Reklama

Co ukázal zápas Slavie s Feyenoordem? Šetření hráčů na derby, Trpišovský špatně přečetl soupeře

Pražská Slavia prohrála s Feyenoordem 1:2 a nyní se tam musí připravovat na nedělní derby na Letné. Co ukázal čtvrteční zápas a šetřil kouč Jindřich Trpišovský své koně?

Slavia šetřila na derby

Možná je to trochu úsměvné a může se to zdát jako vymlouvání, ale sešívaní nenastoupili zdaleka v nejsilnějším možném složení. Na lavičce zůstali první tři útočníci v Trpišovského hierarchii, dále opora posledních týdnů Daniel Samek, dokonce i kapitán Jan Bořil.

Jak Jindřich Trpišovský, tak Jaroslav Tvrdík, navíc po vypadnutí z Evropské ligy zmínili, že je pro ně aktuálně prioritou liga. A na jejich slova došlo, Lukáš Masopust na levém bekovi či Ibrahim Traoré ve středu zálohy by za normálních okolností nehráli.

I Trpišovský se občas utne

Trpišovský je bezpochyby mistrem taktiky. Z řady průměrných fotbalistů udělal TOP hráče, na druhou stranu dát Masopusta na levou obranu, když zde odehrál jediný zápas (loni v Brně), bylo hodně riskantní. Bylo znát, že zde není zvyklý hrát. Reprezentační křídelník odehrál jednoznačně svůj nejhorší zápas v této sezóně, na spočítání zkažených přihrávek by vám ruce nestačily.

Největším nesmyslem však bylo nasazení Stanislava Tecla. Tento zápas si říkal o Michaela Krmenčíka, urostlého bijce. Bylo jasné, že s Feyenoordem nemá cenu v první půli běhat, zvláště když hraje vše přes křídelní prostory. Tecl na hrotu nic neuhrál, na jeho obhajobu ale nebylo příliš co uhrát.

Trápil se i Traoré, jemuž od začátku zápasu odskakoval balón od nohy a rozehrávka mu trvala. O půli se nabízelo vystřídání Samkem, africký záložník však na hřišti zůstal až do závěrečného hvizdu a možná právě to rozhodlo o prohře 1:2. I v druhé půli totiž neustále otáčel hru přes obranu, čímž brzdil přechod dopředu.

Neúnavný Bah

Alexander Bah opět potvrdil svou důležitost pro Sešívané. Prvním poločasem se protrápil, zároveň ho naštvalo několik neodpískaných zákroků na jeho osobu. Po jednom z nich dali domácí branku na 0:2.

Dánskému bekovi však těžko něco vyčítat. Hraje zápas co zápas a vždy do toho dá vše. Ve čtvrtek zaujal neskutečnou fyzičkou, v nastavení utkání doběhl balón směřující do autu, podobných běhů měl v poslední desetiminutovce více.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zápas prokaučoval trenér Trpišovský. Ne kvůli tomu, že postavil takovou sestavu, jakou postavil, ale že i poté, co Masopust na levé straně hořel v bránění jak papír, k tomu adresoval tuším dvě přihrávky do středu obrany při rozehrávce, jež se staly kořistí soupeře… Stačilo po prvním inkasovaném gólu buď střídat ( tak jak pohyb na lavičce ukazoval), nebo aspoň z respektu k hráčům ( nikdo nechce jít z placu během prvních 30 minut na hřišti) prostě prohodit Maso napravo před Baha, Oscara dát na levého beka ( kde toho na začátku sezóny a dlužno dodat, že výborně) odehrál daleko víc, než Maso a Ekpaie přesunout před něj na křídlo. Pak to třeba doladit o přestávce. Jenže to Jindra prováhal, ztráty se kupily a druhý gól po dalším bránění/nebránění Masa proti hráči o půl hlavy menšímu, bylo jen logické vyústění. A bylo po zápase…
    Nasadit Krmelce do základu by bylo dle mého úplně mimo mísu, ten chlap se od svého nástupu na plac potkal s míčem snad 3x, těžkotonážní, líný na krok, raději vyčkávající, až mu to někdo dá na podnose ve vápně. To Kuchtič je úplně jiná sorta, hned od nástupu ho byla celá útočná půlka. Co se týče útočníků, Jindrovu strategii chápu a očekával jsem to, že to tak i bude – Tecl stopery utahá a Kuchtič je v druhé půli dorazí, logický tah, to Krmelec by byl celej zápas v lese, protože centrů do vápna moc nepřicházelo a v mezihře a pohybu je jeho výkon tristní.
    Nerad bych, aby to bylo vnímáno jako kritika Masopusta, který byl jednoznačně – viděl to i slepej(!) – v první půli nejhorší hráč na hřišti, jakmile ho ale Trpiš poslal na svůj tradiční post, byl jeho výkon o 80% lepší s důrazným a úspěšným napadáním… nejhorším, respektive nejzbytečnějším hráčem Slávie na hřišti byl v druhé půli Krmelec. Ten který měl být v základu??? Opravdu? Co by tam asi dělal, utahal by stopery svým želvím pohybem???

  2. Pokud Slavia nemá zájem na evropské soutěži a chce jen český titul,tak se neměla do soutěže přihlašovat.Ze strany vedení je to předem připravená výmluva pro případný neúspěch.Slavia má nalosovánu skupinu,kde by mohla postoupit z prvního místa.Šetření na derby není dobrá vizitka Slavie.

    • Ano, přesně tak, je to nedůstojné. V minulých letech se tady kritizovaly celky z Itálie, Anglie apod., že vypouští zápasy EL a ubírá to prestiži poháru a teď to samé dělá Slavia v EKL.

  3. Asi tak, jak to napsal Kuba, špatně poskládaná sestava. Vepředu Standa, Tecl, který nemá na Slavii nejméně dva roky, hraje v základu, protože se šetřil Kuchta. Na křídle nebo na beku Masopust – Oscar, ve středu Traoré a před ním neviditelný Stanciu. Přesto, trenér střídá Ekpaie. Masopusta tam nechal trápit ještě část druhého poločasu..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené