Reklama

Messi oslovil 200 milionů lidí, aby se postavili proti zneužívání a nenávisti na sociálních sítích

Skvělé gesto Lionela Messiho! Aktuálně se mimo rasismus řeší boj proti zneužívání a nenávisti na sociálních sítích. Například anglické kluby kvůli tomu přestaly na určitou dobu sociální sítě používat. Argentinec se pokusil vysvětlit, proč by se takové věci vůbec dít neměly.

Zdroj: FC Sevilla

Lionel Messi má na svém Instagramu přes 200 milionů sledujících. Chtěl toho tedy využít, aby předal jasné poselství.

„200 milionů sledujících pro mě není důvod k oslavě. Vážím si veškeré lásky a podpory, kterou od vás dostávám, ale nastal čas dát důležitost tomu, abychom si uvědomili, že za každým profilem stojí člověk, který krvácí, směje se, pláče, užívá si a trpí. Zkrátka lidská bytost s city. Musíme se postavit proti zneužívání na sociálních sítích,“ stojí v příspěvku, který Messi přidal na Instagram.

Dle Messiho nezáleží na tom, zdali jste anonym, slavná osobnost, sportovec, rozhodčí či fanoušek. Nezáleží prý ani na rase, náboženství, ideologii nebo pohlaví.

„Nikdo si nezaslouží, aby s ním bylo zacházeno špatně a aby byl urážen. Žijeme společně, přesto stále zažíváme zneužívání, které je na sociálních sítích stále jen horší a horší, aniž by se tomu někdo snažil zabránit. Musíme to důrazně odsoudit a požadovat, aby provozovatelé soc. sítí zakročili,“ pokračoval Messiho vzkaz.

„Chtěl bych, aby se z 200 milionů mých sledujících stalo 200 milionů důvodů, které udělají ze sociálních sítí bezpečné a respektované místo, kde můžeme sdílet cokoliv bez obav z urážek. Doufám, že mě budete v této křížové výpravě doprovázet a podporovat,“ dodal Messi.

Na závěr svého vzkazu Argentinec pochválil fotbalovou komunitu ve Velké Británii za skvělou myšlenku, kterou kampaň proti zneužívání a diskriminaci na sociálních sítích rozhodně je!

Zdroj: Instagram | Lionel Messi

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené