Reklama

Liga se bude nově hrát s jednotným míčem. Bývalí hráči ale s balónem značky Select nadšení nejsou

Fortuna liga se konečně posouvá směrem dopředu. Jako jedna z mála soutěží neměla jednotný míč, to se od nové sezóny změní, na všech stadionech se bude hrát s míčem značky Select.

Pokud přemýšlíte o tom, zda jsou odlišné balóny skutečně takový problém, pak vězte, že skutečně je. Každý balón od jiných značek odlišně lítá, je jinak těžký, jinak odskakuje od nohy, jinak plave ve vzduchu, což je největší problém pro brankáře.

Proto je v evropských top ligách už několik let automatické, že se všude hraje se stejným balónem. V Premier League se hraje s míčem značky Nike, stejně jako v Serii A. V La Lize hráči kopou do Pumy, v Ligue 1 jsou hráči zvyklí na míč značky Uhlsport.

V Bundesliga se dlouhá léta hrálo s Adidasem, od roku 2018 však přišla změna. Na německých stadionech létá balón Derbystar, který je od značky Select. Právě dánská značka bude od sezóny 2021/22 dodávat balóny i české nejvyšší soutěži.

Jenže je to úplně výhra? Míč značky Select je poměrně často používaný v nižších soutěžích, v ČFL, v divizích nebo i v okresních soutěžích. Hráči si často stěžují, že je až příliš tvrdý na hlavičkování, někomu zase vadí odskakování míče způsobené materiálem.

“Když jsem hrál ještě někdy v žákách nebo v dorostu, tak platilo, že pokud si Select dobře trefil, tak to bylo jak letící kámen… To už samozřejmě neplatí. Jednotný míč je ale rozhodně krok vpřed,” napsal na Twitteru Jakub Podaný, bývalý fotbalista Jablonce, Bohemians či Dukly.

“Horší míč už nebyl?” Ptal se na Twitteru Petr Nerad, bývalý fotbalista Jihlavy, Bohemians či Baníku Ostrava. V zápětí v komentářích přidal: “Strašně těžký balón. Hlavičkovat bylo o otřes mozku. Jestli se zlepšili, tak změním názor. Ale mám zkušenost ze soboty z Vyšehradu, že je to pořád stejný,” napsal Nerad.

Svou zkušenost přidal i David Sobišek, komentátor O2TV. “Je to už pár let, co jsem s nim hrál na Vyšáku. Hlavička = otřes mozku. V zimě šílenej, vůbec neletěl a byl strašně těžkej. Třeba se kvalitou posunuli. Moc bych to hráčům v lize přál,” napsal Sobišek.

Snad tak budou ligoví hráči s novým hracím míčem spokojení. Minimálně sjednocení celé soutěže je krok vpřed.

Zdroj: Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené