Čupr o konci Jílka: Odvolávání jsme neplánovali. Bylo to rychlé rozhodnutí

Pražská Sparta v pátek v poledne pořádala tiskovou konferenci, které se účastnil generální ředitel Čupr, sportovní ředitel Rosický a nový kouč Kotal. Jaké byly důvody odvolání trenéra Jílka?

Zdroj: sparta.cz

Sparta neodehrála dobrou přípravu, po prohře s Libercem už diskuze nastaly. “S Tomášem jsme po sobotním nepovedeném zápase intenzivně komunikovali celý víkend. Bavili jsme se o dalších možnostech i o trenérské změně,” řekl Čupr.

“Na základě našich diskuze jsme se v pondělí potkali i s panem Kotalem. Zeptali jsme se ho, jestli v případě, že se rozhodneme udělat trenérskou změnu, bude ochoten se ujmout A-mužstva. Souhlasil s tím. V úterý ráno jsme se sešli s Václavem Jílem, mluvili jsme naše současné rozpoložení a to, jak se cítí on. Nakonec jsme se dohodli na ukončení spolupráce a následném převzetí týmu Václavem Kotalem,” dodal.

Jeden z novinářů se zeptal na otázku, zda se řešilo případné odvolání kouče Jílka po nepovedeném podzimu. “Odvolání trenéra Václava Jílka jsme neplánovali. Bylo to velice rychlé a krátké rozhodnutí. Věděli jsme, že máme v panu Kotalovi silnou osobnost, takže jiná varianta pro nás neexistovala,” vysvětlil Čupr důvody posunu kouče Kotala do A týmu.

“Věřím, že Václav Kotal bude úspěšný a naše spolupráce bude trvat co nejdéle. Žádný konkrétní termín jsme si nestanovili. Pouze jsme si řekli, že si to vyhodnotíme po sezoně. Není to dočasný trenér. Václav Kotal je trenér, kterého si vážíme a rádi bychom viděli, že je úspěšný a bude s námi co nejdéle,” zakončil generální ředitel Sparty.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Mám spíš pocit že pan Čupr je nejen mizerný Generální ředitel,ale i špatný Mišo vtipkár.Troufám si říct,že za dané situace by do jím katastrofálně vedené Sparty nikdo jiný nešel.Rád bych se mílil,ale posledních pět let mi dává za pravdu.

    • Přesně tak Čupr a Rosický to je jak Pat a Mat !! 2 šašci co zkurví na co přijdou ! Nejhorší je že si oba myslí jak jsou nepostradatelní a že si ty obrovské měsiční výplaty zaslouží přitom za 100 tis.měsičně by byli oba drazí !!! A jejich tam víc kteří nemají ve Spartě co dělat a zadarmo jsou drazí (J.Rosický Kováč Svoboda Kasík atd.)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.