Hokejový Vsetín líčí na boj o extraligu

Přelom tisíciletí a hokejový Vsetín. To byl zázrak v podobě šesti titulů během sedmi sezón. Valašské město dominovalo lize, dokud nepřišel strmý pád až na úplné dno. Dnes je ovšem Vsetín zpátky v druhé nejvyšší soutěži a připravuje razantní změny.

hc-vsetin.cz

Ročník 2019/20 CHANCE ligy byl zastaven a ukončen ve chvíli, kdy se Vsetín nacházel na třetím místě ve skupině o pořadí v play off. O sezónu dříve skončil dokonce na druhém místě a v play off dokráčel až do semifinále, kde jej se strhující sérii zastavily letos postupující České Budějovice. V první sezóně po postupu (2017/18) šlo o osmé místo.

Dá se tak říct, že Vsetín rok co rok stoupá a postupnými krůčky se připravuje na zásadní krok, kterým není nic jiného než postup do extraligy. Nejvýraznější tváří vzestupu byl bezesporu kouč Jiří Dopita, vedle gólmana Čechmánka pravděpodobně nejznámější persona slavných vsetínských dob.

Ten ale po čtyřech letech ukončil své angažmá ve Vsetíně a kromě něho se s dresem VHK ROBE Vsetín rozloučila více než polovina členů hráčského kádru.

Vedení Vsetína, kterému se podařilo Vsetín v CHANCE lize stabilizovat, si dobře uvědomuje, jak silné vazby mají zdejší fanoušci ke klubovým legendám, a tak se stala novým koučem další z nich, Jan Srdínko, bývalý vsetínský obránce.

Výrazné okysličení týmu a změna trenéra může být tím, co Vsetín posune ještě o level výše, neboť Dopita sám několikrát zmiňoval svoji únavu a neporozumění si s některými svěřenci. Změnu při vší úctě k Dopitově práci potřebovali asi všichni.

Srdínko chce sázet na mladé hráče, z nichž mnozí již ve Vsetíně působili, avšak mezi posilami se nachází také zkušení hráči, jako například útočník Jakub Babka, zástupce střední hráčské generace, který trávil loňskou sezónu v barvách českobudějovického Motoru.

Vsetínský stadion tedy prozatím poznal pouze jako soupeř, o čemž se zmínil v rozhovoru pro vsetínský klubový web: „Loni jsme s Motorem hráli na špici tabulky, vedle nás tam byl co se herní stránky, zázemí a diváckého zájmu týče právě Vsetín. Divácká podpora je Na Lapači elektrizující, kdo tu nikdy nehrál, tomu se to nedá ani popsat.“

Babku i jeho spoluhráče čeká spousta práce, aby se legendární celek vrátil mezi tuzemskou elitu. Mohou se ale spolehnout na atmosféru města, které hokejem i mnoho let po velkých úspěších neustále žije.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náčelník odstoupil! Jak očistit český fotbal? Změnit prostředí, dosadit důvěryhodné tváře

Český fotbal se už několik zmítá ve velmi nelichotivé situaci. Do pátku se zdálo, že se jedná o situaci bezvýchodnou, teď to ale vypadá, že vyšlo světlo na konci tunelu. I přes uvalení vazby a důkladné prošetřování však stále nemusí být vyhráno. Roman Berbr stejně nikdy nebyl nejvyšším představitelem českého fotbalu. Vyhovovala mu situace ze zákulisí, kde "potají" tahal za své loutky, jak potřeboval. To se ale musí úplně změnit.

Berbrova cesta k moci – díl 1. Odkaz kariérního komunisty

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, sociálních vazeb, která neměla skutečné kamarády, takové výsadní postavení vydobyla?

Pro PSG nadešel čas pomsty, Manchester United zavítá do Paříže: Preview a tipy na sázení

Po velkých problémech během září se PSG konečně dalo dohromady a již roztočilo svá kola na plné obrátky. Teď už by je koronavirus zaskočit neměl, přišel tedy čas se konečně pomstít za ostudnou porážku s Manchesterem United v Lize mistrů.