Děsivé! Zápasnice UFC několikrát zkolabovala při vážení, odváželi ji na nosítkách

Již nějakou dobu se vedou diskuse, zdali by nemělo dojít ke změnám pravidel ohledně vážení zápasníků a zápasnic v MMA. Hlavním důvodem jest, že to pro zápasníky a zápasnice rozhodně není zdravé.

Zdroj: UFC

Jako je tomu v každém bojovém sportu, i v MMA existují váhové kategorie. Někde jsou však pravidla taková, jinde zase odlišná.

Někteří zápasníci či zápasnice se pak rozhodnou zápasit v mnohem nižších váhových kategoriích, než je jejich přirozená váha. Pochopitelně díky tomu získávají jistou výhodu.

Také to ale má své zápory. Jednak to pro samotné shazující jedince není žádná sranda, ovlivňuje to psychiku a také zdraví člověka. Snad každý, kdo někdy na zápas takto shazoval, potvrdí, že to rozhodně není žádný med.

Stává se tak, že nevyhrává nutně lepší zápasník, ale člověk, který umí lépe pracovat s váhou.

Že přehnané shazování není zrovna šťastnou volbou, se prokázalo v pátek během vážení na další galavečer UFC.

Zápasnice Julija Stoliarenko totiž na váze zkolabovala a záběry na její tělo řítící se k zemi rozhodně nejsou příjemné. Navíc zkolabovala hned dvakrát, odvážet ji museli na nosítkách.

Pomalu nastává čas k zahájení diskusí, zdali by nemělo dojít ke změně pravidel ohledně vážení. Nebo jej alespoň částečně regulovat, aby bylo více ochráněno zdraví zápasníků a zápasnic.

Sportovní úspěch u nich totiž někdy může převažovat nad zdravotní stránkou a to rozhodně není dobrá volba. Pravidla to ale naneštěstí povolují.

Zdroj: UFC, Instagram

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?