Reklama

Junior Firpo oficiálně hráčem Leeds United!

Čtyřiadvacetiletý španělský obránce Junior Firpo přestoupil z katalánské Barcelony do Leeds United. Tým stratéga Marcela Bielsy za něj zaplatil 15 miliónů euro a pojistil si jeho služby na 4 roky.

V aktuální sezóně nastoupil Firpo pouze k sedmi zápasům nejvyšší španělské soutěže a to povětšinou jako střídající hráč.

Celkově tento rok odehrál pouze 18 utkáních, do kterých naskakoval většinou až v druhém poločase na pár posledních minut. Ronaldu Koemanovi totiž nesedí do jeho preferované hry.

Firpo přišel do Barcelony létě 2019 z Realu Betis za 18 miliónů euro. Za dva roky zde odehrál 41 utkání a nikdy se plnohodnotně nedostal do základní sestavy. Konkurence byla příliš vysoká.

Nyní ovšem přichází pro čtyřiadvacetiletého krajního obránce nová výzva ve formě přestupu na Ostrovy.

Marcelo Bielsa je znám svým neúnavným stylem hry, kdy hráči Leeds United patří k těm, kteří naběhají ze všech týmů Premier League nejvíce.

Tréninky jsou založeny čistě na napadání a na neustálých sprintových nábězích. Tuto metodu nazývají anglická média tzv. “Murderball”, což můžeme volně přeložit jako vražednou hru.

Vzhledem k fyzickému fondu Juniora Firpa je pravděpodobné, že by mu Bielsova hra mohla vyhovovat. Navíc všechny posily tohoto klubu jsou předem diskutovány s trenérským štábem, aby se předešlo jakýmkoliv komplikacím.

Jedinou otázkou zůstává přechod ze španělského do anglického fotbalu.

Zdroj: Leeds United

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené