Spojte se s námi

eSports

Kořeny hry FIFA sahají až do roku 1993. Podívejte se na všechny vydané verze herní série FIFA

Zveřejněno

dne

Hra FIFA je nám všem velmi dobře známý fotbalový simulátor, který každý rok vydává studio Electronic Arts, pod značkou EA Sports. Hra byla poprvé představena v roce 1993 a to i s oficiální licencí od fotbalové federace FIFA.

Zdroj: video-games-museum.com

V samotných začátcích však FIFA měla velkou konkurenci ve fotbalových videohrách. Na trhu již byly od 80. let hry jako Sensible Soccer, Kick Off a Match Day. Později se stal jejich největším konkurentem Pro Evolution Soccer, avšak především kvůli licencím o dobrému podchycení online hraní je aktuálně FIFA nejprodávanější fotbalovou hrou.

FIFA International Soccer | V prvním díle hry FIFA jste si mohli zahrát pouze za národní týmy a reálná jména hráčů nemohla být použita.

Zdroj: youtube

FIFA Soccer 95 | Ve druhé verzi už se objevilo 8 ligových soutěží.

Zdroj: youtube

FIFA Soccer 1996 | První verze s “3D grafikou” a ve hře se již objevila reálná jména fotbalistů. Dále byli do hry přidány hodnocení, přestupy a možnosti vlastních úprav.

Zdroj: bestoldgames.net

FIFA 97 | Ve hře se objevily hlasy komentátorů Johna Motsona, Andyho Graye a Dese Lynama.

Zdroj: youtube

FIFA 98: Road to World Cup | Kvalita hry se v tomto ročníku velmi zvýšila, společně i s grafikou. Ve hře se objevilo ofsajdové pravidlo.

Zdroj: oldpcgaming.net

FIFA ’99 | Ve hře se objevila belgická a portugalská liga.

Zdroj: oldpcgaming.net

FIFA 2000 | Major League Soccer nahradil dřívější “American” ligu. Do hry pronikl i zpěvák Robbie Williams, pozdější soundtracky ke hře FIFA se stanou velmi oblíbené.

Zdroj: youtube

FIFA 2001 | Naprosto revoluční ročník, který umožnil poprvé hrát hráčům online.

Zdroj: youtube

FIFA 2002 | Od tohoto ročníku jsme až do hry FIFA 17 neměli možnost zahrát si za japonský národní tým, jelikož práva byly prodány společnosti Konami.

Zdroj: youtube

FIFA Football 2003 | Ve hře se naprosto změnila hratelnost v porovnání s předchozími ročníky a také se objevila i novinka “Freestyle Control”.

Zdroj: youtube

FIFA Football 2004 | Ve hře se objevily i druhé ligy a s tím i možnost postupu s týmy z nižších lig do nejvyšších soutěží.

Zdroj: youtube

FIFA Football 2005 | Objevila se mexická liga a systém First Touch. Opět se vrací mód vytvoření hráče.

Zdroj: oldgames.com

FIFA 06 | Do hry bylo přidáno “Team Chemistry”.

Zdroj: xboxachievements.com

FIFA 07 | Ve hře se objevily stadiony Wembley a Emirates. Taktéž jste si mohli nově vytvořit svůj vlastní tým.

Zdroj: video-games-museum.com

FIFA 08 | Ve hře se objevilo “Be a Pro”, v němž jste si poprvé mohli zahrát pouze za jednoho hráče.

Zdroj: youtube

FIFA 09 | Komentátor Clive Tyldesley byl nahrazen Martinem Tylerem a nově mohlo hrát jeden zápas až 20 hráčů.

Zdroj: ocean0fgames.com

FIFA 10 | Výrazné zlepšení manažerského módu a herních prvků především v obraně a ve skluzech.

Zdroj: youtube

FIFA 11 | Hráči poprvé dostali možnost ovládat i brankáře.

FIFA 12 | Poprvé má FIFA stejný grafický engine a herní funkce jak na PC, tak na Xbox 360 a PlayStation 3.

FIFA 13 | Objevil se “Skill Games” a přišlo velké zlepšení driblinku a prvního dotyku s míčem.

FIFA 14 | Nově jste mohli oslavit góly ve stylu Cristiana Ronalda a Lionela Messiho.

FIFA 15 | EA Sports uzavřel smlouvu s Premier League a stal se jejich oficiálním partnerem. Ve hře se objevilo všech 20 stadionů z nejvyšší anglické soutěže.

FIFA 16 | Ve hře se objevují fotbalistky.

FIFA 17 | Startuje cesta Alexe Huntera.

FIFA 18 | V Ultimate team se objevují ikony.

FIFA 19 | EA Sports podepisuje smlouvu s UEFA a ve hře se objevuje Champions League a Europa League.

Herní série FIFA je od svého počátku s 260 miliony prodanými kopiemi pátou nejvíce prodávanou hrou na světě.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

eSports

FIFA v režii fotbalových klubů. Nechybí český zástupce, nejrozšířenější tým má AS Řím

Zveřejněno

dne

Herní hit FIFA se čím dál více dostává do povědomí fotbalových funkcionářů. Není proto divu, že esportové týmy si zakládá čím dál více klubů. Mezi evropskou novátorskou špičkou nechybí ani český zástupce. Pojďme se podívat na jaké týmy můžeme narazit při hraní nejpopulárnější sportovní hry světa.

zdroj: fnatic,com

Od konce roku 2017 disponuje svým čtyřčlenným týmem Schalke 04. Tim Latka, Idealz, Deos a Eisvogel, to jsou jména jenž uvidíte s gamepady v ruce, jak válí za tento bundesligový celek. Nechybí ovšem ani další zástupce z Německa. Jediného hráče ve svém týmu má RB Lipsko, nímž je Cihan ‘Cihan’ Yasarlar.

Možná trošku překvapivě má svůj esportovní tým také Legia Varšava. Nezaostává ovšem ani náš východní soused Slovensko. Zde jako první svůj FIFA tým založil AS Trenčín.

Českému fanouškovi herní série FIFA ovšem neunikl vstup Sparty Sparta na esportovní scénu. Letenský celek má ve svém týmu prozatím dva členy – Jana ‘The Johny‘ Hradila a Jana ‘Emerickson‘ Krupičku.

Ovšem klubem s největším počtem členů v esportovém týmu je AS Řím, jenž se skládá hned ze sedmi členů, mezinárodně velmi pestré. Reprezentanty La Lupy ve FIFA jsou např. Filip ‘Babosa‘ Babić, Alexander ‘Alekzandur‘ Betancourt či Conran ‘Rannerz‘ Tobin.

Nesmíme opomenout ani francouzské kluby, které prozatím reprezentuje Paris Saint-Germain a Olympique Lyon. Pařížané disponují pětičlenným mužstvem, v němž nechybí Rafael ‘Rafifa13‘ Forte, či Corentin ‘Rocky‘ Chevrey.

V esportu ale nezaostávají ani celky z Premier League. Na virtuálním hřišti se prohání fotbalisté řízení reprezentanty Manchesteru City a West Hamu.

Esport prozatím nepronikl na Pyrenejský poloostrov, kde svůj tým nemá ani jeden z gigantů španělské kopané. Na hráče s gamepedy v ruce a v dresu Barcelony, či Realu Madrid si budeme muset ještě počkat. Vzhledem k fenoménu, jaký FIFA představuje, se ale jistě brzy dočkáme.

Pokračovat ve čtení

eSports

Historicky první FIFA eNations Cup vyhrála Francie

Zveřejněno

dne

V Londýně se tento víkend konal historicky první FIFA eNations Cup, kde se sešlo 20 nejlepších zemí světa ze všech šesti konfederací: CONCAFAC, CONMEBOL, CAF, OFC, AFC a UEFA. Stejně jako Mistrovství světa 2018, tak i tentokrát ovládli turnaj Francouzi, konkrétně Lucas ‘DaXe’ Cuillerier a Corentin ‘Maestro’ Thullier.

Maestro dokázal v prvním finálovém utkání hraném na Playstationu uhrát proti svému argentinskému soupeři Nicolasi ‘Nicolas99fc’ Villalbovi remízu, načež DaXe na Xboxu porazil Yaga ‘Yagocai’ Fawaze 2:1 a mohl slavit společně se svým kolegou titul.

Dvojice Maestro a DaXe získala 1 500 bodů do EA SPORTS FIFA 19 Global Series, což jim s největší pravděpodobností zajistí účast na pozdější FIFA eWorld Cup.

Na Youtube se můžete podívat na celý záznam finále.

Pokračovat ve čtení

eSports

RIIJK se stal novou posilou Sampi FIFA týmu Jakuba Jankta

Zveřejněno

dne

Přední český hráč herní série FIFA Štěpán “RIIJK” Sobocki se před pár dny přidal k týmu Sampi, který minulý rok založil český fotbalista Jakub Jankto, jenž je sám vášnivým hráčem.

Zdroj: FB | Štěpán RIIJK Sobocki

RIIJK se tak přidá ke dvojici hráčů, která působí v Sampi FIFA týmu. Prvním z nich je taktéž český hráč Lukáš “DIDA” Černý, jenž je teprve ve svých 27 letech považován za Českou herní legendu.

A také Bulhar Stanislav “WICKYBG” Chakarov, jenž už posbíral několik velmi cenných úspěchů na evropské, ale i světové scéně.

Profesionální eSports organizaci Sampi založil český fotbalista Jakub Jankto teprve v září minulého roku a pozvolna buduje zajímavý tým.

Nějakou dobu jste působil pod týmem eSuba. Jaké výhody pro vás bude mít spolupráce s novým týmem Sampi?

Jiné to bude možná v tom, že Kuba Jankto jakožto bývalý kompetitivní FIFA hráč ví, co potřebuju k tomu, abych se cítil dobře jak během turnajů, tak během přípravy. Tlak na výsledky bude možná větší, ale už mám něco za sebou a nemělo by mě to rozhodit.

Ve vašem novém “domově” již působí dvě velká jména (DIDA a WICKYBG), těšíte se na spolupráci s nimi?

S Didou se dobře znám a je super, že budu mít na domácích turnajích parťáka. Wickyho jsem párkrát potkal během EA kvalifikací a je to skvělý hráč se stylem hry, jaký tu troufnu si říct nehraje nikdo. Doufám, že i s ním se během nějakého zahraničního turnaje poznám.

Jakého prvního turnaje se pod Sampi zúčastníte?

O víkendu (14. 4.) se zúčastním v pořadí druhého turnaje od portálu topgaming.eu JRC FUT Championship, kde bude v podstatě celá česká špička. Dlouhodobě je pro nás prioritou iSport liga, kde už začaly první kvalifikace.

Už jste si zahrál proti Janktovi?

S Kubou jsem zatím jen krátce mluvil po oficiálním oznámení. Ukazoval mi jeho FUT tým a hlavně z jeho PRO karty jde strach, ale zatím nebyl čas si spolu zahrát.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019