Koubek: Za deset minut poznám, jestli je rozhodčí pro mě nebo proti. Všichni víme, že fotbal je korupční prostředí

V pondělním díle Tiki Taka se objevil mimo jiné trenér Miroslav Koubek, který toho ve své bohaté kariéře zažil skutečně mnoho. Naposledy trénoval Bohemians 1905, předtím Plzeň, Slavii nebo Mladou Boleslav. K celé korupční aféře tak má jistě co říct.

Zdroj: O2 TV Sport | Tiki Taka

Celou diskuzi rozpoutal Ondřej Vetchý, známý herec, který je dle svých slov znechucený z momentálního fotbalového prostředí. Na srdci toho měl také mnoho, delší proslov zakončil slovy: „Slušný člověk ve fotbale, je-li třeba trenér, tak nemůže mluvit otevřeně. To, že jsme si přestali říkat pravdu, je tragédie. Všichni voláme po tom, aby vláda říkala pravdu. Ve fotbale to nejde. Pojďme si to pojmenovat: proč to nejde?”

Směřoval tím svojí otázku na přítomného trenéra Miroslava Koubka, který mu odvětil: „Musíš v tom žít. Tu práci jsem dělal třicet pět let, vždycky jsem to vnímal jako korupční prostředí. Když děláš slabší klub, tak jsi často bit, pereš se s rozhodčími, jsi bezmocný. Když děláš lepší klub, což se mi v kariéře také podařilo, jsi jen výjimečně bit, nemáš problémy a jsi rád.

„Žádný z nás neřekne, že dneska jsem vyhrál, protože mi rozhodčí pomohl či že soupeř si nezasloužil porážku, byl poškozený. Nikdo to neřekne! A jsou tady větší trenérská jména než já a nikdy se tak nevyjádřila. Řeknou: ‘Já to mám daleko, neviděl jsem to, od toho je tam sudí’,“ pojmenoval problémy českého fotbalu Koubek.

„Ano, všichni jsme strkali hlavu do písku, ale jaká je naše vina za to prostředí? Suďte nás. Že v tom pracujeme, je to naše vina? Jsme determinováni do toho prostředí, pracujeme v tom. Také jsme byli srabi, uznávám,“ pokračoval.

„Za deset minut poznám, jestli je rozhodčí pro mě nebo proti. Ale děláme ze sebe blbce, protože jsme v nějakém prostředí, klubu a tak dále. Je to složitá otázka, ale já říkám, že všichni máme máslo na hlavě, všichni jsme to věděli,” uzavřel 69letý trenér.

Zdroj: O2 TV Sport | Tiki Taka

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Všichni jste to věděli a všichni jste mlčeli !!! Za to teď jste všichni hrdinové v čele se Šmicrem co by tuze rád nějakou funkci ve Fačru zkurv… schvalovač poklekávaču v České repre v zápase ve Skotsku !!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.