Reklama

Extraligové statistiky: Bravurní start do sezony od Erika Hrni, Plekanec nejvytěžovanějším útočníkem

Menší polovina extraligových mužstev má v této sezoně odehráno právě 10 zápasů. Je tak ideální čas podívat se na pár zajímavých hráčských statistik z dosavadní části sezony. Kdo chytil začátek sezony ve všech směrech, komu se daří na vhazování a který gólman má nejvyšší úspěšnost zásahů?

Začněme od toho absolutně nejzákladnějšího – počtu kanadských bodů. Tuto statistiku je třeba brát s ohledem na různý počet odehraných zápasů pochopitelně lehce s rezervou, navíc je stále relativně krátce po startu sezony vyrovnaná.

Na jejím čele jsou dva Oceláři, tedy zástupci celku, který se již po pátečním kole může posunout na první místo. Abychom byli konkrétnější, jde o Martina Růžičku a Erika Hrňu, jehož jméno v dalších řádcích naleznete ještě několikrát. Oba vedou kanadské bodování shodně se 7 vstřelenými brankami a 7 asistencemi, tedy 14 body.

Z ofenzivních záznamů stojí za zmínku také úspěšnost střelby. Z hráčů s alespoň padesáti odehranými minutami v ní vede sparťanský David Vitouch, který ze své hokejky vyslal šest výstřelů a hned třikrát slavil přesný zásah.

Ještě obdivuhodnější je pak to, co dokázal Erik Hrňa, v této statistice druhý nejlepší extraligový hráč, jehož úspěšnost činí 46,67 %, neboť vyslal 15 střel na bránu soupeře, přičemž 7 z nich skončilo gólem.

Třiatřicetiletý útočník Slezanů mimochodem patří k vůbec nejlepším i z hlediska plus mínus. Stejně jako jeho spoluhráč Tomáš Marcinko má skóre +9, tedy nejvíce napříč českou nejvyšší hokejovou soutěží.

Naopak nejhůře si pochopitelně počínají hráči posledního Zlína. Na -8 jsou ještě tři Berani a tři borci z Motoru, nejhorší skóre (-9) ale svítí vedle jména útočníka žlutomodrých Zdeňka Okála.

Za tentýž tým pak hraje i absolutně nejvytěžovanější hráč extraligy Peter Trška, jenž do Zlína přišel jako jedna z letních posil. V průměrném času na ledě za zápas s 26 minutami a 52 vteřinami vede o necelou minutu před Ladislavem Šmídem z Liberce.

Pozoruhodné je, kdo se nachází na třetím místě této statistiky. Docela netradičně to je totiž útočník a nejde o nikoho jiného než Tomáše Plekance. Ten tak i ve svých 38 letech ukazuje, že je v neuvěřitelné fyzické kondici.

Nejtvrdším extraligovým borcem je zatím s pětibodovým náskokem pardubický Jan Kolář, který má v kolonce Radegast indexu hodnotu 42. Na ni se dostal zejména díky obrovskému množství zblokovaných střel (27).

Co se týče vhazování, na prvním místě nalezneme velmi zajímavé jméno. Tedy budeme-li brát v potaz hráče, kteří byli v této sezoně alespoň 10krát na buly. V takovém případě je totiž suverénně nejlepší synovec někdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymuly Patrik, jenž z 10 vhazování vyhrál 8.

Druhý je o dost dál, ale přeci jen už s počtem 95 podstoupených vhazování, vítkovický Robert Flick, kterému se podařilo získat 64,21 % procent kotoučů uvedených do hry.

A teď ještě pár čísel ke gólmanům. Nejvíce zásahů? Libor Kašík – 350. Chytat tak děravé obraně jako je ta zlínská (Kašík čelil i absolutně největšímu množství střel – 384) není jistě jednoduché a chce se říct, že nebýt jeho, Berani jsou dost možná doteď bez jediného bodu.

Za nejlepší brankářskou dvojici z jednoho celku můžeme rozhodně označit mladoboleslavského Jana Růžičku s Gašperem Krošeljem. Dva vůbec nejlepší extraligoví gólmani, alespoň dle statistik, ale ve středu Čech nepůsobí.

Jedním je Štěpán Lukeš (Hradec Králové), který má druhou nejvyšší úspěšnost zákroků (94,44 %) a s přehledem nejnižší průměr obdržených branek na zápas (1,53).

Právě naopak to má pro ledaskoho překvapivě vítkovický Aleš Stezka, jenž s průměrem 1,75 obdržených gólů na zápas obývá druhou příčku mezi extraligovými gólmany a 94,53% úspěšností zásahů se řadí na první místo.

Zdroj: Hokej.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené