Reklama

Fanoušci Realu Madrid se vztekají, že Alaba dostal “Ramosovu” čtyřku. Klub ani hráč však neměli na výběr

David Alaba byl ve středu v poledne oficiálně představen jako první posila Realu Madrid. Pózování s dresem způsobilo mezi fanoušky Bílého baletu velké rozpaky, jelikož Rakušan dostal číslo 4, s kterým nastupovala legenda klubu Sergio Ramos.

Na konci června se roztrhl svazek Sergia Ramose s Realem Madrid, který trval dlouhých 15 let. Téměř nikdo už si jej nedokázal představit v jiném dresu a stejně tak si nikdo nedokázal představit bílý dres Merengues s číslem 4 s jinou jmenovkou než “Ramos”.

Ovšem časy se mění. A to pořádně rychle. Jen pár týdnů po tom, co se čtyřka v kabině Los Blancos po letech uvolnila, už je zase obsazená. Nově ji bude oblékat David Alaba, čerstvá posila z Bayernu Mnichov.

A mezi fanoušky to způsobilo poměrně velký poprask. Podle mnohých měla z úcty k Ramosovi zůstat neobsazená či dokonce být úplně vyřazená. Jenže to je pouhé přání fanoušků, klub se musí řídit pravidly. A ty hovoří jasně.

La Liga každému celku nařizuje, aby hráči A-týmu nosili čísla pouze od 1-25. Tudíž musí být každé číslo obsazené, legendární Ramosova čtyřka tak prostě zůstat volná nemůže. Pokud by si ji nikdo nevzal, Real Madrid by musel zaregistrovat o jednoho hráče méně.

A v takovém případě je zřejmě lepším řešením aby čtyřku převzal fotbalista, který už toho spoustu dokázal, než nezkušený mladík z béčka.

Vyřazení dresu také regule La Ligy nepovolují. Ve fotbale toto obecně není zavedeným pravidlem, je to spíše věc NHL, kde hráči hrají s čísly 1-100.

Pokud by například právě Real Madrid vyřazoval číslo po každé své legendě, za chvíli by hráči nastupovali s čísly na zádech jako 36 či 85.

Zdroj: Real Madrid

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené