Domluví se kluby na vetování (vyřazení) Proskeho z listiny rozhodčích, samozřejmě s výjimkou Viktorie Plzeň?

V tomto kole fotbalové Fortuna ligy se ale zase děly věci! V hlavní roli nebyli bohužel hráči, ale kdo jiný, než naši páni rozhodčí. Na jejich chyby a přehmaty v české lize by nestačil ani žádný nekonečný seriál, ovšem, když jsou tyto pořád další a další, tak si normální fotbalový fanoušek v duchu řekne, jestli to potrvá do nekonečna. V české lize to vypadá, že bohužel ano.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

V hlavní roli byl tentokrát při utkání Plzeň versus Liberec známý rozhodčí, který má za sebou už více prohřešků, Zbyněk Proske. Nemá za sebou jenom jeden škraloup, ale je zajímavé, že potom, co ho mocní českého fotbalu odklidí na nějaký čas do ústraní, tak se zase po nějakém čase objeví.

Bohužel ne jako hrdina, ale jako jeden z největších …, kteří vědomě potápí český fotbal níže a níže do propasti. Proč se objevuje znovu na scéně, o tom by měli promluvit ti povolanější, ale právě ti v tom umí dobře chodit. V tomto, již zmiňovaném utkání se sešlo více fotbalových událostí a všech to vyvrcholilo ve 30. minutě utkání.

To byla zlomová minuta celého zápasu. Nejprve je nutno říci, že domácí Roman Hubník dostal ve 24. minutě první žlutou kartu. Pak přišla ona zmiňovaná 30. minuta, kde tento hráč fauloval hostujícího Tomáše Malínského a měl jednoznačně dostat druhou žlutou kartu.

Tím pádem by přišlo vyloučení tohoto hráče a za stavu 1:1, v deseti hráčích, by se domácí Viktoria měla do konce co otáčet, aby pro ni zápas dobře dopadl. Jenže druhá žlutá karta pro tohoto hráče nepřišla a navíc dostal za protesty první žlutou kartu střelec gólu Liberce Alexandru Baluta.

Následně tento hráč neudržel nervy na uzdě a fauloval domácího Joela Kayambu. Přišla druhá žlutá karta a vyloučení tohoto hráče, který oslabil svůj tým. Tak se to dělá, neudělím žlutou kartu tam, kde by byla jasná, dám ji hráči soupeře a ten se potom nechá vyloučit.

Baluta měl určitě udržet nervy na uzdě, ale fotbal je o emocích, tak lze pochopit tohoto hráče, že tuto situaci neustál. No a že byl na utkání přítomen VAR? To rozhodčímu Proskemu vůbec nevadilo, protože video případné druhé žluté karty vůbec neřeší, takže její udělení, nebo neudělení závisí čistě na hlavním rozhodčím. To určitě Zbyněk Proske dobře věděl.

Není se čemu divit, že liberečtí hráči i jejich trenéři byli značně znepokojení, zarážející je spíše vyjádření domácího trenéra Pavla Vrby. Ten řekl, že řeší výkony hráčů a ne rozhodčí. Není se čemu divit, pamatuje si někdo, kdy bylo v nedávné době ublíženo plzeňské Viktorii?

Teď jsou na tahu další kluby, zvednou hozenou rukavici a budou společně vetovat tohoto rozhodčího a případně jemu další podobné „rozhodčí“ ze všech zápasů, nejenom v tomto ročníku soutěže, nebo zase zalezou do kouta a tam budou milostivě čekat, kdo přijde na řadu tentokrát?

Jestli zalezou zase do kouta, tak na fotbalová utkání v naší lize bude chodit mnohem méně a méně lidí, ale bude to vadit vůbec někomu?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. K čemu to jako bude?? Vetuje se jeden, uškodí jinej. Celá tahle STBerbr mafie v čele s Královcem, Zelinkou, Hrubešem a dalšíma by měla jít do prdele. Proske akorát plní nařízení zeshora, jako třeba ten komik v Edenu…

    • Mycwo, Mycwičko, Mumlo….Královec je sparťan a Pepik Chovanec na to dohlíží. Oba jsou sparťani. Ryba smrdí od hlavy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...

Manchesteru City byl snížen trest za porušení finanční fair play a v příští sezoně může hrát Ligu mistrů

Všichni příznivci Manchesteru City si mohou oddechnout. Jejich miláčci budou moci v následující sezoně hrát Ligu mistrů. To před malou chvílí potvrdila...

Strůjce úspěchu Liverpoolu? Trenér na auty! Inspirovala se i Slavia

Liverpool prožívá nejlepší období za dlouhou dobu. V minulé sezoně vyhrál Ligu mistrů a titul v Premier League mu unikl jen o...