Spojte se s námi


eSport

Kořeny hry FIFA sahají až do roku 1993. Podívejte se na všechny vydané verze herní série FIFA

Publikováno

dne

Hra FIFA je nám všem velmi dobře známý fotbalový simulátor, který každý rok vydává studio Electronic Arts, pod značkou EA Sports. Hra byla poprvé představena v roce 1993 a to i s oficiální licencí od fotbalové federace FIFA.

Zdroj: video-games-museum.com

V samotných začátcích však FIFA měla velkou konkurenci ve fotbalových videohrách. Na trhu již byly od 80. let hry jako Sensible Soccer, Kick Off a Match Day. Později se stal jejich největším konkurentem Pro Evolution Soccer, avšak především kvůli licencím o dobrému podchycení online hraní je aktuálně FIFA nejprodávanější fotbalovou hrou.

FIFA International Soccer | V prvním díle hry FIFA jste si mohli zahrát pouze za národní týmy a reálná jména hráčů nemohla být použita.

Zdroj: youtube

FIFA Soccer 95 | Ve druhé verzi už se objevilo 8 ligových soutěží.

Zdroj: youtube

FIFA Soccer 1996 | První verze s „3D grafikou“ a ve hře se již objevila reálná jména fotbalistů. Dále byli do hry přidány hodnocení, přestupy a možnosti vlastních úprav.

Zdroj: bestoldgames.net

FIFA 97 | Ve hře se objevily hlasy komentátorů Johna Motsona, Andyho Graye a Dese Lynama.

Zdroj: youtube

FIFA 98: Road to World Cup | Kvalita hry se v tomto ročníku velmi zvýšila, společně i s grafikou. Ve hře se objevilo ofsajdové pravidlo.

Zdroj: oldpcgaming.net

FIFA ’99 | Ve hře se objevila belgická a portugalská liga.

Zdroj: oldpcgaming.net

FIFA 2000 | Major League Soccer nahradil dřívější „American“ ligu. Do hry pronikl i zpěvák Robbie Williams, pozdější soundtracky ke hře FIFA se stanou velmi oblíbené.

Zdroj: youtube

FIFA 2001 | Naprosto revoluční ročník, který umožnil poprvé hrát hráčům online.

Zdroj: youtube

FIFA 2002 | Od tohoto ročníku jsme až do hry FIFA 17 neměli možnost zahrát si za japonský národní tým, jelikož práva byly prodány společnosti Konami.

Zdroj: youtube

FIFA Football 2003 | Ve hře se naprosto změnila hratelnost v porovnání s předchozími ročníky a také se objevila i novinka „Freestyle Control“.

Zdroj: youtube

FIFA Football 2004 | Ve hře se objevily i druhé ligy a s tím i možnost postupu s týmy z nižších lig do nejvyšších soutěží.

Zdroj: youtube

FIFA Football 2005 | Objevila se mexická liga a systém First Touch. Opět se vrací mód vytvoření hráče.

Zdroj: oldgames.com

FIFA 06 | Do hry bylo přidáno „Team Chemistry“.

Zdroj: xboxachievements.com

FIFA 07 | Ve hře se objevily stadiony Wembley a Emirates. Taktéž jste si mohli nově vytvořit svůj vlastní tým.

Zdroj: video-games-museum.com

FIFA 08 | Ve hře se objevilo „Be a Pro“, v němž jste si poprvé mohli zahrát pouze za jednoho hráče.

Zdroj: youtube

FIFA 09 | Komentátor Clive Tyldesley byl nahrazen Martinem Tylerem a nově mohlo hrát jeden zápas až 20 hráčů.

Zdroj: ocean0fgames.com

FIFA 10 | Výrazné zlepšení manažerského módu a herních prvků především v obraně a ve skluzech.

Zdroj: youtube

FIFA 11 | Hráči poprvé dostali možnost ovládat i brankáře.

FIFA 12 | Poprvé má FIFA stejný grafický engine a herní funkce jak na PC, tak na Xbox 360 a PlayStation 3.

FIFA 13 | Objevil se „Skill Games“ a přišlo velké zlepšení driblinku a prvního dotyku s míčem.

FIFA 14 | Nově jste mohli oslavit góly ve stylu Cristiana Ronalda a Lionela Messiho.

FIFA 15 | EA Sports uzavřel smlouvu s Premier League a stal se jejich oficiálním partnerem. Ve hře se objevilo všech 20 stadionů z nejvyšší anglické soutěže.

FIFA 16 | Ve hře se objevují fotbalistky.

FIFA 17 | Startuje cesta Alexe Huntera.

FIFA 18 | V Ultimate team se objevují ikony.

FIFA 19 | EA Sports podepisuje smlouvu s UEFA a ve hře se objevuje Champions League a Europa League.

Herní série FIFA je od svého počátku s 260 miliony prodanými kopiemi pátou nejvíce prodávanou hrou na světě.

Reklama

eSport

Supertým Vitality přijde o světový šampionát, padli s XL

Vitality přišli na začátku roku s neuvěřitelnou sestavu v čele s Alpharim a Perkzem. Očekávání byla jasná, včelky měly bojovat o titul. Očekávání se ale neproměnila v realitu, Vitality měli 3 kola před koncem 92% na postup. Velká pravděpodobnost na postup jim ale nestačila, prohra Rogue je poslala do souboje o všechno.

Publikováno

dne

Od

Vitality přišli na začátku roku s neuvěřitelnou sestavu v čele s Alpharim a Perkzem. Očekávání byla jasná, včelky měly bojovat o titul. Očekávání se ale neproměnila v realitu, Vitality měli 3 kola před koncem 92% na postup. Velká pravděpodobnost na postup jim ale nestačila, prohra Rogue je poslala do souboje o všechno.

Konec roku 2021 a oznámení několik příchodů, jména jako Alphari a Perkz navnadila spousty fanoušků. Sestava Vitality měla jasné ambice, postup na MSI. Bohužel pro hráče francouzského týmu bylo MSI daleko.

Pád do losers bracketu a následné vyřazení ukázalo, že tento supertým bude mít nějaké problémy. Vedení identifikovalo jako problém Selfmada, na kterého padalo dost urážek od fanoušků. Selfmade opustil tým a nahradila ho dvojice Haru a Bo.

Vitality v Summer Splitu

Do Summer splitu tak přišli se sestavou Alphari, Haru, Perkz, Carzzy a Labrov. Očekávání? TOP3, cokoliv jiného by pro tým bylo zklamání. Do splitu přicházeli sice bez čínského junglera, který nemohl hrát kvůli problémům v komunikaci.

O postupu do vyřazovací části LEC nikdo nepochyboval. Všichni počítali s tím, že Vitality nemohou nepostoupit. Opak byl pravdou, ještě pár dní před koncem se sice drželi v TOP4, ale ani tato pozice jim nestačila. Včelky ztratily několik zápasů úplně zbytečně a museli tak hrát o TOP6 s týmem XL.

Souboj českých marksmanů byl vyrovnaný. Na začátku zápasu se dostali Vitality do lehkého vedení, byl to ale tým XL, který převzal otěže zápasu. Patrik „Patrik“ Jírů dovedl na svém Dravenovi svůj tým k vítězství a připravil Vitality o šance na světový šampionát.

Perkz přijde o svůj první světový šampionát v životě. Ve francouzském týmu panuje zklamání a smutek. Ohromná investice do hráčů nepomohla, Vitality budou muset přijít s něčím novým pro novou sezonu. Touto novinkou bude Bo, který má 100% winrate v LPL.

Zdroj: LEC, LoL Esports

Pokračovat ve čtení

eSport

G2 Esports jsou prvním týmem kvalifikovaným na Worlds 2022

Poslední den LEC je před námi, už dnes mají jistotu postupu na světový šampionát G2 Esports, o další místa se bude teprve bojovat. Včerejší souboj s Misfits nám ukázal skvělé League of Legends a potvrdil, že G2 budou prvním týmem, který má jistý světový šampionát. Poslední den LEC je před námi.

Publikováno

dne

Od

Poslední den LEC je před námi, už dnes mají jistotu postupu na světový šampionát G2 Esports, o další místa se bude teprve bojovat. Včerejší souboj s Misfits nám ukázal skvělé League of Legends a potvrdil, že G2 budou prvním týmem, který má jistý světový šampionát. Poslední den LEC je před námi.

Osm zápasů a sedm výher, tak vypadá statistika G2 v posledních týdnech LEC. Sestava BrokenBlade, Jankos, caPs, Flakked a Targamas aktuálně drzí LEC. Díky seedingu si zajistili už ve včerejším zápase proti Misfits první postupové místo na světový šampionát.

Už zbývají jen 3 místa na cestě do USA. O další tři místa mohou stále bojovat týmy Vitality, Fnatic, XL, MAD Lions a Misfits Gaming, kteří nás po sezoně opustí.

Před dnešními zápasy mají Play-offs jisté týmy MAD Lions, Misfits a Rogue. O další dvě místa se utkají týmy Vitality, XL a Fnatic. Jeden z těchto týmů o Play-offs přijde.

Zbývá nám pouze 32 scénářů, ve kterých se rozhodne jestli Fnatic přijdou poprvé v historii o Play-offs. Pokud by FNC měli přijít o Play-offs, tak oni musí prohrát a XL vyhrát zároveň.

Ve čtyřech scénářích nás dokonce čekají 2 tiebrakery. Zápasy a rozuzlení můžete sledovat již dnes večer na tomto odkazu.

V 17:00 nás čeká souboj XL vs. AST, následovat bude MAD vs. BDS, pak nás čeká zápas mezi SK a G2, v 8 hodin uvidíme duel Rogue s Vitality a den nám zakončí utkání Misfits proti Fnatic.

Zdroj: LEC

Pokračovat ve čtení

eSport

Esuba získala hráče Entropiq a portugalského midlanera

Esuba si před začátkem 3. Kvalifikace na MČR připravila pro fanoušky překvapení, tím bylo oznámení nové sestavy. V sestavě se objevují hned čtyři nové posily, z nichž dvě jsou ze zahraničí.

Publikováno

dne

Od

Esuba si před začátkem 3. Kvalifikace na MČR připravila pro fanoušky překvapení, tím bylo oznámení nové sestavy. V sestavě se objevují hned čtyři nové posily, z nichž dvě jsou ze zahraničí. Modrá krev touto sestavou hlásí útok na mistra České republiky pro rok 2022. Největším soupeřem budou Entropiq.

Česká Wild Rift scéna má dva týmy, o kterých je slyšet nejčastěji. Těmito celky jsou eSuba a Entropiq, které by měly vládnout lokální scéně. Je to hlavně sestava Entropiq, která ovládla první kvalifikaci na Mistrovství České republiky. Modrá krev naopak v této kvalifikaci vypadla už ve čtvrtfinále právě s týmem Entropiq.

Včera svým fanouškům eSuba oznámila příchod hned čtyř nových hráčů. Nově oznámená sestava nastoupila hned do druhé kvalifikace na MČR v mobilních hrách. V týmu se objevují tři hráči známí z domácí scény a dva ze zahraničí.

Nová sestava týmu eSuba

V sestavě zůstal jako jádro týmu jediný Waren1x, který změnil roli už tolikrát, že to se to těžko počítá. Začínal na midu, pak se přesunul na top, následovala support pozice a nyní se znovu vrací na toplane, odkud má asi nejvíce známých playů.

Do jungle přichází bývalý hráč Entropiq, Nedro. Nedro je známý hlavně svým agresivním stylem hry a svými jungle picky, které mnohým vyrazí dech. Dokáže zahrát v jungli šampiony, jako jsou například Irelia nebo Fiora. Nedro také oznámil, že po MČR chystá konec hráčské kariéry, která nebyla moc dlouhá.

Na pozici midlanera se objeví hráč, který v roce 2020 ještě hrál portugalskou ERL v League of Legends. Kariéru v League of Legends se mu rozjet nepodařilo, tak vzal svoje znalosti a přešel na Wild Rift. Nyní ho čeká angažmá v jednom z nejlepších českých týmů.

Botlane týmu eSuba spolu obsadí dvojice CarrotCopy a Pogo. CarrotCopy je němcký ADC hráč, záda mu bude krýt další bývalý reprezentant týmu Entropiq, Pogo. Celému týmu bude velet, z pozice trenéra, Micro.

Zdroj: eSuba

Pokračovat ve čtení

Oblíbené