Spojte se s námi


Extraliga

Extraligové statistiky: Bravurní start do sezony od Erika Hrni, Plekanec nejvytěžovanějším útočníkem

Menší polovina extraligových mužstev má v této sezoně odehráno právě 10 zápasů. Je tak ideální čas podívat se na pár zajímavých hráčských statistik z dosavadní části sezony.

Publikováno

dne

Menší polovina extraligových mužstev má v této sezoně odehráno právě 10 zápasů. Je tak ideální čas podívat se na pár zajímavých hráčských statistik z dosavadní části sezony. Kdo chytil začátek sezony ve všech směrech, komu se daří na vhazování a který gólman má nejvyšší úspěšnost zásahů?

Začněme od toho absolutně nejzákladnějšího – počtu kanadských bodů. Tuto statistiku je třeba brát s ohledem na různý počet odehraných zápasů pochopitelně lehce s rezervou, navíc je stále relativně krátce po startu sezony vyrovnaná.

Na jejím čele jsou dva Oceláři, tedy zástupci celku, který se již po pátečním kole může posunout na první místo. Abychom byli konkrétnější, jde o Martina Růžičku a Erika Hrňu, jehož jméno v dalších řádcích naleznete ještě několikrát. Oba vedou kanadské bodování shodně se 7 vstřelenými brankami a 7 asistencemi, tedy 14 body.

Z ofenzivních záznamů stojí za zmínku také úspěšnost střelby. Z hráčů s alespoň padesáti odehranými minutami v ní vede sparťanský David Vitouch, který ze své hokejky vyslal šest výstřelů a hned třikrát slavil přesný zásah.

Ještě obdivuhodnější je pak to, co dokázal Erik Hrňa, v této statistice druhý nejlepší extraligový hráč, jehož úspěšnost činí 46,67 %, neboť vyslal 15 střel na bránu soupeře, přičemž 7 z nich skončilo gólem.

Třiatřicetiletý útočník Slezanů mimochodem patří k vůbec nejlepším i z hlediska plus mínus. Stejně jako jeho spoluhráč Tomáš Marcinko má skóre +9, tedy nejvíce napříč českou nejvyšší hokejovou soutěží.

Naopak nejhůře si pochopitelně počínají hráči posledního Zlína. Na -8 jsou ještě tři Berani a tři borci z Motoru, nejhorší skóre (-9) ale svítí vedle jména útočníka žlutomodrých Zdeňka Okála.

Za tentýž tým pak hraje i absolutně nejvytěžovanější hráč extraligy Peter Trška, jenž do Zlína přišel jako jedna z letních posil. V průměrném času na ledě za zápas s 26 minutami a 52 vteřinami vede o necelou minutu před Ladislavem Šmídem z Liberce.

Pozoruhodné je, kdo se nachází na třetím místě této statistiky. Docela netradičně to je totiž útočník a nejde o nikoho jiného než Tomáše Plekance. Ten tak i ve svých 38 letech ukazuje, že je v neuvěřitelné fyzické kondici.

Nejtvrdším extraligovým borcem je zatím s pětibodovým náskokem pardubický Jan Kolář, který má v kolonce Radegast indexu hodnotu 42. Na ni se dostal zejména díky obrovskému množství zblokovaných střel (27).

Co se týče vhazování, na prvním místě nalezneme velmi zajímavé jméno. Tedy budeme-li brát v potaz hráče, kteří byli v této sezoně alespoň 10krát na buly. V takovém případě je totiž suverénně nejlepší synovec někdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymuly Patrik, jenž z 10 vhazování vyhrál 8.

Druhý je o dost dál, ale přeci jen už s počtem 95 podstoupených vhazování, vítkovický Robert Flick, kterému se podařilo získat 64,21 % procent kotoučů uvedených do hry.

A teď ještě pár čísel ke gólmanům. Nejvíce zásahů? Libor Kašík – 350. Chytat tak děravé obraně jako je ta zlínská (Kašík čelil i absolutně největšímu množství střel – 384) není jistě jednoduché a chce se říct, že nebýt jeho, Berani jsou dost možná doteď bez jediného bodu.

Za nejlepší brankářskou dvojici z jednoho celku můžeme rozhodně označit mladoboleslavského Jana Růžičku s Gašperem Krošeljem. Dva vůbec nejlepší extraligoví gólmani, alespoň dle statistik, ale ve středu Čech nepůsobí.

Jedním je Štěpán Lukeš (Hradec Králové), který má druhou nejvyšší úspěšnost zákroků (94,44 %) a s přehledem nejnižší průměr obdržených branek na zápas (1,53).

Právě naopak to má pro ledaskoho překvapivě vítkovický Aleš Stezka, jenž s průměrem 1,75 obdržených gólů na zápas obývá druhou příčku mezi extraligovými gólmany a 94,53% úspěšností zásahů se řadí na první místo.

Zdroj: Hokej.cz

Reklama

Extraliga

Extraliga po třech odehraných kolech: Plzeň bez bodu, zato s druhým trenérem. Olomouc se vznáší v oblacích, bodování vede Gulaš a Zohorna stihl dvakrát hattrick!

Po třech odehraných kolech je na čele Extraligy nečekaně Olomouc. Ta je zatím stoprocentní se skóre 8:2. Stejně tak nečekaně je na opačném konci tabulky bez bodu Plzeň. Na kontě mají Indiáni alespoň nejrychlejší odvolání trenéra v historii ligy.

Publikováno

dne

Po třech odehraných kolech je na čele Extraligy nečekaně Olomouc. Ta je zatím stoprocentní se skóre 8:2. Stejně tak nečekaně je na opačném konci tabulky bez bodu Plzeň. Na kontě mají Indiáni alespoň nejrychlejší odvolání trenéra v historii ligy. V pozici nejhoršího týmu Plzni zdárně sekunduje Růžičkův Litvínov s jediným bodem a patnácti obdrženými brankami. Jediný bod má však na kontě také Třinec.

Na prvním místě tabulky je po třech odehraných Olomouc! Tohle čekal asi opravdu málokdo. Nejprve přišlo vítězství 2:1 proti Plzni, stejným poměrem pak proti Mladé Boleslavi a poslední domácí zápas přinesl další 3 body do sbírky na úkor Sparty, která podlehla 0:4.

Celkové skóre Hanáků je 8:2 a na tom má hlavní zásluhu Bronislav Konrád, který zatím drží famózní úspěšnost zákroků a sice 97.75 %.

Na druhé příčce se nachází České Budějovice. Ty mají předehraný duel s litvínovskou Vervou a mají tak o zápas více. Ze 4 odehraných utkání sebral Motor 9 bodů a nastřílel ze všech týmů nejvíce (15). Produktivitu táhne veterán Milan Gulaš. Ten se stihl už 5x prosadit a navíc přidal 3 asistence a v dosavadním dění je tak nejproduktivnějším hráčem Extraligy.

Za Motorem se sedmi body číhá pardubické Dynamo, které zatím nepoznalo porážku. První dvě kola zvládly Pardubice proti Kladnu a Třinci uhrát v prodloužení. Za 3 body to bylo naposledy v Plzni.

Navrátilcem do sestavy Dynama je Tomáš Zohorna, který nejlepší léta kariéry strávil v KHL a loni působil ve švédském Oskarshamnu. Nyní se Tomáš vrátil a podmaňuje si domácí soutěž. Za 3 úvodní duely stihl nastřílet už 2x hattrick!

Zatímco doteď to byly spíše radosti, teď to budou starosti. Přesně ty totiž řeší týmy na opačném konci tabulky. Na samém dně se nachází Plzeň. Skóre 4:10, 0 bodů a vyměněný trenérský štáb. To je dosavadní velmi nelichotivá bilance Indiánů ze čtvrtého největšího města České republiky.

Předposlední Litvínov má odehrané zápasy dokonce 4 a získaný jediný bod. V posledním duelu se o něj povedlo obrat svěřencům trenéra Růžičky Liberec. Cíle litvínovské Vervy jsou rozhodně vyšší, než bojovat o záchranu.

To samé, ještě ve větší míře, lze říci také o mužstvu z Třince. Oceláři jsou před Litvínovem pouze o skóre. Od roku 2018 Extraliga nezná jiného vítěze, než právě Třinec. Jenže tuto skvěle plující dračí loď opustil její kapitán a mnoho fanoušků si kladlo otázku, jestli i bez Varadi budou pořád Oceláři těmi Oceláři, kteří sbírají tituly jeden za druhým. Samozřejmě je brzy vynášet nějaké závěry, ale začátek ligy tomu rozhodně nenapovídá.

Prozatímní průběh nejvyšší domácí hokejové soutěže je rozhodně velice zajímavý a kdo si ho nechal utéct, musí litovat. Na dně jsou týmy, které by tam opravdu málokdo čekal a to samé platí naopak o špičce tabulky.

Dva hattricky ze 3 zápasů Tomáše Zohorny, 97.75% úspěšnost zásahů Branislava Konráda, Milan Gulaš zatím hraje s průměrem dvou bodů na zápas. Začátek jako hrom, těšme se, co přijde dál.

Zdroj: Tipsport extraliga, Hokej.cz

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Zákaz ruských hráčů na NHL v Praze? Buď pojedeme všichni nebo nepojede nikdo, říká generální manažer Sharks

Show s názvem NHL Global Series 2022 se blíží! Organizátoři se už dostávají do finálních příprav, aby 7. a 8. října přivítali San Jose Sharks a Nashville Predators v plné parádě před vyprodanou O2 arenou. Cesta zámořských týmů do Prahy však ještě může mít komplikace.

Publikováno

dne

Show s názvem NHL Global Series 2022 se blíží! Organizátoři se už dostávají do finálních příprav, aby 7. a 8. října přivítali San Jose Sharks a Nashville Predators v plné parádě před vyprodanou O2 arenou. Cesta zámořských týmů do Prahy však ještě může mít komplikace, neboť stále není jasné, jestli budou moct do Česka dorazit i ruští hokejisté.

Ministerstvo zahraničních věcí zaslalo vedení NHL dopis, v němž se vyjádřilo proti účasti ruských hráčů v Praze během akce s názvem NHL Global Series mezi San Jose a Nashvillem. Velkým iniciátorem této akce je bývalá brankářská legenda Dominik Hašek.

Účast ruských hráčů na ledě má mnohomilionovou reklamní hodnotu na podporu Ruska a jeho války na Ukrajině. Zvyšuje to ruské sebevědomí a odhodlání, které je zaměřeno na agresi. To zvětšuje nebezpečí pro nás a naše spojence a vede k vyšším ztrátám na jejich životech,” napsal už poněkolikáté Hašek na svém Twitteru.

Sám se nechal nejednou slyšet, že bude proti ruským hráčům v Praze tvrdě bojovat. Ve spolupráci s Ministerstvo zahraničních věcí tak vznikl dopis, který se už dostal do rukou účastníků NHL Global Series v Praze.

Můžeme potvrdit, že české ministerstvo zahraničí zaslalo NHL dopis, ve kterém upozorňuje, že v tuto chvíli by Česká republika ani žádný jiný stát v schengenském prostoru neměl vydávat ruským hráčům víza pro vstup na naše území,“ uvedl v prohlášení náměstek ministra zahraničí Martin Smolek.

V dopise mimo jiné stojí, že by Česko hostujícím ruským hráčům odmítlo vydávat víza. Generální manažer Shark Mike Grier na tuto zprávu zareagoval velmi přesvědčivě: „Buď pojedeme všichni nebo nepojede nikdo,” dal jasně najevo na webu sanjosehockeynow. Podobný scénář se dal ovšem očekávat. 

V týmu Žraloků by se jednalo především o útočníky Alexandra Barabanova a Jevgenije Svečnikova. Zástupce komisaře NHL Bill Daly už dříve řekl, že nemá žádné obavy z toho, že by ruští hráči do České republiky za dva týdny nemohli přicestovat. Problém v tom nevidí ani GM San Jose.

Jsem docela pevně přesvědčen, že jsme tady jako tým. Jsme skupina. Není to chyba hráčů. Neudělali nic špatného, takže si nemyslím, že by za to měli být potrestáni,” je Grier skálopevně přesvědčen.

Jestli může současná situace zápasy NHL za dva týdny v Praze ohrozit, zatím není jasné, vývoj situace se však podle očekávání dramatizuje. Další týmy se zatím k dopisu nevyjádřily.

Zdroj: NHL, sanjosehockeynow

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Démon Gulaš už zase řádí! Veterán extraligy na začátek ročníku dominuje

Extraliga pozvolna krájí ročník za ročníkem, ale na čele kanadského bodování se zase tolik nemění. Pravidelně tam najdete v horních patrech mazáka s číslem 77 na zádech. Milan Gulaš jako by nestárnul.

Publikováno

dne

Extraliga pozvolna krájí ročník za ročníkem, ale na čele kanadského bodování se zase tolik nemění. Pravidelně tam najdete v horních patrech mazáka s číslem 77 na zádech. Milan Gulaš jako by nestárnul. Ať už hrával v Plzni nebo teď v Českých Budějovicích, stále patří pro soupeře mezi nejnebezpečnější hráče. I letos přidává góly a asistence v raketovém tempu.

V prvním utkání v Třinci zaznamenal pouze jednu asistenci, pak ale nastartoval jihočeský motor na plné obrátky. V domácím utkání s Kometou nasázel hattrick, v dalším utkání proti Litvínovu přidal další dvě branky a jedu nahrávku.

V součtu tak nastřádal během tří utkání sedm bodů za pět gólů a dvě nahrávky. Na šestatřicetiletého matadora úctyhodná bilance. Jestli někdo před sezónou o jeho drajvu pochyboval, teď jen opět sedí a kouká.

Od sezóny 2015/2016 je statisticky nejproduktivnějším hráčem extraligy, když nasbíral 333 kanadských bodů. Za ním je Petr Holík – 327 bodů, Lukáš Pech – 323 bodů a Martin Růžička – 296 bodů. Gulašovu dominanci podtrhuje fakt, že první dvě sezony z tohoto období strávil ve Švédsku.

Přitom před začátkem sezony hlásil, že by už rád předal roli lídra někomu mladšímu: „Nechci být pořád pod tlakem a ve stresu. Je náročné hrát přes deset let první útok. Nejsme s Lukášem Pechem takoví, že bychom museli mít všechno. Oba věříme, že nás mladší hráči nahradí,” řekl před začátkem nového ročníku v rozhovoru pro iDnes.

Milan Gulaš už teď vyniká v drtivé většině základních nejdůležitějších statistik. Je pravda, že má za sebou teprve tři zápasy, což je díky úterní předehrávce 4. kola ještě o jeden víc, než u většiny ostatních. Přesto nelze jeho čísla zpochybnit.

GULAŠOVO NEJ TELH 2022/2023

Zápasy: 3
Nejvíc gólů: 5
Nejvíc bodů: 7
Nejvíc střel: 15
Nejvíc gólů v přesilovce: 3
Nejvíc bodů v přesilovce: 4
Nejvíc vítězných gólů: 2

Na ledě stále hraje s maximálním nasazením. Chodí do soubojů, bruslí, hledá si ideální pozici na střelu – ryzí zakončovatel. Dokáže zkombinovat své dobré fyzické vlastnosti, včetně letitých zkušeností. Někdy bývá na oko až příliš emotivní, ale to jen proto, že má stále nezkrotnou touhu vyhrávat.

Třeba už vnitřně pro něj není prioritou být nejlepší, ale na ledě mezi nejlepší rozhodně patří. Zkuste se na něj zaměřit na stadionu, když vyjede na led. Jen tak, během jednoho střídání. Rozhodně byste mu nálepku veterána nedali.

Stále baví stadiony a je ozdobou ligy. Do kapsy schová i mladé ročníky, což je smutné a fascinující zároveň. Nezbývá, než zaklepat, ať mu vydrží zdraví. Pak si klidně může na konci extraligového ročníku převzít na podiu čtvrtou cenu pro Hokejistu sezony.

Zdroj: Tipsport Extraliga 

Pokračovat ve čtení

Oblíbené