Reklama

Extraligové příklepy – Gulaš řádí na ledě i na střídačce. Na další hokej budeme čekat, extraliga má červenou

Máme tady třetí pokračování toho nejzajímavějšího, co se v posledních dnech v české nejvyšší soutěži odehrálo. Bohužel, ani dnes to nebude plejáda souhrnu strhujícího extraligového tempa, protože už od pondělí se bude jediný hokej hrát na vládě. A jelikož od státních zástupců lítá víc facek než příklepů na ledě, žádné gólové hody to tentokrát opět nebudou.

Do konce týdne (11.10.) ještě vše běželo podle posledního rozkazu plukovníka Prymuly, sportovní utkání se hrála v komorní atmosféře bez diváků. Týmy, které se už vyhrabaly z karantény, využily těchto posledních pár dní k odehrání aspoň nějakého počtu zápasů.

Nejproduktivněji toho využila plzeňská Škodovka. I díky střeleckému procitnutí nestárnoucího Milana Gulaše dokázala využít COVID párty v Hradci a svého protivníka přeskočila v tabulce. Jak v počtu bodů, tak v počtu odehraných zápasů. Vyznat se a počítat možnou pozici v tabulce bude letos mimořádně komplikovaná disciplína. S tím se však tak nějak už počítá.

A když už Milan Gulaš dává góly, tak jich není zrovna poskrovnu. V prvních čtyřech zápasech si vzal kompozitovou flintu zřejmě s tupými náboji, ovšem pak už sáhl po šťastné hokejce. Výsledkem je statistika: poslední 2 zápasy – 4 góly a 2 asistence. Tohle představení Milanu Gulašovi stačilo, aby narovnal zpátky rovnováhu ve vesmíru a dostal se do čela produktivity.

Za rámeček si nedá pouze zkrat v utkání na ledě Vítkovic, kdy vztekle rozmlátil na střídačce hokejku, až “třísky” lítaly. Tady by se měli nad sebou zamyslet páni v pruhovaném. Tady se mnou bude souhlasit spousta fanoušků, když řeknu, že při rozhodující brance v prodloužení neměl na ledě co dělat.

Tři týdny po oficiálním startu soutěže už není konečně žádný tým, který by měl v kolonce odehraných zápasů nulu. Zatímco se Kometa v přípravě radovala i z vyhraného vhazování, ještě během týdne by jí největší radost udělalo alespoň odehrané utkání.

Kometa se nakonec dočkala, nicméně nerozehranost se podepsala na všech frontách. Hned na úvod přijeli do Brna Indiáni. Když jsme minule psali, že Vítkovice si na start ligy nemohly přát láskyplnějšího soupeře, tak v případě Komety to bylo přesně naopak.

Možná mohou být fanoušci Brna po výsledku 3:6 vlastně nakonec částečně rádi, že ten večer mohli zůstat doma. Ale ne, to bych jim zase křivdil. Na to, že se hrálo bez diváků, měl zápas velmi solidní tempo.

V nedělním utkání vydřela Kometa první dva body za výhru v nájezdech. České Budějovice na svůj premiérový úspěch budou čekat i před pauzou. Z pěti zápasů si odnesly pouze dva bodíky.

Hůř je na tom už jen Litvínov. Ten na svůj první bod v sezóně stále čeká, ovšem kvůli karanténě stihl odehrát pouhé tři zápasy.

Jak už jsem podotkl, mnoho ryze hokejového se toho během týdne opravdu nestalo. I při posledních hracích dnech před celoplošným zákazem platilo, že se v daný den neodehrála více než dvě utkání.

A teď už k těm nepříjemným omezením a zákazům, kterých začíná mít liga od majitelů po fanoušky plné zuby. Každý sportovní nadšenec nerad plete politiku do sportu, ale tady se bohužel nedá mlčet.

Kluby týden co týden jednaly, aby zachránily, co se dá. Přes obrovské finanční ztráty se rozhodly, že budou pokračovat dočasně i bez diváků. Jako by ale vláda reagovala na každý snaživý krok, který liga udělá.

Zákaz veškerých sportovních aktivit je ránou nejen pro profíky, kteří si sportem vydělávají na nájem a živobytí, ale taky pro provozovatele, kteří udržují ledovou plochu jen kvůli hobby hráčům. Ostatně, většina zimních stadiónů v republice jsou na pronájmu veřejnosti velmi závislé.

Teď hokejisté nemohou dokonce ani trénovat. I kdyby se jakýmkoliv zázrakem stalo, že tyhle nařízení budou skutečně platit slibované dva týdny (což se ještě ani jednou nestalo), nebudou moct týmy nastoupit do zápasu ani 26. října.

Minimálně dalších deset dní budou mančafty nabírat ztracené tempo. Povolena je jen venkovní aktivita v omezeném počtu dvaceti osob. V polovině října se tak kluby vrátí k „letní“ přípravě na suchu.

Naštěstí i v době temna neschází českému národu humor. Michal Dusík na svém Twitteru oznámil, že od pondělí bude v pořadu Dohráno novým moderátorem Roman Prymula. Myslím, že by při svém vražedném a ničivém pracovním nasazení s přehledem zvládl i rubriku Hokej den poté.

Jeho kolega z České televize zase na svém účtu zveřejnil aktuální čísla promořenosti v Extralize, které nepochopení uzavření sportovišť jen podtrhují. A co pak teprve chudáci fotbalisté, kteří se pravidelně testují a “pracují” krásně na čerstvém vzduchu?

Pro řadu týmů je to kudla do zad ještě tím víc, že se už pomalu měly vracet z karantény. Někteří už trénují, další se během dalšího týdne měli zapojit i do zápasů. Tak jako třeba Oceláři. Ti oficiálně ukončili karanténu v sobotu.

Ale už je to dlouhé. A také mi vadí, jak nám někdo pořád rozkazuje, jak máme žít. Lidé se nebudou moci nijak pobavit, přijdou o sport, o kulturu. Budou doma naštvaní a budou nadávat,“ povzdechl si k současné situaci obránce Jan Jaroměřský pro idnes.cz.

Nejen redaktoři, ale i hráči se na sociálních sítích ostře brání:

Prezident CAIHP (Česká asociace hokejistů) Libor Zbořil dokonce označil tato nařízení bez nadsázky za likvidační: „Pauza soutěží, byť na dva týdny, může být likvidační nejen pro jednotlivé hráče, ale může se stát popravou českého hokeje, protože se do ohrožení dostává celá sezona.“

Nabízí se otázka, jestli je opravdu tohle všechno tak nezbytně nutné. Chápu, že podceňovat potenciální nebezpečí je vysoce riziková činnost, kterou si nechce nikdo vzít na triko. Ovšem, bez zdravého rozumu se nebezpečným stává i to, co zdaleka nebezpečné není. A samozřejmě nemusí jít jen o hokej.

Zdroj: Twitter, ČT

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené