Reklama

Csaplár: Derby? Evropský fotbal ani náhodou, hráči nebyli pod tlakem schopní hrát

Derby mezi Spartou a Slavií přineslo spíše boj než fotbal, letenští nakonec proti oslabeným sešívaným vyválčili výhru 1:0. Jak souboj viděl trenér Josef Csaplár?

Hlavní rozhodčí Ondřej Berka v utkání odpískal 40 faulů, v poměru 22:18. To je skutečně obrovské číslo, které odpovídalo rivalitě obou celků a vyhrocenému dění na hřišti.

Ke všemu navíc pomohla i návštěva, derby bylo totiž po dlouhé době vyprodané. To samozřejmě přispělo k tomu, aby hráči nic nevypustili a do každého souboje chodili naplno.

“Viděl jsem těžko uvěřitelný počet soubojů, neuvěřitelný počet ztracených míčů. Pro evropský fotbal neakceptovatelný počet čtyřiceti faulů, množství nevynucených ztrát. O těch pod tlakem ani nemluvě. Týmy na sebe vytvořily tempem takový tlak, pod kterým hráči nebyli schopni hrát. Dopouštěli se ohromné nekvality,” uvedl v glosáři pro Sport.cz Josef Csaplár.

Celý zápas se skutečně jednalo o obrovský boj, hezkých fotbalových akcí bylo jako šafránu. Rozhodčí rozdal 13 žlutých karet, k tomu jednu červenou kartu pro Aihama Ousoua. Pod sprchy mohl předčasně zamířit i David Pavelka či Bořek Dočkal, kteří si hodně koledovali o další napomenutí.

“Pustil jsem si o víkendu také šlágr anglické ligy Liverpool-Manchester City. Tam prostě neexistuje, aby se pořád faulovalo. Spousta lidí řekne: Ale oni to umí, jsou to špičkoví hráči. Ale o tomhle to přece není,” pokračuje Csaplár.

“Zásadní je změnit myšlení v českém fotbale. Na to potřebuju pět dnů. A nepotřebuju si vůbec pořizovat deset super hráčů. Pokud byste si je koupili a vedli je v současném myšlení, stejně z toho bude kopaná, nikoli fotbal,” je přesvědčený bývalý kouč Příbrami, Zlínu či Liberce.

Derby pražských “S” se ale v takovém duchu odehrávají takřka vždycky. Je to spíše válka než hezký fotbal, ani jeden celek nechce udělat chybu a i zkušenější hráče často přemůže nervozita, zvlášť, když panuje dobrá atmosféra na tribunách.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Koukal jsem na zápas West Ham – Brentford a bylo to úplně to samé. Jeden souboj za druhým, akorát to rozhodčí pouštěl, což by samozřejmě v derby nešlo. Určitě chybí kvalita hry pod tlakem, ale rozdíl není tak velký jako třeba před 5 rokama. Liga šla dost nahoru.

 2. Jak může něco hodnotit Csaplár, neschopný trenér, kerého vyhodili pro neschopnost ve všech týmech, kde působil.

 3. Pan Caplár má jako trenér jediný titul s Libercem a dva poháry s Wislou Plock.Žádný zázrak.
  Poměrně hodně střídal mužstva jako hráč i jako trenér.Měl jsem ho za seriózního odborníka.
  I když jako hráč nikdy ničeho nedosáhl,vypadalo to že fotbalu rozumí.
  Ale porovnával neporovnatelné.
  Prostředí,tradice,zázemí,návštěvnosta a finance úzce související s profesionalismem nebo naopak.
  V Anglii je prúměrný plat max.3.000 liber.Což je cca 100.000 korun českých.Špičkový fotbalista
  bere v Anglii i 100.000 liber týdně.Což je cca 3.000.000 Kč x čtyři týdny je cca.12.000.000
  korun českých.Umím si představit,že “řadový” fotbalista v Anglii nejde pod 50.000 liber.
  Pane Caplár,prosím,nesrovnávejte nesrovnatelné.
  Jiná otázka je,že jsou fotbalisté téměř na celém světě nekřesťansky přepláceni.

  • 90% těch kopáču co hrálo v derby tak ani kdyby brali 10 tis.£ týdně tak jim to k tomu aby z nich byli opravdu fotbalisté nepomuže ! 😊 Tady se z nich dělají kdo ví jaké “hvězdy” ale na to aby alespoň 3-4 hráli v základu v nějakém kvalitním Anglickém či Německém týmu namají ( rozhodně to žádný z hráču v derby nepředvedl – Haraslín s přimhouřenýma očima) ! A spousta těch kopáču má i v Čr obrovské nadstandartní měsíční platy od 700tis.do x milionu byť výmonostně by i za 250 tis.měsičně měli být rádi !!! Přeplácení pruměrných hráču a hráču za zenitem je kámen urazu a počátek všeho – je jasné že snaha o kvalitní výkony a hrát v zápasech na 100% chybí když mají kopáči základ i 1mil.kč tak jako Dočkal Krejčí st. a další a je uplně jedno jaké výkony předvádí nebo zda sedí na lavičce a jen střídá !!!

 4. Šak ten pán nehrál pořádně fotbal! Znám ho jako vojáka(absik),ale i jako trenéra! Vždy obrovská 0 a desetkrát podtržená! Nebýt Ládi Škorpila, nikdy by nic nevyhrál! Proč mu dáváte stále hodnotit fotbal, o kterém pořádně nic neví!!? To samé Straka, zachrání a pak ho vždy v nové sezóně vyhodí! Dávejte otázky odborníkům a ne rádoby expertům!

 5. Vzpomínám si na jednoho pana trenéra,když jsem byl jako žák na Žižkově,ten nám vždycky kladl na srdce abychom při prvním souboji tomu protihráči nakopali,aby se nás potom bál.S takovýmto přístupem trenérů a takovými radami typu,když jseš ve vápně tak upadni,aby se pískala penalta,se potom nemůžeme divit,že se píská čtyřicet faulů za zápas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené