Fotbalová Fortuna liga závisí na osudu Slavie, diskuze však neutichají

Ještě před nedávnem se nad fotbalovými trávníky v České republice stahovala mračna. Oba týmy z předpokládaného duelu Mladé Boleslavi se Slavií, jenž se má odehrát 26. května, oznámily výskyt pozitivního testu na koronavirus. Druhé plošné testování ale dopadlo pro boleslavský tým příznivě a klub hlásí opětovný návrat do trénování. Pokud také pražská Slavia ukáže v druhém testování čistý štít, pokračování fotbalové Fortuna ligy se nejspíš, byť jen bez diváků, stane hotovou věcí.

Zdroj: slavia.cz

Měsíc květen již od počátku Fortuna ligy znamená napínavé zakončení sezony. Na přelomu roku se ale po celém světě začaly dít věci, kvůli kterým v březnu musel fotbal stranou.

Naposledy se na zdejších trávnících odehrál zápas mezi Baníkem a Mladou Boleslaví, kdy boleslavští v posledních minutách porazili Baník na Městském stadionu. Tomuto zápasu předcházelo vypjaté derby pražských “S,“ kdy Slavia ve třetí minutě nastaveného času rozhodla o vyrovnaném stavu.

Poté však nastaly kvůli pandemii koronaviru dva měsíce fotbalové abstinence. Situace leckdy zašla až tak daleko, že někteří fotbaloví fanoušci zoufale sbírali informace o aktivní běloruské lize.

Zatímco se německá Bundesliga pomalu, ale jistě připravovala k opětovnému nastolení fotbalu, zveřejněny byly výsledky hlasování jednotlivých klubů, které jednoznačně vyznívaly pro dohrání ligy. I přes výskyt koronaviru ve dvou klubech vše nasvědčuje k tomu, aby se náš fotbal vracel k normálu.

Zbývá totiž pouze vyjádření Slavie ohledně druhé vlny testování členů klubu. Pokud se napodruhé nenajde další nakažený, můžeme se téměř jistě těšit na netradiční zakončení Fortuna ligy.

Hrát, či nehrát?

Informování veřejnosti o dohrání soutěže vyvolalo spoustu polemik, kámen úrazu představuje zejména absence diváků na tribunách. Na jedné straně neustále zaznívá, že dohrání ligy bez fanoušků, pro které byl samotný fotbal stvořen, nemá valný smysl.

Obrovská euforie po vstřelených gólech či nervy drásající okamžiky na zdejších stadionech jsou rázem tatam. Na druhou stranu, pro mnohé příznivce fotbalu je všudypřítomná možnost sledování televizních přenosů stále přijatelná varianta.

Ať už situace dopadne jakkoliv, je nezbytné pomýšlet na okolnosti, které patří k důležitějším věcem než samotný fotbal. Přejeme brzké uzdravení oběma nakaženým hráčům a doufáme, že onemocnění nezanechá trvalé následky.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. K té běloruské fotbalové lize…. Samozřejmě, že tonoucí se stébla chytá, já jsem před časem našel na netu tento článek: https://www.betarena.cz/rubriky/sportovni-clanky/1-beloruska-fotbalova-liga-vysledky-a-tabulka_4809.html
    A od té doby soutěž pravidelně sleduji a je potřeba říci, že kvalitnější běloruské celky nehrají vůbec špatný fotbal. Píšu to proto, že někdy až zbytečně bývá běloruská liga zesměšňována a přirovnávána k totální žumpě. Není to pravda…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.

Vaněček pochytal 32 střel a stal se druhou hvězdou zápasu! Jak si vedli další legionáři v NHL?

V noci se odehrálo hned 13 utkání NHL. Nechyběli v nich pochopitelně ani legionáři z České republiky. Nejvíce se dařilo Vítkovi Vaněčkovi, ovšem dobrými výkony se blýskli i jiní.