Další obměna kádru ve Spartě? V létě končí smlouva hned sedmi hráčům

Již v létě aktuálního roku zažila Sparta velké odchody. Hlavní město České republiky opustil třeba Martin Frýdek, Guélor Kanga, Semih Kaya či Costa Nhamoinesu. Podobná situace by se mohla opakovat i v příštím roce, kdy smlouva skončí hned sedmi hráčům.

zdroj: sparta.cz

V létě aktuálního roku odešla většina hráčů, které si do Sparty vybral italský kouč Andrea Stramaccioni. Do týmu naopak přišli převážně hráči původem z České republiky.

V právě probíhající sezoně je celek z Letné v rámci Fortuna ligy na druhém místě za Slavií a trenér Kotal pomalu začíná stabilizovat základní sestavu.

V létě ovšem na Tomáše Rosického a spol. čeká znovu velmi obtížná práce. Vedení Sparty totiž bude muset rozhodnout, s kým smlouvu prodlouží a kdo naopak tým opustí.

Jedním z hráčů, který by v létě mohl změnit angažmá, je Florin Nita. Rumunský brankář sice podává velmi kvalitní výkony, avšak má už 33 let a jeho budoucnost na Letné je velmi nejistá.

Naopak mezi hráče, kteří by měli smlouvu prodloužit, se řadí Michal Sáček, Srdjan Plavšič a také Dávid Hancko. Na slovenského stopera by Sparta mohla využít opci na přestup a odkoupit jej z Fiorentiny.

Zůstává ale otázkou, co bude s Liborem Kozákem, Tomášem Wiesnerem a Dominikem Plechatým. Všichni zmiňovaní hráči mají letenskému mužstvu co nabídnout, ale jejich prodloužení smlouvy není vůbec jisté.

Zdroj: livesport.cz, transfermarkt.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Tak zachvíli nám přijde říct Milwall jak je všechno špatně.Tak jsem docela rád že jsem si članek přečetl dřív než on,že si nemusim kazit nedělní obed těma jeho kecama,ktere jsou zaměřeny jen na hanění a nadávání

  • 😁 Tak ten kdo nemá hlavu vraženou v Rosického řiti a na Spartu chodil více než 50 let nemá opravdu co chválit co se v ní posledních 3.5 roku děje !! Jen totalní zaslepenci se mohou stále 3.5 roku utěšovat že jsme na dobré cestě…… ale nejsme a s těmi kteří Spartu vedou ani nikdy nebudeme to je již hodně lidem jasné dokonce i na diskuzních stránkách Sparty kdy kromě 2-3 fanatiku to dost fanoušku vidí podobně jako já …….. byť se ještě v létě 2020 Rosického a spol. zastávali ale jejich doba “hájení” po 2.letech je zaplať panbu u konce ! Veliká škoda že to fotbalově nejhloupější majitel snad v celé Evropě nevidí a stále všechny ty nýmandy drží ve funkcích místo aby je na hodinu vyrazil a konečně povolal pořadné kvalitní charakterní slušné odborníky a Sparťany v čele s Ivanem Haškem – Zdeno Grygerou- Jirkou Novotnym atd. !

   • Pomalu s tím zvaním. S tvou kritikou sice souhlasím, Rosický nic nepředvedl, ale Hašek, Grygera, to byl taky pěkný výbuch. Hašek se nechal zvolit předsedou svazu, utekl. Byl repre trenerem, utekl.
    Grygera taky nebyl nic moc. Jen toho Novotného bych asi na Letné viděl rád.

 2. Pokud Sparta během prosince či ledna nepodepíše výborného golmana na post č.1 tak zkusit za rozumné peníze prodloužit Nitu o 1 rok a v té době přivést mladého výborného golmana do věku 23-25 roku a prodat Heču ! Hancko veliký otazník vzhledem k jeho dlouhodobím ne zrovna lehkých zreněním. Plavšiče 100% prodloužit Sáčka také ale za menší základ a větší bonusy za vítězství – goly atd. ! Kozáka neprodlužovat a snažit se ho udat za alespoň 5 mil.kč nyní v zimě . Oba dva “mladé” Plechatého s Wiesnerem prodloužit a zvážit zda Plechatého nevyměnit na hostovačky s připadnou opcí s Budějovicemi za Tolivarova ( či jak se ten mladý stoper jmenuje). Každopadně Sparta potřebuje do 10.1. 2021 přivést výborného levého i pravého obránce + rychlostní typ do zálohy místo chodcu Dočkala Trávníka Krejčího st. !

  • Mývale, dělat manažera čehokoliv v reálném světě nemáš šanci. Co zkusit nějaký fotbalový manažer a ne nudit nás tu svými finančními rádoby analýzami klubu kterému údajně fandíš. Už to není ani směšné ale jen smutné.

  • Kozáka nikdo nekoupí, když je po zranění a celý podzim nehrál. Tím spíš, když každý ví, že bude za půl roku zadarmo. Na Talovierova má, pokud se nepletu, Sparta předkupní právo, ale taky jsem si říkal, že by ho měli koupit a dát šanci. Kotal ho zná z béčka a šly na něj dobré reference, takže nevidím důvod, proč to nezkusit. Horší než současní hráči být nemůže. Se zbytkem hráčů souhlas. Snad jen ne nezbytně hledat mladého gólmana a dát šanci Holcovi. Něco by měl umět.

 3. Kolemjdoucí má naprostou pravdu. Mývale zklidní se už konečně, jelikož se tady hodně ztrapňuješ. Sáčka, Plavšiče jasné prodloužit stejně tak Wiesnera. Smlouvy Mývale necháme na našem vedení. Neser se do něčeho čemu nerozumiš. Nebo jsi vystudoval ekonomku? Jo a tu hlavu vytahni už z toho gauče a začni premýslet. My stojíme za Tomem a ne za takovým blbem jako jsi Ty.

   • Co je Ti do toho zmrde slávistickej? Radši se budeme zvedat pomaku, jelikož jsme českej klub a ne jako vy lidově demokraticky komunisticko čínskej plnej cizinců a přes 50% černejch. A co vaše mládež? Běž do prdele a vem si sebou Millwalla tupče vylízanej. Až vás komančové odkopnou, tak zase budete brečet jak želvy i s tím vaším psychopatem Řehákem.

    • Ty chudáku rudá hlavo 🙂 , trošku bych se být tebou mírnil co se týče tvých výrazu. Tvoje vyjadřování už je za hranou. To to je diskuzní fórum, kde může každý slušně napsat co si myslí. A jestli si myslíš, že mě ty tvoje nadávky nějak rozhodí tak tě zklamu. Mě může urazit pouze inteligent a ty ty určitě dle tvého písemného vyjadřování určitě nejsi.

    • Proč sem lezeš, když neumíš slušně diskutovat? Jen Křetínu škodíš, a utvrzuješ mě, že křetínští fanoušci jsou ti nejagresívnější, nejhloupější, bez špetky vtipu a sportovního ducha!
     Jsi k politování!:-)))

 4. Millwall je korunovanej ultrablb. Zase tady mele ty svoje moudra. Chudák všech chudáků a zavistivej parchant a zmetek. Škodič Sparty.

 5. bohužel musím s Millwalem souhlasit,protože ti mladí a šikovní na to ještě nemají.Možná 1-2,ale víc ne A kupovat naše staré vysloužilce,kteří těm mladejm nemaj co dát.A ani na tu naši ligu nemají.bohužel je to pro Spartu,hořká pravda.A nikdo,ani nenajde odvahu těm starým matadorům,hýbat nohama.

 6. Musím se zastat Millwall co pak jste opravdu slepí. Koho přivedl Rosický tak jsou skoro všichni velký propadák. Co Ti chodící vysloužilce které už v zahraničí nikdo a nikde nechce? To že Sparta se nyní nachází na 2 místě je vlastně shoda náhod a ne predvedenou hrou. To co předvádí to nemá ani trochu s moderním fotbalem nic společného. Tohle je upracovana kopaná. Za další ty vysloužilce jsou i v naší lize prakticky neprodejny.

  • Tak jestli je tohle ta správná cesta tak ta vede jedině do pr..le.Je tam spousta hráčů kteři na to nemají.Jako třeba Plechatý,Hanousek,Trávník,Krejčí st..Dočkal už taky ne,vždyť mi po tom hřišti jenom chodíme,běhání tam moc není

 7. Pane Millwalle, nenechte se znechutit. Ani jeden z těch výtečníků, kteří vám tady nadávají, neuvedou nikdy jediný důkaz nebo argument, který by vaše tvrzení a postřehy vyvracel. Pokud jako argument nebereme, e “Rosickému se nenadává”…!

 8. S Millwalem se zabývat je zbytečné.Ten si vymyslí platy hráčů a bafuňářů,o kterých nic neví a nestále se svými výmysly otravuje.Rudolf si s ním může podat ruku a mohou jít spolu světem.Pro poněkud zpitomělé slávisty platí,že by se měli starat především o svou Slavii.Vsadím se s nimi,že já,sparťan,vím o historii Slavie víc,než oni sami.Co se týká brankářů,tak ti jsou ve vyšším věku lepší než za mlada.U nich 33 let není žádný důchodový věk.To by si měl autor uvědomit.Plechatý na Spartu zatím nedorostl,Wiesner se nijak neprosadil a leští lavičku.Jinak je pravda,že angažovat vysloužilé navrátilce je na nic.Spíše je třeba se zbavit Trávníka či Hanouska,kteří nejsou pro Spartu přínosem.Propadák jsou hráči kteří koupil Rosický?Kvůli majiteli k nám ti lepší hráči nechtějí a jdou raději do Slavie.Takže není všechno vina Rosického,který z neznámých důvodů leží Millwallovi v žaludku,aniž by to dokázal zdůvodnit.Ten by Rosického odsoudil i v případě,že by koupil Messiho i s Ronaldem!Buďme realisty.Křetínský sype do Sparty peníze a jeho zásahy do chodu klubu jsou zhoubné.

  • Vážený tak trošky si protiřečíte : :”Pro poněkud zpitomělé slávisty platí, že by se měli starat především o svou Slavii. Vsadím se s nimi, že já,sparťan,vím o historii Slavie víc, než oni sami”. Tak vy se o SLÁVKU můžete a starat a naopak ne ? 🙂 🙂 . Já mám ve Spartě hodně dobrých kamarádů ne sice na vysokých postech, ale i tak se celkem dozvím hodně věcí. Jeden z nich je momentálně šéf ženského fotbalu a předtím byl trenérem. Určitě znáte Dušana Žofince. 🙂 . Samozřejmě jsem rád když se Vám nedaří a jste k smíchu jak byla předtím mnoho let Slavia. Proto jsem zvyklý na “hecování”,ale na hrubý výrazy jako zde někdo předvádí a říká si fanoušek. Tak končím jdu koukat na Mistra Ligy. 🙂

    • Máte pravdu opravdu jsem se spletl, ale to se stane. Já kamarády oslovuji křestním jménem. Jinak na Spartě dělá taky videotechnika kluk jménem Ondřej Janda. To taky znám. Má za manželku sestru Jana Chramosty- momentálně FK Jablonec.

 9. Stando já jsem daleko od toho abych někoho urážel každý má svůj názor. Ale zeptám se tě hrál jsi někdy vůbec fotbal. Chodíš někdy vůbec na Spartu. Já Ti odpovím je mi 68 let. Na Spartu chodím od 14 let. Kupuji si každý rok permanentku i letos. Fotbal jsem hrál i s našima legendami i proti nim. Rosický fotbalista a Rosicky ředitel je velký rozdíl. Nakupovat vyřáděnych a pochodujicich hráčů je naprosto zhovadilost. Můj názor je ten že hrát moderni fotbal s nemohoucima internacionalama nejde. A proto říkám že takto vedení Sparty vede do pekel a ne dopředu.

 10. Naprostý souhlas s Rudolfem!Jsem stejně starý a fotbal sleduji přes padesát let.Nejsem fanouškem žádného mužstva,mám jen rád pěkný fotbal a něco o něm vím.Byli doby,že jsem dokázal vyjmenovat všechny soupisky ligových mužstev.Ale to co se děje posledních pár let ve Spartě,to je až zarážející a dost smutné.Rosický dokazuje,že kdysi výborný fotbalista nemusí být zákonitě dobrým manažerem.Prostě a jednoduše,lenochod Dočkal,Trávník,Hanousek,Plechatý,ale i Čelůstka už ve Spartě nemají co dělat.Pokud tohle Rosický nepochopí,budou se v tom plácat další roky.

 11. Přesně tak, nikdo neříká že Dočkal, Krejčí, Čelustka a další kteří se vrátily do Sparty ze zahraničí byli špatný fotbalisti. Ale v nynějším rychlém fotbale už jsou pomalí. A proto to byl velký úlet. Tohle Rosický a celí jeho skauting zvoral. Tímto Spartu nemůžou nikdy posunout kupředu. Co budou chtít hrát příští sezónu. Tito hráči už nikdy nebudou rychlejší ale budou pomalejší. Tak zase Spartě ujíždí vlak. Tak že na parádní fotbal od Sparty se zase vzdaluje. Čekám zase od vedení jejich perfektní výmluvy.

 12. Doufám,že Kotal už ví,komu nic neřiká SPARTA a vyháže je.Nemůže se opakovat aby Sparta prohrála v skoro druholigové Plzni,doma s (tenkrát) posledníma Č.Budějovicema nebo doma s o nic lepší Slávií.Aby někdo z hráčů odchodil,vypustil zápas.

 13. proč jim někdo z vas neporadi jak nato,SPARTA udělala chybu že ve sve době nevzala JT slavce.SPARTA nema horši hrače.a když někoho vychova tak jde do zahraniči.

 14. Začínal jsem s Andrlechtem, Realem a v 69 otevření nového stadionu s Austrií. No a pak dál. Byla léta tučná, ale i hubená (např. II. liga a následný postup s odřenýma ušima), tak jsem snad něco zažil.
  Povykovat a hýkat jako vosel sice každý nedovede, ale MILLWALL je v této disciplíně legionář.
  Možná by měl šáhnout do štrozoku, odkoupit od Křéti Spartu a ukázat, jak by se to mělo správně dělat a tím by nám všem zavřel hu…, pardon ústa.
  Např. o charakteru p. I. Haška hovoří i fakt, že v pozici předsedy ČMFS tento orgán dokázal přejmenovat na FAČR (jo a zachránit Slávii před přesunem do výkonostního fotbalu – neměli žádné prachy) a po 2 letech vzal čáru k Arabům (penízky) a to si ještě vzal s sebou toho vydlabance p. Řeháka. Jo a ještě potom to omlouval tím, že se nedalo opravdu, ale opravdu s tím nic dělat.
  Jinak tací troubové jsou všude napříč spektrem fotbalových klubů.

 15. MILLWALL má naprostou pravdu a jsem zvědav co bude říkat po Liberci protože jestli budeme předvádět to co doposud tak nás čeká další ostuda

 16. Za sebe ne k někomi. Jsem pamětník ,fotbal jsem hrál do urovně jen A třídy tu hru miluji a celýživot sleduji ,stejně ,tak jsem od r.51 fandou Sparty. Prožíval jsem se Spartou krásné i chudé roky se vším všudy to bylo ! Dnes je fotbal nemilosrdný byznys ,obrovská konkurence ,vždyť byly doby ,kdy v Evropě nehráli šikovní černí kluci ,mám na mysli rozšíření konkurence . Následně peníze ,které hrají zásadní věc ,omyl je ,že mít peníze znamená záruku kvality tam vstupuje do hry umnění za donré peníze odpovídající kvalitu ,mám dojem ,že to je kámen úrazu Sparty. Neudělali jsme ani jeden nadstandardní nákup. Dva Skandinávci jsou to samé co máme doma. K Rosickému jistě chovám k němu sympatie,respekt,ale kritizovat výběr hráčů dělám a ptám se proč ty nedomyšlenosti? Závěr nehrajeme dobře naše 2.místo prima,ale hra pláče je to jen o bojovnosti i štêstí ,pokud budeme dál pokračovat v naivnostech hospodaření a odhadu kvality nakoupených hráčů optimistou nejsem bohužel ,ale fandit Spartě nepřestanu to nelze vím co byl klubizmus na venkově!!!!!

 17. 33 let není pro gólmana žádná tragédie, pokud mu slouží zdraví. A na náš “prales”? V pohodě!

 18. Pánové “sparťani” je děs a hrůza co tady čtu na adresu Millwala.Ten člověk,jak jsem vyrozumněl je už v letech a myslím,že fotbalu i rozumí.Jsem taky starší pán,chodím na fotbal od konce padesátých let.I když jsem z Vršovic,tak tomu p.M. dávám za pravdu.Co ten Váš “pánbůch” p. Rosický udělal za tu dobu DOBRÉHO.Přestańte nadávat a pořádně se zamyslete,Millwal má naprostou pravdu.

 19. Zůstává ale otázkou, co bude s Liborem Kozákem, Tomášem Wiesnerem a Dominikem Plechatým. Všichni zmiňovaní hráči mají letenskému mužstvu co nabídnout, ale jejich prodloužení smlouvy není vůbec jisté…

  Smíchy jsem poprskal monitor 😀 😀 😀

 20. Takže kdo nestojí za Tomem,tak je blb?
  A co máš vystudované Ty?
  Být profesionální fotbalista na top úrovni v top klubech ,to z tebe top managera neudělá.
  Rosický je měkej,leklá ryba co neumí zvýšit ani hlas,žádná autorita. Za tři roky se změnilo co?…….nic. A že je Křetínský snad nejhloupejší majitel ? Není,jenom je mu Sparta u prdele. Kecy lidí že tam dává svoje peníze a co by jsme si bez něj počali ? Tak ať jde s tema penězma do prdele a nechá Spartu dýchat.A vy ,co ho po víc jak 14-ti totálně promrdaných letech ještě obhajuje a pořád doufáme že se to zlepší,tak jdete do prdele s ním…….třeba do Brna. S kýmkoli jiným by Spartě bylo lépe i bez těch peněz, tím myslím těch zbytečně vyhozených……. Majitel typu Krále z Liberce ,manager typu Nezmar,……..Vždyť my si i tu jedinou trofej za poslední roky museli pořešit jinak…….kdo zažil 90 leta na živo na výjezdech po Evropě,chodil doma,tak ví o jakém pocitu hrdosti a uznání které Sparta měla,mluvím.

  • Torien má pravdu, nám by se Křetínský v Brně hodil- nechápu proč sere peníze do těch sparťanských blbečku

   • tak konečně promluvil i jeden brněnský dement,jenom si křéťu vemte,on blbeček patří k blbečkům

 21. Jenom poznámka: Novou smlouvu je potřeba vyřídit už v zimě, když hráči stará končí v létě. Když hráč nemá nabídku na prodloužení 6 měsíců před vypršením smlouvy, může začít jednat o novém angažmá s jinými kluby.

 22. Každá strana má část pravdy. TR sice nic zásadního nepředvedl, ale ani nepokazil. 2 roky zpátky jste nadávali na TBCH, Kayu, Biabianyho,… Když je dostal z klubu pryč, nadáváte na české hráče. Přitom si stačí položit základní, jednoduchou, otázku – do jaké míry může jen díky svému jménu a jménu Sparty při nákupech v lize konkurovat současné Slavii? Odpověď se nabízí – ne přlíš. Tzn. první třídu si převážně vyzobe SKS, zbývá ten zbytek a tak tam zkouší metodou pokus omyl – proto Lischka, Hanousek, Trávník, Plechatý nebo Kozák, který se mu mj. povedl. Dal vloni 15 gólů a byl nej střelec ligy – tzn. úspěch, Trávník hrál v JBC prim, nikdo asi nečekal, že by mohl být ve Spartě tak žalostný. Od Lischky se čekalo víc, ale obecně byl brán jako nadějný hráč, něco na úrovni např. Zimy. To, že z něj ACS nevyždímali totéž, co vyždíme z hráčů Slavia není primárně chyba TR. Hanousek, jasně, to je spíš backup, ale v době kdy sháněl někoho na levo, tak holt v lize lepší nebyl. A pokud by přivedl nějakého seveřana, podobně jako na pravo Vindheima, zase by se nadávalo. 🙂 Neobhajuji nákupy všeobecně – určitě byl Krejčí st. jasný krok vedle, Pavelka je s otazníkem, Dočkal již aktuálně taky – nicméně zase je tu srovnání s Horváthem. Ten táhl Plzeň ještě v nějakých 35 letech, a že má Dočkal myšlenku, o tom žádná. Tak ho zkusili. Třeba by šel z Číny do SKS nebo Plzně a byla by Sparta k smíchu, že si nechala utéct hráče a ten táhne konkurenci… Protože mám za to, že Dočkal by fungoval v pohodě v kolektivu který šlape. Ale není vůdce pro tým, jako je současná Sparta. Nebo Panák vs. Tijani. U Panáka udělá hloupost, že ho koupí se zraněním, když totéž neudělá u Tijaniho, zase je mu to vyčítáno. Opravdu mu nezávidím jeho pozici a kroky které dělá.

 23. Jste trubky, pokud kritizujete Rosu. Naopak dovedl podstatně více tref, než ti před ním. Koupil Sparťany, srdcaře, borce, co chtějí za klub hrát.

  Nebýt Pavelky, nebylo by s kým hrát, nebýt Čelůstky, obrana by byla zoufalá, protože je top bek a stále to drží. Nšbýt Dočkala, nemáte žádnou rozehrávku. Na jaře jste nebrečeli, když hráli perfektně 3 stopeřiČelůstka se Štětinou a Hanckem. Těžko je Rosova chyba, že se obrana rozpadla kvůli zraněním. Pokud by hráli tito 3 top beci, měli jsme o 5 bodů více a postup v EL. Rosa přitom sehnal Hancka, Součka, čistí bordel po Štramákovi a chytrolíni tady mají jen hloupé řeči, i když každý trochu logicky uvažující člověk ví, že to bude ještě trvat, než se napraví chyby z minulosti a kádr dá do pořádku. Tedy krom Mývala, který by to měl za týden hotovo včetně výhry v Lize mistrů…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Okénko minulosti: Bicanovy góly snad ani spočítat nelze

Kdo je nejlepším střelcem v historii? Jen jeden den se mohl touto nálepkou kochat famózní portugalský útočník Cristiano Ronaldo, když vstřelil v italském Superpoháru v dresu Juventusu Turín 760. gól.

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.