkušenými hráči?

Na Spartě se vystřídala řada skvělých hráčů a už jen možnost s nimi trénovat mě posunula hodně dopředu. Od každého jsem se snažil něco okoukat.

Se kterým spoluhráčem se ti hrálo během tvé kariéry nejlépe?

Jmenovat nebudu, protože bych nerad na někoho zapomněl. Oblíbených spoluhráčů mám hodně.

Co pro tebe znamenalo, když jsi v sezóně 2016/17 měl možnost obléknout reprezentační dres a jaké na to máš vzpomínky?

Tenkrát se zranil Jirka Sekáč a já jel jako náhradník místo něj. O nominaci jsem se dozvěděl v den odletu na turnaj. Než jsem se stačil rozkoukat, seděl jsem v letadle do Finska. Byla to výborná zkušenost a přál bych si ten dres ještě někdy obléknout

V letošním ročníku jsi měl možnost zahrát si proti jedné z největších legend ledního hokeje, Jaromíru Jágrovi. Co říkáš na to, že ve 47 letech je stále aktivním hráčem?

Je to neskutečné, neumím si představit hrát hokej v jeho letech. Navíc na takové úrovni. Svědčí to o jeho neskutečné oddanosti hokeji. Slova “hokejová legenda” jej naprosto vystihují.

Ve Spartě působíš téměř celou svou kariéru. Neláká tě zkusit si zahraniční angažmá?

Jsem na Spartě maximálně spokojený. Do zahraničí se neženu, nepřemýšlím o tom. Nyní mě zajímá jen aktuální sezóna.

Sparta získala naposledy mistrovský titul v sezóně 2006/07. Blízko zisku titulu jste byli v sezóně 2014/15. Fanoušci cítí letos ze Sparty obrovskou sílu a tipují Spartu na boj o titul. Myslíš si, že tenhle tým by to letos mohl dokázat?

Samozřejmě, že Sparta má jen ty nejvyšší cíle, ale nyní se soustředíme na základní část, kde se chceme co nejlépe umístit.

Umíš vstřelit branku, nahrát na ní, ale taky umíš sundat rukavice a sjednat si pořádek na ledě. Byl jsi vždycky takový?

Byl jsem vždycky takový a myslím, že i tohle je důvod, že jsem se tenkrát do A týmu probojoval.

Jaký byl Open Air v Drážďanech proti Litvínovu před 32 tisíci fanoušky?

Pro každého hokejistu je to zážitek. Navíc se povedlo počasí, led byl na dobré úrovni a ještě k tomu to byl vítězný zápas. Takže povedená akce.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparta hraje nedůstojnou roli v lize už dlouho. Baroš nestavěl peníze na první místo, říká Monika Čuhelová

Monika Čuhelová se ve fotbalovém prostředí pohybuje už od dětství. Asi před rokem a půl začala natáčet STUDIO FLINTA, kam si každý...

Jak to bylo s Křetínského kabelou? Bývalý předseda disciplinární komise popisuje, co ukrývala

Viktoria Plzeň se chová nemravně, ovlivňuje zápasy – takový byl obsah tzv. Křetínského kabely, kterou majitel Sparty Praha brněnský podnikatel Daniel Křetínský...

Volní hráči, kteří by mohli posílit české kluby. Je mezi nimi bývalý hráč Slavie i reprezentant Slovenska

Jak tomu již bývá, tak ke konci sezóny se hladové kluby slétnou na volné hráče. A není divu. Je jich nedostatek, kvalitních...