Reklama

Horké zboží na ledě: Stanislav Svozil by měl být vybrán v prvním kole draftu

Drafty v severoamerických soutěžích mají zvláštní auru. Jako první si vždy vybírají slabší týmy, pokud tedy nedojde k výměnám míst v rámci přestupů během sezóny. Letos nás ale čeká rozšířený draft díky vstupu Seattlu Krakens do NHL.

Největší šanci na první kolo draftu má levák Stanislav Svozil. Mladý obránce Komety Brno už má za sebou desítky startů. Patří tak právem mezi největší současné talenty v Česku. Bude z něj nový Marek Židlický nebo Tomáš Kaberle? Ofenzivní schopnosti nezapře.

Rodák z Přerova se narodil 17. ledna 2003. Do juniorské kategorie v Přerově nastoupil jako třináctiletý a v sezoně 2018/19 si jej vybrala do svých řad Kometa Brno. Jak symbolické. Mladá kometa totiž mezi obránci brzo dokázala, že není jen do počtu.

V další sezóně měl Svozil na kontě už přes 40 startů za áčko. Mezi tím se pohyboval v různých kategoriích v národním týmu. Brzo se ale posunul do U18, U19 a U20. Zatím má 1 start také mezi muži.

Skauti jej podle Elite Prospects hodnotí takto: Dobře se pohybuje a je výborný ve hře na tělo. Je skvělý v obraně i středním pásmu, kde snadno ovládá puk. Ve správné chvíli dovede také urputně hrát v útoku.

I přes míry 183 centimetrů a 78 kilogramu je pro soupeře výzvou jej obelstít. Určitě přibere v NHL více kilogramů, aby mohl být platný v soubojích u mantinelů.

Má velmi dobrou střelu, levý gard mu pomáhá nahrát nepředvídatelně na spoluhráče. Lépe mu jde ale asistovat, než dávat góly. Kromě kilogramů by měl v budoucnu zapracovat na vlastní kázni. Bývá totiž poměrně často vylučován.

Očekává se, že by měl být Svozil tažen do 30 místa. Optimisté doufají, že bude vybrán dokonce ještě dříve. NHL nabízí poslední dobou skvělé mladé obránce. Až velká konkurence ale ukáže, jak na tom český hokejista vlastně je.

Zdroj: Elite Prospects

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené