Jaká je současná forma Sparty? To se ukáže teprve až nyní v Jablonci

Pražský celek zajíždí v sobotu do Jablonce, který je na třetím místě současné tabulky o tři body právě před šestou Spartou, která poslední zápasy prokazuje zlepšení formy. Střílí dokonce i hodně branek, kromě posledního zápasu s Opavou, který vyhrála jen 1:0, ale vyhrála! Ovšem až sobotní utkání na jablonecké Střelnici nastaví Spartě zrcadlo, které toto zlepšení potvrdí, nebo naopak.

Zdroj: sparta.cz

Současná sezóna je pro letenské zatím velmi neúspěšná, ať si říká, kdo chce, co chce. Ztráta propastných 17 bodů na první Slavii je pro tento tým přímo ostudná. Sparťanským příznivcům tento velký náskok sešívaných určitě leží v žaludku a bezpochyby nemohou strávit, že už několikátá sezóna po sobě je pořád stejná.

Když se k tomu přidá ještě prohra na domácím stadiónu v nejprestižnějším fotbalovém derby, tak ke spokojenosti mají všichni sparťané hodně daleko.

Letenskému týmu se v posledních 4 zápasech dařilo, ovšem šlo o týmy ze spodní poloviny tabulky. Teď se střetne se soupeřem, který je v tabulce o něco výše a prověří tak její současnou formu dokonale.

Jablonec je doma totiž tradičně velmi silný a má mužstvo, které sehrálo už řadu velmi dobrých utkání. Trenér Petr Rada je navíc velkým a zkušeným stratégem a umí své mužstvo na každého soupeře důkladně připravit.

Ještě k tomu, když je to tak atraktivní protivník. Diváci se mají, myslím si, na co těšit, ale Sparta musí ve své sestavě udělat jednu zásadní změnu. Guelor Kanga dostal v Opavě čtvrtou žlutou kartu a nebude v Jablonci moci hrát. Teď už je jedno, jestli tuto čtvrtou žlutou kartu dostal oprávněně, či nikoliv, v Jablonci hrát nebude.

Bude ale velmi zajímavé sledovat to, jak bude Sparta hrát bez svého tvůrce hry. Příležitosti by se měli chopit další záložníci a ukázat, že na to mají, když Kanga hrát nemůže. Tomuto klíčovému záložníkovi pražské Sparty končí v polovině příštího roku smlouva a bude zajímavé sledovat, jestli se Sparta s Kangou domluví na jejím prodloužení nebo ne.

Trenér Václav Jílek má navíc nejvyšší čas dokázat, že je přece jen ten pravý trenér pro Spartu. Jistě, sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický si tohoto trenéra vybral, dal mu dostatečně dlouhý čas na adaptaci, ale v Jablonci Sparta prostě musí vyhrát. Čas experimentů a zkoušení je už zkrátka pryč a Sparta teď musí všem dokázat, že je zase „železná“ a stane se opět fotbalovým postrachem všech mužstev.

Další bodové zaváhání by totiž poslalo Spartu zpět na houpačku nahoru, nebo dolů. To si nikdo z jejich příznivců nepřeje, ale je jen na samotných hráčích a trenérovi, jestli tento tým už konečně bude stoupat tabulkou tam, kam patří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..