Leo Bricha si po další dominantní výhře řekl o titulový zápas! Je na něj ale připravený?

Leo Brichta předvedl další famózní výkon a po další dominantní výhře si řekl o titulový zápas. Zaslouží si ho ale skutečně už v tuto chvíli?

Zdroj: Oktagon MMA

Nepočítáme-li turnaje Oktagon Underground, kde se nezápasilo pod pravidly MMA, má na svém kontě Leo Brichta již čtyři výhry v řadě. Ani jedna z výher nebyla na body, dva zápasy ukončil Brichta knokautem, dva submisí.

V sobotu večer na turnaji Oktagon 23 dokázal porazit Kirilla Medvedovskyho. Jednalo se zatím zřejmě o jeho nejtěžšího soupeře. Alespoň tedy žebříčkově, leč to tak vůbec nevypadalo.

Brichta si připsal naprosto dominantní vítězství a zápas ukončil za dvě minuty a 45 sekund. Následně si řekl o titul a podobně to vidí i mnoho jeho fanoušků, kterých rozhodně není málo.

Třiadvacetiletý talent předvádí dost možná nejatraktivnější zápasy na půdě Oktagonu, lidi si navíc získává svou povahou, je považován za zřejmě nejvtipnějšího zápasníka v organizaci. Téměř mu nejde nepřát úspěch.

Jenomže je vůbec Brichta na zápas o titul připravený? Toť otázka. Ukazuje, že na sobě pracuje. Zejména po mentální stránce působí o dost vyzráleji než v minulosti. Nicméně na titulový zápas je pravděpodobně ještě brzy.

Na tom se ostatně shodují i promotéři organizace Oktagon MMA. Před Brichtou jsou v žebříčku organizace například Ronald Paradeiser, který Brichtu v září 2019 porazil submisí, Mateusz Legierski či legendární Miroslav Štrbák.

Šampionem lehké váhy pak není nikdo jiný, než další legenda Ivan Buchinger, který si nedávno hravě poradil s výše zmíněným Paradaiserem.

Dá se říci, že Brichta za sebou nemá vesměs žádný zápas s někým, kdo by byl v žebříčcích Oktagonu v jeho blízkosti. Vyjma Paradeisera. Po skvělém výkonu Karola Ryšavého proti Matěji Kuzníkovi by se přitom nabízel právě souboj Brichty s Ryšavým.

I Kuzník by byl pro Brichtu velmi zajímavou prověrkou, stejně tak například znovuzrozený Marek Bartl, který udělal v poslední době obrovský progres.

Lehká váha je v současnosti velice nabitá, plná skvělých zápasníků. Je na čase, aby se Brichta začal utkávat s bojovníky, kteří jsou v jeho blízkosti. Pak by se ukázalo, jak moc je na bitvu se zkušeným Buchingerem připravený.

Nyní je na to ale příliš brzy. Navíc má stále jen 23 let a vše má ještě před sebou. Bude-li na sobě pracovat, UFC by ho nemělo minout.

Zdroj: Oktagon MMA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Komu musí fandit Slavia, aby měla volnější cestu do Ligy mistrů?

Slavia byla loni kousek od postupu do Ligy mistrů. Po opakované penaltě v Midtjyllandu se ale sesypala a musela vzít zavděk Evropskou ligu.

Schick měl volat Spartě, ať Plavšičovi nevěří. Jak celá tato šaráda skončí?

Na startu tohoto týdne začala hýbat českým fotbalem zpráva, že Srdjan Plavšič po sezóně opustí Spartu a zadarmo přejde do Slavie. Sám hráč i tiskový mluvčí klubu to nejprve dementovali, novináři přinášející tyto informace si ale stojí za svým.

Fotbalisté Hradce Králové mohou o víkendu slavit postup do první ligy!

Senzační sérii momentálně prožívají fotbalisté Hradce Králové, kteří v posledních devíti zápasech nepoznali chuť porážky. Navíc Hradec všechny zápasy vyhrál a získal 27 bodů.