Více
  Novinky Fotbal Fortuna liga Jak se kluby vypořádají s aktuální situací okolo koronaviru? Pro mnoho z...

  Jak se kluby vypořádají s aktuální situací okolo koronaviru? Pro mnoho z nich by to mohl znamenat konec!

  -

  Pandemie koronaviru vtrhla do naší společnosti naprosto neočekávaně, a to v dobu, kdy se ekonomicky prakticky všem dařilo. Málokdo si dokázal představit, že se nyní bude potýkat s existenčními problémy, což čeká mnoho lidí a také společností, které nejsou dostatečně zabezpečeny. Tyto problémy se samozřejmě týkají i klubů, jejichž kasy se každým neodehraným zápasem vyprazdňují!

  Embed from Getty Images

  Pokud vezmete v potaz přemrštěné výplaty fotbalistů, které jim kluby vyplácejí, pak si velmi rychle dokáže každý klub dát do souvislostí, co to může pro majitele znamenat… Bankrot!

  Hlavní příjem klubů tvoří televizní práva, sponzoři, účast v evropských pohárech a také prodané lístky.

  Jenomže stadiony zejí prázdnotou, zápasy v evropských pohárech jsou pozastaveny, sponzoři musí řešit problémy své vlastní firmy a investice do reklam rozhodně nebude na pořadu dne. O vyplacení televizních práv se soudě podle posledních zpráv pravděpodobně rozhodne až u soudu.

  I přes tyto velké otazníky však kluby musí své zaměstnance platit. Smlouva je podepsaná a tak je potřeba ji dodržet! Rázně však k této situaci přistoupil švýcarský klub FC Sion, který se rozhodl snížit svým svěřencům platy v době zastavení soutěže na maximální částku zhruba 325 000 Kč.

  Hráči chtěli tuto záležitost projednat nejprve se svými právníky a poté se domluvit s klubem. Bohužel to těch devět vyvolených nestihlo a Sion jim bez debat vypověděl smlouvy. Výpověď se konkrétně týká těchto jmen – Song, Djourou, Doumbia, Kasami, Zock, Lenjani, Kouassi, Facchinetti a Ndoye.

  V některých klubech se fotbalisté vzdali určité části své výplaty a někteří zase darují velké částky na boj s koronavirem. Situace bude v každém klubu jiná, ovšem nakonec to bude mít dopad na vše a na všechny.

  Ovlivnit by to mělo především přestupy, jelikož se dá očekávat, že přestupové částky již nebudou tak vysoké, jako v posledních měsících a 222 milionů eur, které Barceloně vyplatilo PSG za Neymara, bude na dlouhou dobu nedosažitelná hranice.

  Další otazník visí nad hostováními… Jestliže by se ligové soutěže rozhodly pokračovat a dohrát ligu o prázdninách, tak by se mohla FIFA rozhodnout pro to, aby byly současné kontrakty prodlouženy až se sezona zakončí.

  Otazníků nad budoucností je vskutku hodně a samozřejmě bude vše záležet na tom, kdy dokážeme společně přemoci pandemii koronaviru, která afektuje všechny bez výjimky na pohlaví, rasu či společenského postavení.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

  Před čtyřmi lety dal Javier Saviola sbohem profesionálnímu fotbalu a od té doby se schoval do ústraní. Deník AS mu ale nyní...

  Bartomeu chce napříč současné situaci podniknout revoluci ve vedení Barcelony

  Prezident barcelonského velkoklubu Josep Maria Bartomeu žádá i navzdory koronavirové pandemii rezignaci několika důležitých členů vedení celku a mezi ohroženými je i...

  Rousaud: Ve skandálu Barcagate byly nesrovnalosti ve fakturách, taková je realita

  Barcelonský viceprezident Emili Rousaud, jehož demisi si přeje Josep Maria Bartomeu, ostře zkritizoval současného bosse Barcelony a rovněž potvrdit, že většina vedení...