Reklama

Dopingový skandál elitní tenistky Dajany Jastremské. V hlavní roli sex

Talentovaná ukrajinská tenistka Dajana Jastremská a její dopingový skandál nabírá na obrátkách. Třiatřicátá hráčka světa na okruhu WTA byla v lednu suspendována poté, co měla při kontrole v moči zakázanou látku mesterolon. Hráčka ani s několika odvoláními neuspěla a je možné, že si vysvětlováním přítomnosti zakázané látky ve svém těle celou situaci zkomplikovala ještě více.

Zdroj: Hippopx

Dajana Jastremská se pokusila o zrušení svého zákazu startů u mezinárodní sportovní arbitráže CAS už před Australian Open. Úspěchem svého počínání si byla tak jistá, že dokonce do Austrálie odcestovala. Jenže zbytečně. CAS odvolání zamítla, stejně jako druhý pokus Ukrajinky na začátku května.

Hájila se tím, že anabolický steroid se dostal do jejího těla kontaminací.

Bývalý Ukrajinčin přítel ale přinesl do případu rozruch, když začal tvrdil, že otec Jastremské mu nabízel peníze za to, že vezme vinu na sebe a před ITF dosvědčí, že látka se přes něj dostala do těla tenistky při sexuálním styku.

Na jeho tvrzení upozornil německý list Spiegel: „Udělal jsem to. Nechal jsem si udělat krevní test a sepsal prohlášení. A všechno zadarmo, i když mi nabízel peníze. Poté mi ale řekl, že si ještě musím nechat udělat test z vlasů. Pak už jsem si od ní jen vzal svoje auto.“

Jastremská však celou dobu trvá na své nevině. „Dostala jsem vědecky potvrzenou radu, že výsledek dopingové kontroly odpovídá určitě formě kontaminace,” uvedla v jednom ze svých tweetů.

Na svá slova by si však měla dávat velký pozor, protože ITF prostřednictvím své mluvčí vysvětlila, že uvádění falešných informací ve snaze ovlivnit slyšení, může vést k oddělenému procesu.

Jastremská naposledy hrála zápas na okruhu WTA v listopadu v Linci. A je pravděpodobné, že si na další zápas bude muset docela dlouho počkat.

Zdroj: Tennis Magazin

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jen dalsi 0la co odchodi par zapasu udrzi se 5 let v prvni stovce diky “nahode” a pak skonci protoze uz ji to nebude bavit a bude mit nahrabano _) tenis je toxicke svinstvo , jako ten doping , udelat z nich amatery to chce uz pekne dlouho .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené