Reklama

Král vítězí drtivou podporou výkonného výboru 9:1. Ve funkci prezidenta Českého hokeje zůstává do června

Výkonný výbor Českého hokeje hlasoval ve středu odpoledne o setrvání Tomáše Krále v pozici prezidenta svazu. Po tom, co současný šéf Českého hokeje svolal mimořádnou schůzi bez své účasti, dostal ve funkci téměř plnou podporu. Nicméně se sám následně Král rozhodl, že v červnu příštího roku skončí.

Podle stanov byly pro odvolání potřeba dvě třetiny hlasů. Sám Tomáš Král v pondělí na tiskové konferenci však ohlásil, že pokud bude pro jeho konec hlasovat polovina členů výkonného výboru, z pozice prezidenta Českého hokeje odstoupí.

Tisková konference s výsledky hlasování byla naplánována na 15:00. Jednání se však protáhlo o téměř dvě hodiny. Nakonec dospěl výkonný výbor k předem očekávanému výsledku, když devět z desíti členů hlasovalo pro setrvání Tomáše Krále ve funkci. Jeden byl proti, hlasování o podpoře probíhalo anonymně.

Výsledek oznámil tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Následně však dodal: „Tomáš Král ostatní informoval, že i přes vyslovenou důvěru sám skončí na hodnotící konferenci Českého hokeje, která se plánuje na červen roku 2022.

Tomáš Král zaprvé poděkoval členům výkonného výboru za důvěru. Je přesvědčený, že se každý rozhodoval bez vnějších vlivů, pouze na základě svého osobního názoru,” tlumočil k výsledkům hlasování Zikmund.

Tiskový mluvčí ještě publikoval tři Královy priority, které by chtěl do června dotáhnout: „První z nich je předání řízení extraligy Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje, druhou prioritou je řešení kritizovaných tabulek a zatřetí nastartování bezprostředních příprav na mistrovství světa v hokeji, které budou v roce 2024 hostit Praha s Ostravou.

Současná hlava Českého hokeje je v čele od roku 2008, v červnu 2022 svoje působení na této pozici definitivně skončí. Bude to dva roky před původním vypršením mandátu.

Jak to bude vypadat s pozicí šéfa svazu po tomto termínu, se bude jednat v dalších měsících. Ve hře jsou pravděpodobně dvě varianty. Buď se na červnové konferenci bude hlasovat o novém prezidentovi Českého hokeje, nebo bude svaz řídit dočasně zbývající dva roky někdo z viceprezidentů.

Zdroj: hokej.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Je potřeba být v Česku nanejvýš bdělý, je neuvěřitelné, kdo má tady prostor a rozsáhlou podporu!

 2. 9 stejných dobytku jako je Král rozhodlo o jeho neodvolání !!! Media by měla zveřejnit jména těch to dobytku !!! Výkonný výbor hokejového svazu = banda ksindlu ( krom toho jednoho “statečného” ) !!!

  • To bychom samozřejmě rádi, jenomže vzhledem k tomu, že hlasování probíhalo anonymně, nebyla konkrétní jména zveřejněna. Pokud se tak v budoucnu stane, určitě o tom budeme informovat.

   • Děkujeme a již se dostalo na veřejnost že pro Krále hlasovali ti o kterých se ví že nemají absolutně žádný charakter – Jágr a Bříza !! V hokeji je stejná “mafie” a svinstvo jako ve fotbalu pod Peltou a později pod Malíkem !

     • No bohužel bych tím “proflákl” člověka přitomného hlasování……. ale na 99% volbu Krále potvrdili ti dva výše napsaní a dokonce tam mělo zaznít něco v tom smyslu že by Jágr měl sundat dres s čislem 68 a místo něj hrát s čislem 48 !

     • On ten poměr 9:1 hovoří už vlastně za své. Těžko říct, co zaznělo za zavřenými dveřmi. Je škoda, že u nás jsou tyhle debaty pro veřejnost tabu. Vzpomínám si třeba, když v zámoří vyjednávali o kolektivní smlouvě, aby mohla liga pokračovat. Novináři informovali o každém detailu jednání. Tady si na jednu stranu hrajeme, jak děláme hokej na profesionální úrovni, ale pak to tyhle nešťastné kroky doslova celé shodí. Jediné štěstí je, že se pořád hraje hokej na ledě. Jinak by ten sport už úplně ztratil smysl.

     • Všem musí být jasné,že tu byla dohoda,poněvač při příštím rozdávání by nemuseli býti přítomni.Byli by nahrazeni jinými členy o to přeci nestojí.

     • Popravdě to byla úplně první věc, která mě napadala, ještě než to upřesnili.

 3. Zcela určitě se to všechno dozvíme. Jen si to musíme všichni zapamatovat. Bóža Modrý, Gusta Bubník, Kobranov, Roziňák, Konopásek, Jirka a další se na tuhle hrůzu dívají z nebíčka a jistojistě tomu nemohou uvěřit. Náš národní sport jde do kytek a v hledištích je to vidět. Spousta lidiček, kteří hokeji obětovali celý život prostě končí.

 4. Ono taky buhví jak to probíhalo. Do novin se vyslal vzkaz že král všechny zaskočil tím,že to položí příští rok. Dovedu si představit že to už předem bylo domluvený aby ho podpořili a on to příští rok položi.

 5. Já hlupák myslel,že tento sport je pro lidi zábava.Divím se,že do toho stát a někdo strkaj peníze.Mám permici do jednoho vcelku dobrého klubu,to jsem si dosud myslel.Daruji ji tady naproti jednomu místnímu sprostému křiklounovi,kterému pro nadměr.pití na ni nezbývá,alespoň tam bude dělat dusno,nebude vyřvávat na ulici,když je opilí.Moje iluze,že někdo chce vyhnat hnídu a narovnat prostředí jsou zcestné.Ať si páni žijí vtom svinstvu,fanoušci to vidí a doufám že dají najevo co si o nich myslí.Nyní desetitisícům fanouškům ukázali co jsou zač.Jsem zvědav,co nato fanklub,ale fankluby u jiných mančaftů.Nikde zatím žádná vyjádření,těším se jak vysvětlí,že šéf klubu hlasoval jak hlasoval a proč.Samozřemě nic se nedozvíme,bude klídek,hlavně ať choděj hodně diváci.A 68,měl jsem jiné mínění,zklamal mne,asi jak Paroubek spřáh by se i s marťany,jen aby ho nechali hrát tu srandaligu.

 6. Souhlasím, že těch 9 lidí je dno společnosti.Je z toho zle.Bezpáteřní hovado Jágr.Špína špinavá odporná Jágrova.Hlavně že nosí 68 na dresu to prase z KLadna.Nechal bych ho taky zavřít i s jeho dresem do uranových dolů.Prase ubohý.Co pomůže když dal nějakej gol.Nic, tohle totiž nemůžeme stavět nad jeho nelidskost.Je to dno súpolečnsoti.S dalším STBákem rozdává koblihy.Jak může být někdo tak amorální.Doufám že mu to ten jeho bůh spočítá a všem ostatním taky.
  ALE recept kluci, recept je jednodůchý.Prostě dokud tam bude tohle vedení, nikdy nevkročit na zápas repre.Nidky, at jsou prázdný tribuny i kdyby jsme měli hrát finále MS.
  Co myslíte že by se pak stalo pod takovým tlakem fanouškůJe to tak jednoduchý.Nechodte prosím už nikdy na zápas repre dokud tam budou tyhle bezpáteřní hovada.Ani kdyby to bylo zadarmo.nikdy a je to vyřešené

  • Recept máte správný ale bohužel nepoužitelný ! Vždy se najde 6-8-10 tis. ovcí které dobrovolně pujdou na zápasy reprezentace a kterým to je vše jedno ! Bylo to tak i ve fotbale když mu vládl Berbr a jeho bratrstvo kočičí pracky a je to i na fotbalové Spartě kdy fanouškum nevadí majitel a celé vedení které Spartu kurví dělá z ní trafiku pro neschopné ale skvěle placené – všude tam fanoušci přesto chodili a chodí bez jaké koliv známky velmi hlasitých protestu a nespokojenosti !

   • Ano, bohužel společnost je taková.Psal jsem to už za Pelty aBerbra.Nechodte na stadiony.Nikdo.Ve všech městech bojkotovat a hrát bez diváků.Je to tak jednoduchý a přitom tak složitý, když je společnost taková jako je.Odráží jen tu zhovadilost toho výboru hokejového.Je mě z toho všeho zle.
    Ti lidi co byli tím režimem persekuování a jejich rodiny se musejí obracet v hrobě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené