Kubalík přepisoval historické tabulky! Caggiulu čeká po hitu na Ennise disciplinární řízení

Skvělý večer si na své konto připsal v zápase proti Edmontonu český útočník Dominik Kubalík, který si zdá se přenesl svou vynikající formu také do nadstavbové části NHL!

zdroj: nhl.com

Ve svém premiérovém utkání v play off Kubalík doslova řádil, když se na výhře 6:4 podílel hned 5 body (2+3)! Zcela po zásluze byl pak po zápase vyhlášen jeho 1. hvězdou!

Tímto počinem se Kubalík zapsal do historie Chicaga, když překonal dosavadní klubový rekord, co se týče nasbíraných bodů v jednom utkání play off! Dosavadní rekord měl na svědomí Steve Larmer, který v play off 1983 dokázal během jednoho utkání vyřazovacích bojů nastřádat 4 body (1+3)!

Kromě toho si český střelec připsal další dva velmi zajímavé rekordy – jako vůbec první nováček v NHL zaznamenal jednak 3 asistence v první třetině a také celkových 5 bodů ve svém vůbec prvním zápase v play off! Dosavadní rekord držel od roku 1982 Darryl Evans, jenž si v dresu Los Angeles Kings připsal 2 góly a 2 asistence!

Historické zápisy již zmíněného Larmera byly v tomto utkání překonány nejen Kubalíkem. Dalším mužem, který díky výkonu v tomto utkání stoupal historickými tabulkami Hawks, byl současný kapitán týmu, Jonathan Toews!

Ten si v utkání připsal 3 body (2+1) a se 113 získanými body se stal 5. nejproduktivnějším hráčem klubu v play off, když na 6. místo odsunul právě Larmera!

Caggiulu čeká slyšení za nevybíravý zákrok na Ennise

Kromě výhry v úvodním utkání předkola play off a již zmíněných rekordních zápasů svých hráčů, se bude řešit také zákrok chicagského Drakea Caggiuly na edmontonského Tylera Ennise, jenž v utkání nebyl potrestán.

V pořadí druhé utkání mezi oběma celky je naplánováno na pondělí a vzhledem k tomu, že již vedení NHL naplánovalo s útočníkem Blackhawks slyšení, je velmi pravděpodobné, že do dalšího utkání nebude Caggiula trenérům k dispozici.

Aktualizováno: Drake Caggiula, dostal za svůj zákrok stopku na 1 utkání, tudíž bude k dispozici svému týmu až pro utkání číslo 3.

Použité zdroje: nhl.com, nbcsports.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ten kluk je opravdu šikovnej a líbil se mě ten jeho první gól z jedničky pod klacek to byla paráda a 2+3 je hodně slušněj počin jen tak dál

  2. Je skvělý a když si člověk veme, že ukrajuje z platového stropu tak málo, tak je to pro Chicago kauf snů. Po sezoně dostane balík

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.