Reklama

Rasismus! Odejděte ze hřiště! Fanoušci Rangers si stěžují na bučení dětí na Glena Kamaru

Bylo jasné, že zápas Rangers na Spartě způsobí určité kontroverze. Když se účastník jarní kauzy Glen Kamara dotknul na Letné míče, dostal se od dětských fanoušků nemilého přivítání. A to se nelíbí fanouškům Rangers.

Skotský mistr v České republice žádné sympatie rozhodně neposbíral. Dokonce i narušil jinak odvěkou rivalitu mezi Slavií a Spartou. Hodně fanoušků sešívaných přeje Rangers porážku, dětská návštěva na Letné zase přivítala Glena Kamaru bučením.

Pískot si Kamara vyslechl takřka při každém doteku s míčem, největší radost na Letné způsobila žlutá karta právě pro finského záložníka. Je však nutné říct, že se nejednalo o rasistické hučení, nýbrž o klasické bučení, které je na fotbalových trávnících naprosto běžnou záležitostí.

Ne však ve Skotsku. Fanoušci Rangers se mohli na Twitteru zbláznit, když uslyšeli bučení na Kamaru. “Nevracejte se na hřiště, je jasné, že bučí na naše černé hráče. Vyhoďte je ze stadionu,” napsal jeden fanoušek Rangers. “I děti bučí na Glena. Rasimus je v té zemi naprosto normální,” vztekal se další příznivec.

“Sympatisti rasismu bučí na Kamaru. Jestli se děti chovají takhle, rasismus v jejich zemi poběží několik let,” napsal další fanoušek. “UEFA by se měla stydět, i děti bučí na Kamaru,” napsal další fanoušek. “Odejděte ze hřiště. To bučení, když dostal Kamara žlutou, bylo hrozné,” vztekal se další fanoušek.

“Je nechutné, že se s tím Kamara musí smířit. Podpořil bych Rangers, kdyby odmítli nastoupit ve druhé polovině. I když bychom ztratili body,” napsal další příznivec Rangers. “Glen Kamara je opět rasisticky urážen,” napsal fanoušek Skotů.

Podobných reakcí najdete na Twitteru mraky. Fanoušci Rangers mají jasno, že šlo opět o rasismus, ačkoli například na Cristiana Ronalda nebo Lionela Messiho se bučí naprosto běžně.

Zdroj: Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Tak nevím , ten kamara, je to vúl, nebo opice ? Poprvé v životě mě nebude srát, že Sparta vyhrála.

 2. Skotové jsou naprosto dementní.Když se jim něco nelíbí,ihned vytasí rasismus.Pak se diví,když na ně diváci bučí a pískají.Pokud by hráli fotbal a nestarali se o údajný rasismus,tak by to spontáně vymizelo.Dnes už je to folklór,vše označovat za rasismus,jen ten jejich rasismus nechtějí vidět.Děti se zachovaly naprosto správně.Jedná se o odpor proti vymyšlenému rasismu.Oni rozkrádali bohatství v Africe a jinde po celém světě.Je to pouze jejich záležitost a druhé ať do toho netahají.

  • To nejsou Skotové, v klidu .. I když Skotové taky nejsou žádní andílci, když hrají Celtic s Rangers pravidelně teče krev a Glasgow připomíná bojiště. O tom co fanoušci obou týmů skandují a zpívají, se nám v Česku ani nezdá .. to je primitivismus, rasismus a hlavně agresivita, na kterou v Česku jen tak nenarazíš ..

 3. Rangers to dělají dobře,pořídili si černého nekopu a když prohrají odvedou pozornost od toho že hrají hovno poukazováním na rasismus.

 4. Jakákoliv reakce dnes lze označit za rasismus…. Hnus! A dobře děcka! To bylo znechucení z jeho osoby, žádný rasismus.

 5. to jsou jenom děti a chovají se jako děti horší je když se jako děti chovají
  dospělí skotové. kdysi jsem je obdivoval teď je mi jich už jenom líto
  uskuhrané velké děti

 6. Něco tak trapnýho, jako dětská návštěva evropského pohárového utkání, jsem už dlouho neviděl. Při záběrech do obecenstva, zejména v druhém poločase, bylo vidět jak se spratci nudí, na hru se skoro nedívají, skáčou po sedačkách a místy se i perou. K zblití!

 7. A to ještě toho Ajvara a další skotský jelita nenapadlo, že na Kamaru pískají ne proto, že je černej, ale že je jednoduše zmrd? Něco podobného jako plzeňský Beaeiouyguel?

  • Kdyby ale takhle Skotové mysleli, tak by museli hledat chyby u sebe. Daleko jednodušší je hodit vinu na druhé, a neljépe tak, co nejde dokázat, ale lze za to tvrdě trestat. Možná to byl trenérův záměr, aby Kamara hrál jako prase, lidi na něj měli (v tomto případě děti měly) jakékoli narážky, pak mohli kvůli rasizmu opustit hřiště a byli by za hrdiny. Víme z minulosti, že stačí, když kdokoli prohlásí, že byl rasisticky uražen, aniž by se to stalo…

 8. Vyjádření Gerrarda, Anwara a části britské společnosti je neuvěřitelné. A ještě si dovolí urážet naše děti a výchovu. Ostrovní země nemá daleko k degenerované společnosti. Co na to Vláďa Šmicer? Dostal rozum nebo se ze sebe bude opět debila, aby mohl jezdit za kámoši z Liverpoolu?

 9. Kdyby se choval jako člověk,tak na něj nikdo bučet nebude,je to ubožák.Tohle nemá z barvou kůže nic společného.

 10. takže když se bučí třeba v NHL na některé neoblíbené hráče, je to rasismus? Kdyby bučeli na Gerrarda, byl by to taky rasismus? Bučí se proto, že je to neoblíbený hráč, barva pleti ani rasismus s tím nemají nic společného.

 11. Jsou to pošahaní fanatici. S těmi se normálně diskutovat nedá. Jak jim nebudete fandit a na všechno přikyvovat, tak vás hned obviní z rasismu. Pokud s těmito týmy budeme hrát, hned z toho hrozí nějaké problémy.

 12. Doufejme že fandové Rangers nepropadnou frustraci a neubodají namátkou zase nějakého fanouška Celticu, původem třeba z Polska. Ale to je banalita proti tomu odpornému bučení.

 13. Jestli by nebylo rozumnější, aby UEFA vyřadila z evropských soutěží Rangers Glasgow, protože kromě stížností na soupeře tato parta brutálních nefotbalistů nic nepředvedla a prohrála zatím všechny zápasy od té doby co je Slávie vyřadila. Skotské mužstvo zatím jenom v každém zápase někoho zraní- viz i poslední zápas na Spartě, kdy Kamara trefil Sáčka loktem do čela a způsobil mu krvavý šrám, následně Kamara dostal druhou žlutou a tím pádem červenou kartu. Skotský a anglický tisk píše, že byl vyloučen nezaslouženě- je to něco podobného jako , když Roofe kopl Koláře nesmyslně do hlavy a anglický tisk napsal, že si Kolář na podrážku jeho kopačky naběhl sám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené