La Liga

El Clásico za oceánem? Real s Barcelonou domlouvají odehrání zápasu v USA

Atmosféru El Clásica by brzy mohli opět ochutnat i fanoušci v USA. Vedení Realu Madrid společně s Barcelonou plánují odehrát přátelský zápas za oceánem.

Pro tyto dva kluby by to nebyl první vzájemný zápas v USA. Naposledy se proti sobě střetli v Miami v roce 2017. Nyní se kluby intenzivně domlouvají na sehrání dalšího přátelského duelu v létě tohoto roku.

A kde by se tento zápas mohl odehrát? Nejvíce v úvahu přicházejí města Las Vegas a Los Angeles, které podle posledních zpráv nejvíce stojí o sehrání přátelského duelu na jejich stadionech.

Nepotřební fotbalisté: Kteří hráči Realu Madrid zatím v této sezóně odehráli nejméně minut?

Real Madrid vstoupil do této sezóny opravdu skvěle. Vzhledem k tomu, že kouč Ancelotti nemá potřebu tak rotovat se sestavou, jsou někteří hráči odstaveni na druhou kolej. Kteří fotbalisté zatím odehráli nejméně minut?

Od

Real Madrid vstoupil do této sezóny opravdu skvěle. Vzhledem k tomu, že trenér Carlo Ancelotti nemá potřebu tolik rotovat se sestavou, jsou někteří hráči odstaveni na druhou kolej. Kteří fotbalisté zatím odehráli nejméně minut?

Odriozola s Diazem neodehráli ani 10 minut

Real Madrid ve všech soutěžích v této sezóně doposud nastoupil k devíti duelům. Alvaro Odriozola však nepoznal atmosféru žádného duelu, když nemá odehranou ani jednu minutu. Na svou šanci tak stále čeká.

Mariano Diaz na tom není o nic lépe. Ze všech devíti utkání strávil na hřišti pouhopouhých devět minut, a to v utkání Ligy mistrů s Lipskem, kdy střídal za pohodlného vedení 2:0.

Nechtěné hvězdy

Dalším opomíjeným hráčem je Marco Asensio. Jedná se o stále poměrně mladého fotbalistu, který v Realu zažil rozhodně lepší časy, kdy byl velmi potřebným článkem sestavy svého klubu. Zatím ale má na kontě odehraných 47 minut a to ze čtyř utkání. Za tuto krátkou dobu ale dokázat vstřelit branku, a to Lipsku.

158 minut je minutáž Edena Hazarda v této sezóně. Nastoupil dohromady ve čtyřech utkáních, přičemž v nich zařídil výhru nad Celticem, kdy se blýskl brankou a asistencí. Belgický reprezentant by si rozhodně představoval odlišnou pozici v týmu.

Pátým nejméně vytěžovaným hráčem je Nacho. Jedná se přitom o jednoho z největších srdcařů Realu Madrid, když v klubu strávil celou svou kariéru a patří mezi čtyři kapitány týmu. Zatím ale na hřišti strávil jen 211 minut.

Pokud bychom se podívali na opačnou stranu žebříčku, nejvíce minut na hřišti strávil brankář Courtois, jenž jako jediný z kádru odehrál všechny možné minuty v této sezóně.

Zdroj: Livesport, Transfermarkt

Pikantní přestup? Hvězda Realu Madrid nevylučuje odchod do Barcelony, ve hře je i Juventus

Přestupy mezi Barcelonou a Realem Madrid nejsou zrovna časté, obzvláště ty přímé bez přestupní mezistanice. Nyní ale hrozí, že se jeden takový uskuteční. Katalánci stojí o muže, který v této sezoně pod vedením Carla Ancelottiho příliš prostoru nedostává.

Barcelona se pod vedením legendárního Xaviho i s novými posilami vrací zpět na výsluní. Nicméně k dokonalosti ještě nedošla a snaží se o další posily, mimo jiné údajně zvažuje i návrat Lionela Messiho.

To však není vše. Mohlo by dojít i k velmi pikantnímu přestupu, když se Katalánci zajímají o hvězdu Realu Madrid. Možná ne o jednu z těch největších, nicméně kvality Marca Asensia nemůže nikdo zpochybňovat.

Asensiova levačka budí respekt. Jedná se o technicky nadaného univerzála, jenž pokryje nejen křídelní prostory, ale také post středního ofenzivního záložníka. V této sezoně se v Realu Madrid nedočkává takové minutáže, jakou by si přál.

Je otázkou, o kolik by to bylo v Barceloně lepší, nicméně za pokus by to stát mohlo. Asensio by svými schopnostmi určitě mohl Kataláncům pomoci. V rozhovoru během reprezentační pauzy navíc odmítl vyloučit přestup na Camp Nou.

Asensio má v Realu Madrid smlouvu do léta. Od ledna bude moci podepsat zadarmo kontrakt s jakýmkoliv klubem. Barcelona však není jediným týmem, který se o služby 26letého fotbalisty zajímá.

Příchod španělského reprezentanta zvažuje také Juventus, který má s příchody hráčů beze smluv bohaté zkušenosti. V létě navíc byl Asensio spojován s Manchesterem United.

Zdroj: Mundo Deportivo, Football-Espana

Barcelona by ráda přivedla zpět Messiho. Spolupracovat by měl s dalšími hvězdnými posilami

Fanoušci Barcelony jásají. Vedení klubu společně s trenérem Xavim usiluje o příchod Lionela Messiho. Argentinský útočník by tak mohl ukončit kariéru ve svém milovaném klubu.

Od

Byl to šok, když Barcelona oznámila, že kvůli ligovým pravidlům nebude moci prodloužit kontrakt s Lionelem Messim, který se tak stal volným hráčem. Ihned tak evropské kluby začaly podávat nabídky, přičemž zvítězila ta od PSG.

Ve francouzském klubu aktuálně Messi tvoří útočnou trojici s Neymarem a Mbappém. I přestože si v novém působišti vede velice dobře, mnoho fanoušků by Messiho raději viděla v barcelonském dresu.

To by se zanedlouho mohlo vyplnit. Vedení katalánského klubu totiž jedná s Lionelem Messim o jeho možném návratu. Tomuto scénáři je navíc nakloněn i kouč Xavi, jenž je jednou z hlavních postav vyjednávání.

Je jasné, že jednání nebudou snadná. Barcelona tak chce své legendě vytvořit ty nejlepší možné podmínky. Proto by v případě podpisu Messiho na Camp Nou přivedla další zvučné posily.

Konkrétně by šlo o posily na pravém bekovi a defenzivním záložníkovi. Vzhledem k tomu, že by Messi nastupoval na pravém křídle, cílem Barcelony je na hřišti vytvořit Messimu co největší komfort.

V současné době se spekuluje o Rubenu Nevesovi či Martinu Zubimendim na pozici defenzivního záložníka. Největším kandidátem na pravého beka je Trent Alexander-Arnold.

I toto by Messiho mohlo přimět k přestupu zpět na Camp Nou. Dalším pozitivem je přítomnost Roberta Lewandowského, jenž by si mohl s argentinským fotbalistou na hřišti rozumět.

Zdroj: Mundo Deportivo