Reklama

Kníže prožil vítězný návrat! Excelovali Brichta s Britem, šokoval Ryšavý, Mikulášek se zranil

Oktagon 23 sliboval parádní podívanou. Skvěle seskládaná karta, nejvíce zahraničních bojovníků na turnaji této organizace, návrat legendárního Knížete a mnoho jiných lákadel. Jak se turnaj vydařil a kdo zazářil?

Zdroj: Oktagon MMA

Turnaj odstartoval zápas talentovaného Romana Pauluse se zkušeným Michalem Konrádem. Druhý jmenovaný šel do souboje jako favorit a svou roli potvrdil. V zápase dominoval, Paulusovi vůbec nic až na posledních třicet vteřin souboje nedovolil a zkušeně si došel pro výhru na body.

Druhý souboj obstarali dva cizinci. Favorizovaný Brazilec Rafael Xavier a Maďar Csaba Hocz. A zápas rozhodně netrval dlouho. Oba borci do zápasu vletěli tvrdě a po minutě a 12 vteřinách bylo po všem. Výhru na KO si připsal Xavier, který svého soupeře skvěle trefil a na zemi už souboj dokončil.

Následoval očekávaný zápas Matouše Kohouta s Janem Širokým, v němž byl možná až přespříliš velmi favorizovaný první jmenovaný. K vidění byl atraktivní a vyrovnaný souboj, oba zápasníci do něj dali maximum a na body vyhrál těsně Kohout.

Zřejmě nejmenší zápasnice, co se kdy představila v Oktagonu, Elizabeth Rodriguesová se poté utkala s Ewelinou Wozniakovou. Favoritkou byla polská bojovnice, která si připsala rychlé vítězství poté, co trianglem donutila po 49 vteřinách svou soupeřku odklepat.

Zajímavou podívanou sliboval zápas Andreje Kalašnika s Tomášem Bolem. První jmenovaný potvrdil roli favorita a takticky skvělým výkonem dominantně zvítězil na body. V podstatě celou dobu kontroloval svého soupeře na zemi.

Mateho Kertesze čekala bitva s ostříleným postojářem Brunem Carvalhem. Kertesz si však zápas celou dobu skvěle kontroloval, neustále dominoval, svému soupeři nic prakticky nic nedovolil a sám jej mnohokrát natrefoval. Sice vyhrál na body, ovšem naprosto jednoznačně a poprvé v Oktagonu si připisuje druhou výhru v řadě.

O vyvrcholení prelims karty se postarali Matěj Kuzník a Karol Ryšavý. A zápas rozhodně netrval dlouho. Očekávalo se, že Kuzník vezme Ryšavého na zem a bude jej na ní trápit, jenže se tak nestalo. Při pokusu o první takedown Kuzníka skvěle chytil Ryšavý do gilotiny a donutil Kuzníka odklepat. Překvapivá, ale zasloužená výhra. Vše se stalo za minutu a 52 vteřin.

Parádní těžkotonážní bitvu obstarali Kamil Minda a Leal Kerrison. Oba zápasníci toho mnoho ustáli, zejména Kerrison vypadal už v prvním kole na odpis, jenže se tak nestalo a zápas krásně zdramatizoval. Polský bijec si však připsal výhru na body po krásném souboji.

O překvapení se postaral v dalším souboji Václav Mikulášek ještě před zápasem. Před nástupem do klece mu musely být ostříhány nehty na nohou. V zápase s Thomasem Robertsenem se pak dlouho držel. První kolo bylo v postoji vyrovnané, v tom druhém už přebíral otěže zápasu Nor, v jeho závěru si navíc Mikulášek poranil kotník a nemohl pokračovat v zápase.

Tereza Bledá si pak připsala další vítězství, její soupeřka Karoline Martinsová v zápase prakticky nic krom dvou pokusů o naskočenou gilotinu nepředvedla a devatenáctiletá Češka se může opět radovat.

Fantastický a jednoznačný výkon opět předvedl Leo Brichta, který svému soupeři nic nedovolil a skvělými kopy a údery jej rozebral jako domeček z karet. Kirill Medvedovsky v zápase vyslal 4 údery, Brichtu netrefil ani jednou. To svědčí o všem. Po dvou minutách a 45 vteřinách bylo po všem. Následně si řekl o titulový zápas.

Neuvěřitelně si pak poradil Kaik Brito s Robertem Bryczekem. Trefil sedm z deseti úderů, polský zápasník nedokázal vůbec na nic reagovat a utrpěl tak první KO v kariéře. Vše se událo během minuty a 23 vteřin. Brito si tak řekl o titulový zápas.

A skvěle si na závěr poradil také legendární Petr Kníže, který ve 43 letech porazil 29letého Andreu Fusiho. “Monster” předvedl doslova profesorský výkon a jakmile dostal Itala na zem, nebylo pochyb o tom, kdo si dojde pro výhru. Tu si nakonec Kníže připsal skrz arm-triangle po dvou minutách a 25 vteřinách.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené