Reklama

Marcus Rashford se emotivně vyjádřil k rasistickým útokům a neproměněné penaltě

Zdroj: Transparentpng | CC BY 4.0

Útočník anglické reprezentace a Manchesteru United, Marcus Rashford, byl jedním ze tří nešťastníků finále Eura, který neproměnil pokutový kop. Na sociálních sítích vyslal nenávistným komentářům jasnou zprávu.

Tři hráči, stejný problém

Stejně tak jako Rashford (23 let), tak i Jadon Sancho (21 let) a Bukayo Saka (19 let) se stali terči rasismu poté, co proti Itálii v nejzazší možné části zápasu nedal ani jeden z nich penaltu, načež tým z Apeninského poloostrova slavil titul.

Kromě toho, že se rasová nenávist projevila na sociálních sítích, byla také poničená malba na zdi s obličejem Marcuse Rashforda v jeho rodném Manchesteru v Anglii.

Toto dílo mu bylo věnováno poté, co dokázal minulý rok vybrat přes 100 milionů liber pro děti ze sociálně slabších rodin. Jeho hlavním cílem bylo to, aby žádné dítě nešlo večer do postele hladové.

Je zapotřebí dodat, že samotný Rashford pochází z podobných poměrů jako děti, kterým se snaží dnes pomoci.

Za tyto solidární činy mu byl také udělen Řád britského impéria neboli MBE.

V Machesteru se Rashfordovi dostalo velkého zastání

Netrvalo dlouho a lidé zaplnili namísto rastistických urážek větší část zdi dopisy, přáními a vzkazy, které obsahovaly slova podpory pro anglického útočníka.

Na tyto události k pondělnímu večeru Marcus Rashford zareagoval dlouhým veřejným vzkazem, který sdílel na svých profilech na Instagramu a Twitteru.

V prohlášení přiznal, že měl rozhodně náročnou sezónu a ve finále mu chybělo i potřebné sebevědomí.

„Vždy jsem si na penaltu věřil, ale v tu chvíli nebylo něco v pořádku. Při tom dlouhém rozběhu jsem si pro sebe šetřil trochu času, ale výsledek bohužel nebyl takový, jaký bych si představoval. Měl jsem pocit, že jsem zklamal své spoluhráče. Cítil jsem se, jako bych zklamal úplně všechny,“ sypal si popel na hlavu anglický reprezentant.

Rashford jen těžko hledal slova, jak by celou situaci popsal. Podle jeho slov se mu neproměněná penalta neustále přehrává v hlavě.

Kromě sebekritiky také dodal, že ačkoliv očekává různé věci, které o něm média budou psát, tak se nikdy nebude omlouvat za to, kdo je a odkud pochází.

„Jsem Marcus Rashford, je mi 23 let, jsem černý muž a pocházím z Withingtonu a Wythenshawe z jižního Machesteru. Pokud nic jiného, tak mám tohle,“ zněl závěr jeho „dopisu“, ve kterém ještě poděkoval všem fanouškům za podporu a milé vzkazy, které mu lidé zanechávají.

Zdroj: Twitter | Marcus Rashford

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Hele Rashforde, vono to je tak. Tak jak nám jsou dnes podávaný černý, proti bílejm a ten cirkus vokolo, tak se nediv, že spousta lidí v každým černochoj vidí spíš Kamaru, než gentlemana jako jsi Ty.

  2. Černoch s typickým Anglickým jménem a příjmením. Multikulturní Británie jedna velká lež jako EU v Bruselu. EU v Bruselu zamlčuje kdo kolonizoval celý svět a přivážel černochy jako otroky. Mám dojem že lidé v EU o otrokářství nic neznají.

  3. …dnes jsem viděl a sledoval na TV CNN davy černých gangů….národa nositele Nobelovy ceny Nelsona Mandely, jak rabují, rabují a rabují obchody, nákupní centra, prodejny…vše co mohou ukrást kradou…velmi smutné a mám za to, že za vlády a během historie jihoafrického apartheidu k těmto kriminálním činům nedocházelo

  4. Když by jich tenkrát ve volné přírodě nepochytali více, než jich stačili Angláni prodat na blešáku, tak to tady dnes nemusíme řešit.

    • Ano, na začátku toho obchodního řetězce s lidmi stáli jiní černoši, kteří je lovili a prodávali. Samozřejmě nabídku vyvolala poptávka z USA. Ale proč se dnes již dávno (již téměř 200 let) svobodní černoši z USA nechtějí vrátit do Afriky? Protože se v USA mají 100x lépe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené