Dokáže Patrik Schick táhnout ofenzivu Leverkusenu? Má na to prakticky všechny předpoklady!

Dokonáno jest! Patrik Schick je oficiálně hráčem Bayeru Leverkusen a nečeká jej lehký úkol. Zatímco v Lipsku jeho role nebyla nijak stěžejní, u Werkself by se měl stát hlavní tváří ofenzivy. Dokáže svůj nelehký úkol splnit?

Zdroj: twitter.com/bayer04_en/

Leverkusen čeká velice zajímavá sezona. Přišel totiž o dvě svá ofenzivní esa a nebude lehké se postarat o jejich nahrazení. Jak Kai Havertz, tak Kevin Volland patřili mezi nejlepší hráče v Bundeslize.

Patrika Schicka, který se má stát novým tahounem ofenzivy Bayeru, tak čeká nelehká fuška. Navíc je teprve první posilou, která přišla na místo dvou hvězd. Dorazit by tedy měl ještě někdo. Kdo? To zatím není jasné a vlastně ani důležité.

Důležité bude především to, zdali dokáže český útočník naplnit očekávání. Přeci jen mu dostal dlouhodobý pětiletý kontrakt, který vesměs jen dokazuje míru důvěry, která do něj byla vložena.

Jaké má předpoklady pro to, aby splnil, co se od něj čeká?

Velkou Patrikovou výhodou jest fakt, že je velice komplexní. Je silný ve vzduchu a osobních soubojích obecně, stejně tak je technicky velice zdatný, má skvělý driblink umí rozdávat přesné a klíčové přihrávky. Jen to zakončování by chtělo ještě trochu zlepšit, ale to ostatně nebude takový problém. I tak je Schick produktivní.

Díky svým dovednostem je velká šance, že v sestavě za žádnou cenu chybět nemůže. Je totiž velice variabilní. Může hrát v útoku sám, zvládá i hru na dva útočníky. Cizí mu není ani post staženějšího útočníka nebo také hra z křídla, ačkoliv tam není úplně jeho ideální místo.

Dá se tedy říci, že skoro nemá slabinu. Tou největší, v porovnání s jeho novými spoluhráči v Leverkusenu, je vlastně rychlost. Maximum, které mu totiž bylo naměřeno, je 31 km/h. Když vezmeme v úvahu fakt, že po jeho boku budou řádit rychlíci jako Diaby či Bailey… Ale samozřejmě to není velká vada.

Na čem by však ještě mohl Schick trochu zapracovat? Defenziva je správnou odpovědí. Leverkusen hraje agresivně a hodně napadá, tomu se bude muset český útočník přizpůsobit. V Lipsku se do napadání téměř nezapojoval a počet jeho defenzivních zákroků taky nebyl vůbec dobrý.

Nejsou to sice věci, kterých by mohl soupeř úplně v každém zápase využít a co by mohl stát Leverkusen často body. Nicméně zlepší-li se Schick v těchto ohledech, bude zase o něco důležitějším hráčem pro svůj tým. Navíc se tak stane ještě komplexnější.

Konečný verdikt?

Dá se tedy říci, že má všechny předpoklady, aby naplnil očekávání. Ba co víc? Může Leverkusen ještě posunout o kus dál. Díky své síle ve vzduchu a v osobních soubojích a rychlosti jeho křídelníků by mohl Bayeru velice usnadňovat a urychlovat přechody do útoku.

Stačilo by, aby jen zpracoval dlouhý nakopnutý míč a hned jej poslal za obranu některému z rychlíků. Tuto možnost Leverkusen nijak pravidelně doposud využívat nemohl. Neměl takového hráče, který by to umožňoval.

Za peníze, na které Patrik Schick Leverkusen vyšel, se jedná o vynikající přestup pro obě strany. Navíc v Bayeru má Česká republika již své významné stopy a sympatický útočník má na co navazovat! Nezbývá než doufat, že se mu bude dařit. Prostoru i důvěry by měl dostat víc než dost.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hráč Sparty je pozitivní na Covid! Páteční trénink je zrušen

Jeden z hráčů pražské Sparty byl pozitivně testován na Covid-19. Hráči tak míří na přetestování a v případě dalších pozitivních nálezů by bylo ohroženo utkání se Zlínem, které se má odehrát v neděli.

Blog: Tepová frekvence stoupá, extraliga startuje!

A už je tu zase ten vzrušující pocit, který každý správný hokejový fanoušek zažívá pravidelně v září. I přes spoustu rizik a rostoucí počet pozitivně testovaných lidí na COVID-19, se vedení extraligy rozhodlo pro start soutěže rozsvítit na semaforu zelenou barvu.

Trpišovský chystá proti Teplicím řadu změn. Spoléhat bude především na schopnosti Olayinky

Slavia klopýtla v posledním ligovém kole s Pardubicemi, které je obraly o dva body. Do čela se tak dostala Sparta, která je zatím po třech zápasech 100%. Slávisty nyní čekají Teplice, které sešívaní dokázali porazit v každém z posledních 7 vzájemných střetnutí.