Brzká červená, penalta, boj až do konce, zápas Slavie s Baníkem měl vše

Slavia Praha zvládla zápas s Baníkem Ostrava a po výhře 2:1 má na druhou Spartu náskok 14 bodů. Letenský celek má však dvě utkání k dobru. Hosté podali dobrý výkon a přestože hráli celý zápas v deseti, sahali po bodu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Komplikace pro Baník přišla hned ve třetí minutě, kdy byl po úderu Martina Filla do obličeje Jana Bořila obránce hostí vyloučen.

Slavia přesilovku rychle využila, Lukáš Masopust si dal míč za vápnem na pravačku a krásnou střelou nedal Janu Laštůvkovi šanci.

V 15. minutě měl druhý gól na hlavě Jan Bořil, Laštůvka si ale tentokrát poradil. Sešívaní se znovu ozvali ve 29. minutě, kdy po pěkné kombinaci o kousek minul Bořil.

Tři minuty nato zahrál rukou ve vápně Gigli Ndefe a hlavní sudí ukázal na puntík. Míč si vzal Nicolae Stanciu a přízemní střelou propálil gólmana hostí. I po zbytek první půle byla Slavie aktivnější a do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Baník hned po výměně stran snížil. Po rohovém kopu rozvlnil vlastní síť Taras Kačaraba.

V 56. minutě měl druhý gól na noze Stanciu, Laštůvka však předvedl dobrý zákrok. O deset minut později se ve velké šanci ocitl Jan Kuchta, jeho volej byl ale příliš slabý.

V 75. minutě bylo málem vyrovnáno, Yira Collins Sor ale chyby Ondřeje Koláře nevyužil. Střelu mířící do prázdné brány na poslední chvíli zastavil Kačaraba.

Ostrava i nadále kousala, ale vzadu nestíhala. V 87. minutě vychytal Lukáše Provoda spolehlivý Laštůvka.

V poslední minutě nastavení mohl vyrovnat Daniel Tetour, levačkou ale minul zadní tyčku. Body tak po výsledku 2:1 zůstaly v Praze.

Zdroj: Fortuna liga