Jágr jde ve šlépějích Řepky! Do vězení se však nechystá, nebojte

Český hokejový bůh Jaromír Jágr na sebe v instagramové talk show U Baru, kterou vede tenistka Barbora Strýcová, prozradil pár zajímavostí. Jednou z nich je činnost, která ho spojuje s fotbalistou Tomášem Řepkou. Přepis rozhovoru zveřejnil na svém webu Sport.cz.

Zdroj: rytirikladno.cz

A nejedná se o to, že by se kladenský odchovanec chystal do výkonu trestu. Chystá se vydat knihu.

“Mám rozepsanou knížku ještě se dvěma lidmi, v níž chci shrnout věci, kterým věřím a můžou lidem pomoct. Kniha nebude moc hokejová, chci ji udělat úplně jinak.”

O čem tedy Jágr chce čtenářům povědět, když ne hokeji, kterému rozumí nejvíce?

“Abych to vysvětlil; lidské tělo je jako stroj, mašina nebo computer. Určité věci, které nás někdo učí, že jsou dané, to tak není. Chtěl bych ze svých zkušeností ukázat pár věcí, díky kterým pořád hraju. Myslím, že stáří se dá zpomalit třeba o třicet procent. Aktivní činnost sportovce se dá prodloužit, když k tomu správně přistoupíš. Myslím, že lidi tomu budou víc věřit, protože budu mluvit ze svých zkušeností a toho, co jsem prožil.”

“Džegr” je znám svým tréninkovým drilem, hodně se však spoléhá i na regeneraci, cviky a tréninkové postupy hodnotí s mnoha odborníky. Hledá pro sebe zkrátka to nejlepší. Pokud by tomu tak nebylo, zcela jistě by se na takové úrovni neudržel do 48 let.

Přiznává však, že neméně důležitá je láska ke sportu, který člověk dělá.

“Kdybych hokej nemiloval, těžko ho budu dál hrát. Bez lásky se dá těžko něco dělat. Navíc jde i o motivaci dokázat pochybovačům, že furt můžeš hrát, že na věku nezáleží. Něčemu věřím, rozhodující je vůle a láska ke sportu. Věk je jenom číslo.”

Tak ať to šlape aspoň do padesáti, Jardo!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.