Bude stát Ligová fotbalová asociace pořád ustrašeně v koutě, nebo začne problém videa konečně razantně řešit?

Česká fotbalová liga začíná být kvůli problémům se zaváděním videa pro smích celé fotbalové Evropě a asociace, která ji má řídit, mlčí. Má vůbec liga vůbec nějakou samostatnost, jak s oblibou tvrdí předseda LFA Dušan Svoboda?

Fortuna_liga By Source, Fair use

Po velkých problémech z posledních kol, kdy si čeští rozhodčí uzpůsobili VAR k obrazu svému, je přece prostor na to, aby Dušan Svoboda coby šéf české ligy svolal mimořádné zasedání a navrhl, aby video v nadcházející nadstavbě raději nebylo použito v žádném zápase.

Ať mají všichni stejné podmínky – jak v boji o titul, Evropskou ligu nebo o záchranu, nemluvě v následující baráži. Bylo by to přece spravedlivé pro všechny. Video v české podobě ničí fotbal.

Jestli má rozhodovat lidský faktor a ne prokazatelné záběry z videa, tak se situace nikam nepohnula. Dnes rozhoduje ne jeden rozhodčí, ale hned dva.

Místopředseda komise rozhodčích Martin Wilczek říká, že chyby, které byly ve velkém pražském derby, se nebudou opakovat. Tomu však přece nikdo nevěří.

Josef Hušbauer dostává žlutou kartu za údajné simulování. Zdroj: slavia.cz

Bude mít předseda Ligové asociace Dušan Svoboda odvahu změny ve fungování videa navrhnout, nebo bude jako celá asociace zpovzdálí sledovat, jak si čeští fotbaloví rozhodčí, jak je jejich dobrým zvykem, dělají, co chtějí?

A co majitelé klubů, kteří to všechno platí? Nezáleží jim na tom, za co dávají peníze? Za minulé komise rozhodčích a bývalého garanta videa Romana Hrubeše se nikdy podobně velké excesy nestaly, ale k moci se dostali jiní páni.

Přítomnost videa jen na některých zápasech si odhlasovaly kluby, za co komise nemůže. Není ovšem přece problém, aby si nyní kluby opět odhlasovaly, že se VAR nebude kvůli proběhlým událostem podílet na rozhodování na žádném zápase až do konce letošního ročníku Fortuna ligy.

Ať se celý projekt do začátku příštího ročníku přehodnotí a na základě zahraničních zkušeností se může zlepšit. Otěže do rukou by však konečně měla vzít LFA, protože zatím řízení celé soutěže ovládá FAČR.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Takže video které coby technika pomáhá rozhodčím a ukazuje fanouškům co se doopravdy stalo zrušíme??? No tím opravdu pomůžeme fotbalu ?? Já myslím že se bez videa a VAR jak autor navrhuje děli daleko horší věci!! Další logický argument autora že není všude také nevidím jako důvod ke zrušení – v tenise také nikdo neruší jestřábí oko i když není na všech kurtech!!! Nebylo by lepší navrhnout a vylepšit systém tak aby se odstranily lidské chyby ať úmyslné nebo jen začátečnické??
    A co třeba udělat něco se simulací hráčů kteří se kroutí v křečích a ve smrtelné agonii ale když začne opět hra jsou ihned připraveni hrát bez viditelných následků. Pro začátek by stačilo nastolit stejná pravidla proti zdržování jako jsou třeba v házené nebo ve florbale.Antonio ty opravdu věříš že fotbal bez VAR bude lepší ???

  2. Ve videu jako takovém problém není. Problém je v tom, že u něj sedí Křetínským podplacení lidé! Jinak si totiž nejde vysvětlit, že se ti sudí zápas co zápas několikrát spletou ve prospěch sparty!!!!

  3. Zažli jsme to (exces rozhodčího při pouřití VAR)v poslední době už několikrát. Je mi úplně lhostejný, v čí prospěch to bylo. Je to prostě svinstvo a když se nedokážou vzepřít funkcionáři, nevidíme jinou možnost, než že jim na fotbal kašleme. Radši zajdeme na pivo, než na takovej bordel, za kterým sedí Berbr a &. A vyjde to levněji. Není nás tak moc, ale časem se k nám možná budou přidávat další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?