Spojte se s námi

Fotbal

Maupay zařídil Brightonu v poslední minutě utkání bod a naštval fanoušky Crystalu společně se Zahou

V pondělní dohrávce 6. kola zavítal Brighton do Londýna, kde se střetl s Crystal Palace. Domácí celek byl po většinu zápasu lepším týmem, ovšem držel hubené vedení 1:0, o které přišel v závěru zápasu.

Publikováno

dne

V pondělní dohrávce 6. kola zavítal Brighton do Londýna, kde se střetl s Crystal Palace. Domácí celek byl po většinu zápasu lepším týmem, ovšem držel hubené vedení 1:0, o které přišel v závěru zápasu. A střelec vyrovnávající branky Neal Maupay se rychle stal všemi protivníky na stadionu nenáviděný!

Brighton ze začátku utkání rozhodně nepředváděl výkony hodné jejich postavení v tabulce a na konci první půle přišel trest!

Leandro Trossard si totiž ve svém vlastním vápně počínal dost neohrabaně a nabídl soupeři penaltu, kterou s přehledem proměnil Wilfried Zaha. Crystal Palace byl tak za svoji větší aktivitu odměněn.

Chování Zahy po vstřeleném gólu směrem k fanouškům však bylo minimálně na hraně a právě tento moment vyvolal v jednom ze soupeřových hráčů vztek. K tomu se však ještě dostaneme…

Do začátku druhého poločasu si zřejmě hráči Brightonu odpočinuli a v následujících minutách to byli právě oni, kdo byl aktivnější. Bohužel pro ně to byl opět Crystal, který byl nebezpečnější a určitě si i zasloužil vyhrát.

A právě nyní je čas na našeho hrdinu, který na konci prvního poločasu sledoval slavícího Zahu. Tím je Neal Maupay, který dokázal v poslední minutě utkání srovnat a dostat celý stadion do varu.

Za toto své gesto, ostatně velmi podobné tomu Zahy z prvního poločasu, rozčílil fanoušky do ruda!

Zrovna tak byl frustrovaný i Zaha, kolem kterého Maupay prošel a smál se mu do obličeje, což šikovný křídelník hodně těžko rozdýchával.

Na to, co se mezi oběma fotbalisty stalo, se v pozápasovém rozhovoru zeptal Maupaye i samotný Thierry Henry.

„Na konci, když jsem vstřelil gól, tak jsem se podíval na Zahu a usmál jsem se na něj, protože jsem ho viděl slavit proměněnou penaltu v prvním poločase před našimi fanoušky. Nebudu říkat, co mi řekl nebo co jsem řekl já jemu, ale víte sám, jaké to je někdy na hřišti mezi soupeři,“ reagoval hrdina Brightonu.

Rozhodčí pak ještě na závěr musel uklidnit situaci dvěma žlutými kartami pro brankáře Roberta Sancheze a záložníka Jamese McArthura.

Smutnější z bodu budou rozhodně hráči domácího celku, a to nejen kvůli inkasované brance v poslední minutě. V tomto utkání totiž byli tím lepším týmem a tři body si zasloužili.

Zdroj: Twitter, Premier League

Reklama

Oblíbené