Co bude s Jílkem? Největší smysl dává návrat do Olomouce, ideální by bylo vytvoření dua s Látalem

O vyhazovu Václava Jílka toho bylo napsáno již mnoho. Řeší se však především to, zda-li Sparta udělala dobré či špatné rozhodnutí. Vůbec se ale neřeší, co vlastně bude s talentovaným trenérem nadále. Každopádně, zrovna mnoho scénářů se nenabízí. Naopak. Dá se očekávat, že do léta vydrží olomoucký rodák na odpočinku a pak by se mohl vrátit do Olomouce. Co tomu napovídá a jak by jeho návrat mohl vypadat?

Zdroj: sparta.cz

Šlo to poměrně rychle. První kolo jarní části je za námi a Václav Jílek je bez práce. Na to, jak mu neustále bylo slibováno, že dostane čas i důvěru, je to poměrně fofr. Ale nedá se svítit. Nyní už se může pouze hodnotit, co vlastně ve Spartě zvládl a přemýšlet, jak bude vypadat jeho budoucnost.

Jak bylo zmíněno výše, nejpravděpodobněji se jeví jeho návrat do Olomouce. Proč je právě tato varianta nejvíce reálná? Nutno podotknout, že Jílek je olomoucký patriot, k Sigmě i Olomouci jako městu má vztah a vybudoval si pozitivní jméno. Dostal důvěru, splatil ji a dokázal na Hané něco vybudovat. Vrátil na Andrův stadion evropské poháry. To mu zkrátka zapomenuto nebude.

Navíc, kam jinam by měl zamířit? Slavia má Jindřicha Trpišovského, Plzeň Adriana Guľu, v Jablonci se daří Petru Radovi, do Baníku přišel na koncepční práci Luboš Kozel a ve Slovácku se daří Svědíkovi. Pak už vesměs v lize nenajdeme tým, který by pro Jílka mohl přijít v úvahu. Rozhodně bude chtít od nového zaměstnavatele důvěru, čas, jistou míru ambicí anebo alespoň garanci kvalitní mládeže. To vše v Olomouci mít bude.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

Takže z naší ligy můžeme mimo Sigmu prakticky všechny týmy vyřadit. Pak už se nabízí jen zahraničí. V úvahu může přijít Polsko, pokud by Jílek zatoužil po nové výzvě. Slovensko je zase pod jeho úroveň. Pak už je jen otázkou, odkud by mohla přijít nabídka. Nicméně působením ve Spartě mohla pověst talentovaného kouče v očích zahraničních klubů možná trochu utrpět.

Návrat do Sigmy se jeví o to reálněji, že se již nějaký ten měsíc mluví o konci Radoslava Látala. Jednak se nedaří výsledkově, skřípe to i herně a o náladě v kabině toho bylo napsáno rovněž mnoho. Václav Jílek přitom krom prostředí zná drtivou většinu hráčů, víceméně je sám během štace u olomoucké mládeže vychovával pro velký fotbal.

Navíc sám Látal chtěl v zimě odejít do Polska. Dokonce měl schůzku se zástupci Bialystoku a kdyby mu vedení Olomouce odchod nezatrhlo, tak by zřejmě odešel. Bral nabídku jako odměnu, což o lecčem vypovídá. A proč jej klubové vedení neuvolnilo? Snaha o koncepční práci a nedůvěra v případné nové kouče, mezi něž mohl patřit talentovaný Holoubek.

V případě návratu Jílka by se Sigma pravděpodobně nesnažila za každou cenu Látala u týmu udržet. Naopak. Mohlo by to vyřešit spoustu otazníků. Možná by dále chtěl zůstat Jemelka, možná by to vyřešilo kauzu Pilař, který by se nemusel zdráhat podepsat nový kontrakt. Pozitiv by mohlo být mnoho. Každopádně by si ale spousta hráčů oddechla, neboť jim Látalův herní styl nesedí.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

Co by ale bylo úplně nejlepší? Kdyby ustoupilo ego u Látala i Jílka a kdyby spolupracovali jako rovnocenné trenérské duo. Došlo by ke sloučení dvou odlišných přístupů a mohlo by to týmu svědčit. Látal není komunikativní, Jílek ano. Jílek neumí být přísný a tvrdý, Látal ano. Jílek chce hrát atraktivní kombinační fotbal, Látal by rád přidal důraz a jistou přímočarost. Kdyby oba dokázali splynout v jednoho muže, vyšla by z toho Sigma jako ultimativní vítěz.

Sice to rozhodně není pravděpodobné, nicméně by to bylo zřejmě vůbec nejlepším řešením, pomineme-li jejich případné rozpory. Mít na lavičce dva olomoucké srdcaře, kteří jsou své vzájemné protiklady, nicméně jejich hanácká srdíčka by dělala maximum pro vzestup klubu, tedy i ústupky a kompromisy, to by zkrátka nemělo chybu.

Každopádně, letní návrat Jílka do Olomouce rozhodně není nepravděpodobný. Uvidí se však, jak si povede moravský klub v jarní části sezony a jak vydrží kabina, která by mohla být v ne zrovna ideálním stavu. Rozhodně bude zajímavé sledovat vývoj celku z Hané během celého jara.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Co by bylo, Pokud opravdu dostane 30 mega odstupné, tak má do smrti vystaráno. Dobře to kluci z toaletný vedou!

  2. Nevím kde jste v jeho hodnocení přišli na to že vyznává kombinační fotbal.vždyť ty polena ve Spartě nic nenaučil.Pod jeho vedením sigma sestoupila s kádrem,který by pod Psotkou nebo Uličným hrál do pátého fleku.Půl roku ve Spartě a výsledek je tristní to co ty kopyta hráli s Libercem by nestačilo ani na Vyšehrad.Bude rád za přípravku nebo HFK Olomouc -max.

  3. Podle mne to není žádný trenér, pouze teoretik, který si myslí, že ví, jak se to má hrát.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.