Coutinho: Bayern má kvalitu na to, aby vyhrál Ligu mistrů

Již půl roku v Mnichově za sebou má Philippe Coutinho, který hostuje v Bayernu z Barcelony do konce této sezony. Za tu dobu již stihl poznat kvalitu hráčů v bavorském velkoklubu a na základě toho je přesvědčen, že by letos mohl nejúspěšnější německý celek vyhrát Ligu mistrů. Vyjádřil se však také na adresu dosavadního trenéra Hansiho Flicka, pod nímž Bayern svou hrou baví diváky.

Embed from Getty Images

Vypadá to, že se hvězdný Brazilec začíná pomalu usazovat v Mnichově. Již od začátku si pochvaloval tamní atmosféru a podmínky v klubu. Nicméně zpočátku poměrně zaostával svými výkony za očekáváním. Ne snad, že by hrál vyloženě zle, ale konzistence pokulhávala. V jednom zápase Coutinho zářil a v dalším na to zkrátka nedokázal navázat. Z tohoto pohledu však došlo ke zlepšení.

Kdykoliv Coutinho nastoupí, dokáže prosadit svůj skvělý driblink, rozdávat klíčové pasy a vytvářet šance, případně se sám pokouší často o zakončení. Celkově se dá říci, že jde znát, když brazilský kouzelník hraje či nehraje. Nicméně místy jeho hra působí, jakoby se absolutně neshodovala s tím, co chce hrát Bayern, neboť často zbytečně dlouho drží míč. Ale i to se postupně zlepšuje.

Bayern celkově začíná působit skvěle, co se týká herního projevu. Od doby, co jej převzal Hansi Flick, zkrátka hra Bavorů baví fanoušky. Spousta hráčů klubu si pak pochvaluje i jeho trenérské metody i kvality a stejně tak nyní učinil i Coutinho: „Hansi je opravdu skvělý trenér. Mluví s námi otevřeně a mluví s námi hodně. Odvádí zde skvělou práci. Má velký podíl na tom, jak skvělá atmosféra v týmu panuje.“

Embed from Getty Images

Zda-li má šanci a potenciál vést mnichovský velkoklub dlouhodobě? „Každý hráč je s ním spokojený, tak proč by ne? Ale samozřejmě o tom bude rozhodovat vedení klubu. Každopádně od doby, co vede náš tým, tak je mnohem snazší dělat svou práci a bavit se během tréninků i zápasů,“ nechal se slyšet Brazilec.

Právě i díky Flickovi Coutinho věří, že by Bayern mohl být úspěšný v Evropě. Už tak Bavoři prošli základní skupinou Ligy mistrů jako horký nůž máslem, když neztratili ani jeden bod a absolutně dominovali.

„Ve vyřazovací fázi nebudou žádní favorité. Všichni tam jsou na vysoké úrovni a zápasy budou vyrovnané a komplikované. Rozhodně se budeme snažit postoupit co nejdál v soutěži,“ má jasno.

A jaký je tedy cíl? „Vyhrát Ligu mistrů! Myslím, že na to v našem týmu máme potřebnou kvalitu,“ zakončil ambiciózně své vyjádření Philippe Coutinho, který se pokusí svými výkony říct si nejen o trvalý přestup do Mnichova, ale také získat s Bayernem ušatý pohár, o který již díky odchodu z Liverpoolu přišel. Podaří se mu to?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..