Spojte se s námi

Fotbal

Kvůli Messimu a Ronaldovi to vypadá, že jsme s Raúlem dávali málo gólů, zlobí se legendární Inzaghi

Publikováno

dne

V minulosti běhalo na fotbalových trávnících mnoho fantastických hráčů. Podávali vynikající výkony, měli skvělá čísla. Mezi ně patřili například Filippo Inzaghi či Raúl. Jenže jejich čísla hravě překonává duo Messi a Ronaldo. To právě legendárního italského útočníka trochu štve. Proč?

Zdroj: acmilan.com

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo jsou jako z jiné planety. Čísla, jakých dosahují, bude jen stěží někdo v budoucnu napodobovat, jestli se vůbec ještě podobně výjimeční fotbalisté narodí.

S jistou mírou nadsázkou se dá říci, že zahanbují legendy minulých let. V minulosti totiž běhalo po trávnících mnoho vynikajících fotbalistů a neexistovalo, že by jeden či dva fotbalisté během celé své kariéry takto dominovali fotbalovému světu.

Právě to mírně štve Filippa Inzaghiho. „Vždy Ronalda dávám jako příklad hráčům v šatně, protože vím, jak trénuje. Ale s Messim mě štvou. S Raúlem kvůli nim vypadáme, že jsme dali v pohárech málo gólů,“ prozradil legendární útočník AC Milán, Parmy či Juventusu.

Inzaghi přitom ve své kariéře vyhrál mistrovství světa a dvakrát také Ligu mistrů. Celkově v evropských pohárech nastřílel 70 gólů ve 115 zápasech. To vůbec není zlé! Jenže jeho statistiky Ronaldo s Messim celkem hravě předčí.

Portugalec nasázel 131 gólů ve 177 zápasech, argentinská hvězda má bilanci 117 gólů ve 145 duelech. Dokáže někdo tuto dvojici vynikajících fotbalistů napodobit?

Zdroj: La Gazzetta dello Sport

Reklama

Oblíbené