Reklama

Čeští atleti vezou z ME 4 zlaté medaile! Kdo se postaral o tento úspěch?

Zdroj: Clément Bucco-Lechat, CC BY-SA 3.0

Velmi vydařené vystoupení mají za sebou mladí čeští atleti do 23 let na ME v estonském Tallinu. S bilancí pěti cenných kovů (4 – 1 – 0) obsadili v medailovém pořadí států třetí příčku. Kdo se postaral o tento úspěch?

Už v sobotním programu byl na pořadu finálový běh žen na 400m, ve kterém jsme měli dvě velké naděje. Lada Vondrová i Barbora Malíková potvrdily role favoritek a získaly s přehledem double.

Lada Vondrová se mohla těšit nejen ze zlaté medaile ale i vylepšeného osobního rekordu 51.19 a těsně uhájila náskok před dotírající Barborou Malíkovou, která si časem 51.23 vyrovnala osobní rekord a získala stříbrnou medaili.

To, co se ale stalo v neděli, by čekal málokterý fanoušek atletiky. Cestu za zlatým hattrickem zahájila Amálie Švábíková. Titul ve skoku o tyči získala výkonem 450 cm.

Jen chvilku po ní se asi o největší senzaci postaral Jan Štefela. Ač to byla jeho první velká mezinárodní akce, počínal si jako zkušený mazák a jako jediný se ve výškařském sektoru přenesl přes laťku ve výšce 220 cm a získal další cenný kov.

Vyvrcholením celého šampionátu byly štafety na 4×400 m. Naše ženská štafeta ve složení Vondrová, Jíchová, Veselá a Malíková (v rozběhu ještě pomohla Holubářová) potvrdily výborné individuální výsledky a zakončily šampionát zlatou medailí časem 3:30.11.

Česká republika se tak díky bilanci 4 zlatých a jedné stříbrné medaili umístila na třetí místě v pořadí národů za Itálií a Německem.

Doufejme, že se mladým atletům bude dařit i do budoucna a že o úspěchy české atletiky bude v dalších letech postaráno.

Zdroj: Atletika.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené